Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Pofátlanság hogy az unokatestv...

Pofátlanság hogy az unokatestvérem konkrét listát adott arra hogy mit vegyünk ajándékba a babavárójára?

Figyelt kérdés

Éppen beszélgettünk a babavárója terveiről amikor megemlítette hogy át is küldi nekem a Google táblázatot, amiben minden vendég anonim módon kiválaszthatja hogy mit vesz meg a listából, hogy csak olyan dolgokat vegyen mindenki amire szükségük van , és nehogy véletlen valaki ugyanazt vegye mint a másik. Ezzel nem is lenne semmi baj, de minden választható ajándék 50 ezer felett van, és van olyan is ami nem is kapcsolódik a babához. Bankszámlaszám is megvan adva, hogy aki pénzt adna az majd a babakötvénybe adja bele amire gyűjtenek..

Csak szerintem pofátlanság? Én max 10 ezerért vettem volna játékokat. Meg annyira túl van játszva az egész ,17 ember lesz ott azért minek Google táblázatot csinálni?



nov. 24. 14:33
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom hogy 9 év alatt mi változott,de mi mint szülők a több 10 ezer forintos tételű dolgokat magunk szereztük be.

Nem tudom elképzelni,hogy még mi lehet olyan drága,és szüksége van rá a babának. Kiságy,pelenkázó,fürdőkád,babakocsi,ilyenek amik nagyobb összeg,de ezeket már gondolom megvették a szülők. Vagy nike cipő kell a babára? Aranylánc?

nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Addig oké hogy van egy lista és lehet választani. De az 50K-s ajándékok rohadt nagy pofátlanság...
nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Maga a lista jó ötlet, de az hogy minden ajándék minimum ötvenezer forint az már elég nagy pofátlanság.
nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Kettős dolog. Egyrészt egyetértek vele, hogy nem akar felesleges dolgot, illetve, hogy egy dologból több legyen, de az bunkóság, hogy ilyen összegű dolgokat kér.
nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem zseniális az ötlet, viszont van egy hatalmas de.

Aki ugye nem gondolkozik ilyen értékekben az most akkor is vegyen valamit mert csak illene??

Vagy amit szánsz rá összeget, de az ajándék nem jön ki belőle, akkor azt add oda pénzbe??



Ha ugye ezt a számlára befizetés opció "elfogadott" az ajándék helyett akkor nem pofátlanság.

Valami hasonlót én is csinálnék szerintem. Hogy konkrétan kinéznék dolgokat amiket jónak látok és azokat venném meg így is úgy is.

A többit meg bíznám a többikere. Hogy pl egy család tagjai összedobnak valamire, valamikre az engem nem érinte érzelmileg, hogy most hány embertől kaptam azt a konkrét dolgot. Ha egy pl 15 tételből álló listáról összejönne 3 dolog vagy akár 1 dolog se akkor se esnék kétségbe. Nem én fogok turkálni mások tárcájában, ha fizeti számlára azt az összeget amit gondolt (és ugye lehet ezt anonim módon is) akkor sincs sértődés, ha nem ad semmit akkor sem.

Nem köteles adni, csak szép gesztus. Senkitől nem várnám el, hogy megvegyen helyettem mindent, hiszen én vállaltam gyereket. Ha nem tudok anyagilag vállalni egy gyereket, akkor nem kell gyerek.

Viszont felesleges dolgot meg tényleg ne adjon senki, arra kár költeni.


(Temetésnél is szokás felénk, hogy egy szál virág csak, aki többet szeretne költeni, arra van kirakva egy persely és abba dobja bele. Ezzel beszáll a temetési költségekbe. Kb hasonló az elv. Nem felesleges pénzköltés, hanem tényleg segíti a családot. Pláne ha az elhunytnak nem volt megtakarítása.)

nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
95%

A lista jó dolog, de ami nem a babavárashoz kapcsolódik, azt hogy képzelik?

Az 50 ezren felüli érték pedig ultragáz!

Jómódú a rokonság, hogy ilyen pofátlanul követelőznek?

nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem maga a táblázat a baj, az még hasznos is. Viszont különféle árfekvésben lehetnének rajta cuccok, nem mind 50 ezer felett.
nov. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

#4

Csakhogy a táblázatban nyilván nincs ilyen alternatíva. Egy karton pelenka azért biztosan nem 50 rongy.

nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
95%
Minimum 850K Szép extra bevétel. Van arcuk, az biztos. Én mondjuk ezekután ingyen sem mennék.
nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Engem borzasztoan erdekelne, hogy mi van ezen a listan.

Tudsz peldakat mondani? :D

nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!