Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van rajtam kívül valaki, aki...

Van rajtam kívül valaki, aki nem bírja egy napnál tovább a férje családjával? Hogy kezelitek az ebből fakadó konfliktusokat?

Figyelt kérdés

A férjem nővérének van 4 gyereke. Már hosszú évek óta minden karácsony, születésnap és húsvét olyan, mint egy hangos, véget nem érő ovi/bölcsi dzsembori, vagy lábujjhegyen suttogó verseny, “mert alszanak a gyerekek”. Az ebédasztalnál állandó téma a szopi, a kaki és társai.


Sajnos sokszor (és egyre gyakrabban) nehezemre esnek ezek a családi találkozók, mert nekem nagyon fárasztóak. Úgy látom, hogy minden csak a férjem testvérének családja körül forog, az anyósom kb pár mondatot szán a másik gyerekére, azaz a férjemre (néha, mintha ott se lennénk).

Egy mondatot nem lehet beszélni senkivel, mert ott vannak a gyerekek, és velük kell foglalkozni. A férjemnek fontos a családja, és ezt teljesen megértem, de nekem nagyon nehéz ezeken részt venni, főleg, hogy ottalvós történetek szoktak lenni, mert mi mashol élünk, mint a családja. Több összeveszésünk is volt emiatt, most utoljára pl karácsonykor.


Nagyon lelkiismeret-furdalásom van emiatt és rossz embernek érzem magam. :-( mással is van ilyen? Mit tehetnék, hogy ne gondoljak olyanokat, hogy mennyire elmenekülnék? A legrosszabb az egyik 5 éves gyerek, aki, ha egy pillanatig nem figyel rá senki, akkor folyamatosan beszél, meg kiabál, hogy rá figyeljenek, mégse szól rá sosem senki. Néha attól tartok h egyszer rakiabalok, hogy “légy csendben és várd meg, amíg mások befejezik, amit beszélnek!”



jan. 6. 22:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem szol ra senki, az fasza. Jo nevelest kaphat. En a barataim gyerekere is raszolok, ha eppen nyuzni akar, es nincs kedvem hozza. Vagy ha uvoltozik. Jo, nyilvan nem baszom le, de eleg hatarozott vagyok es nalunk soha nem volt ebbol konfliktus. Ferjem fiat meg aztan plane, hanyszor kiabaltam vele, es sosem szolt ram a ferjem, hogy ezt nem kene.

Ha a ferjed nem ert veled egyet, az bizony baj. En azt mondom, ne vegyel reszt ezeken az esemenyeken, ha nem erzed jol magad.

jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%

Hogyhogy mit tehetnél?


Megmondom a férjednek, hogy nem mész többet, és vállalod az ézzel járó veszekedéseket mostantól, mert a férjednek nyilván megalázó lesz a dolog, ő úgy fogja megélni, lehet, rá is megy erre a házasságotok.


Vagy mész és tűrsz.


Mivel a férjed nem akar vàltoztatni, neki megfelel ez, így nincsenek más alternatívák.

jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy rossz ember, érthető, amiért így érzel. Itt elsősorban a férjed nővérének kellene megértenie, hogy nem ők vannak a világ közepén, nem csak ők léteznek. De ezt a férjednek kell kiharcolnia a családjánál.

Vagy megszokod, vagy legvégsőbb esetben kihagyjátok az eféle eseményeket.

jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
17%

Persze, hogy minden a gyerekek korul forog, ilyen ez, ha gyerekeid vannak. Foleg a karacsony, ne vicceljunk, gyerekunnep.

Ne menj inkabb, nem hiszem, hogy kotelezo.

jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
25%
Semmi nem kötelező. A karácsony a gyermekeké. Az 5 éves gyerek meg még nevelés alatt. Akinek meg terhes a gyermekek jelenléte az minek megy? Egyáltalán ki kötelezhet egy felnőtt embert, hogy bárkinél aludjon? elképzelhetetlen számomra. Gyerekesként eszembe nem jutott volna ott aludni anyósoméknál.. Na az kellett volna még-főleg karácsonykor..:D
jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
24%

Évente kétszer, karácsonykor és húsvétkor szerintem ki lehet bírni. Gondolom, a te családodat is meglátogatjátok ilyenkor?

Kompromisszum. Más nincs.

jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
10%
5 Szóval abszolút nem értelek kérdező.
jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
34%
6 Akinek volt gyerekszobája az karácsonykor nem alszik senkinél.Csak a saját otthonába. Gyerekesként meg végképp. Az egész ünnepen végig ráncigálni a gyerekeket.. A karácsony a szűk családé, békében, nyugalomban, főleg kisgyermekesként. Értelmes ember nem rángatja szana szét a gyerekeit.
jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
58%
Ha anyósék, bárki pereputty akartak jöhetnek-látogatóba, nincs ott alvás karácsonykor...Fel sem merült ilyen.
jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy megy rá a házasságuk! Nem mész. Semmit nem kell csinálnod, ami neked nem jó. Senkinek nem fogsz hiányozni. A férjednek se. Nem vagytok összekötve.
jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!