Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van rajtam kívül valaki, aki...

Van rajtam kívül valaki, aki nem bírja egy napnál tovább a férje családjával? Hogy kezelitek az ebből fakadó konfliktusokat?

Figyelt kérdés

A férjem nővérének van 4 gyereke. Már hosszú évek óta minden karácsony, születésnap és húsvét olyan, mint egy hangos, véget nem érő ovi/bölcsi dzsembori, vagy lábujjhegyen suttogó verseny, “mert alszanak a gyerekek”. Az ebédasztalnál állandó téma a szopi, a kaki és társai.


Sajnos sokszor (és egyre gyakrabban) nehezemre esnek ezek a családi találkozók, mert nekem nagyon fárasztóak. Úgy látom, hogy minden csak a férjem testvérének családja körül forog, az anyósom kb pár mondatot szán a másik gyerekére, azaz a férjemre (néha, mintha ott se lennénk).

Egy mondatot nem lehet beszélni senkivel, mert ott vannak a gyerekek, és velük kell foglalkozni. A férjemnek fontos a családja, és ezt teljesen megértem, de nekem nagyon nehéz ezeken részt venni, főleg, hogy ottalvós történetek szoktak lenni, mert mi mashol élünk, mint a családja. Több összeveszésünk is volt emiatt, most utoljára pl karácsonykor.


Nagyon lelkiismeret-furdalásom van emiatt és rossz embernek érzem magam. :-( mással is van ilyen? Mit tehetnék, hogy ne gondoljak olyanokat, hogy mennyire elmenekülnék? A legrosszabb az egyik 5 éves gyerek, aki, ha egy pillanatig nem figyel rá senki, akkor folyamatosan beszél, meg kiabál, hogy rá figyeljenek, mégse szól rá sosem senki. Néha attól tartok h egyszer rakiabalok, hogy “légy csendben és várd meg, amíg mások befejezik, amit beszélnek!”



jan. 6. 22:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
90%

Nem járnék, karácsony ide vagy oda. Kizárt, mert ettől én is a falnak megyek.


Alapvetően szeretem az unokatesóimat, de ki nem állhatom, amikor ebéd közben arról megy a sztorizgatás, hogy Danika mekkorát szrt, vagy hasonlók. Szerintem undorító, és értelmes embernek nem ez a téma, akkor sem, ha szül egy-két gyereket, de sokan belehlyülnek az anyaságba.


Az pedig alap, hogy senkinél nem alszok ott, mert szeretek normálisan aludni, a saját ágyamban, nem óránként felkelni, vagy még kilenckor, éhesen is a "szobában" feküdni, mert a házigazda még nem kelt fel.

jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
78%

17-es, miért kellene kibírnom idióták társaságát, évente akár csak 2-3x???


A saját családomhoz nem járok ennyiszer, pont hasonló okokból, a férjemhez miért kellene, amikor ők idegenek.

jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a válaszok többségéből levonandó következtetés: Merd vállalni a saját döntéseidet, ne félj a konfliktusoktól, azok jobbak, mint belekényszeríteni magadat egy olyan helyzetbe, amiben rosszul érzed magad. Felnőtt vagy, és jogod van nem azt akarni, mint a férjed. Mint ahogy az ő jogát a rokonlátogatáshoz te nem is vitatod, akkor a sajátodat miért? Te kevesebbet érsz?
jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok választ, a humorosokat külön is, jókat nevettem :-D. Küldöm is a zöldeket.


Megnyugodtam, hogy mások is éreznek hasonlóképpen, vagy éltek már át ilyen helyzeteket.


Én is gondoltam már arra, hogy kivenni valami szállást Nagykanizsán vagy a környéken, ha ott vagyunk, és nem apósoméknál aludni; lehet, hogy legközelebb fel is fogom hozni a dolgot. Keresztszülők is vagyunk, így még nehezebb lenne teljesen elzárkózni a családi programoktól. Meg nem is szeretnék, mert vannak ott a családban azért a szívemnek nagyon kedves emberek/gyerekek.


Amúgy a férjem is látja, hogy ez nem oké, csak úgy van vele, hogy a család az család.

jan. 7. 21:33
 35/36 anonim ***** válasza:
69%

csak úgy van vele, hogy a család az család. - és ezért fogtok menni évről évre... Mert neki az a család.


Elég vicces, mert családja TE vagy, meg ha lesz gyerek (esetleg), mégis háttérbe szorít mások miatt, akik visekedni sem képesek.

jan. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
40%

Én ezt nem értem. Amikor én voltam gyerek kuss volt a nevünk, ha jött valaki vagy a felnőttek beszélgettek.

Én sem mennék olyan közegbe ahol a gyerkőcök körül forog a világ. Ha nem azért gyűltünk össze, hogy egymással beszélgessünk, hanem a gyerek ordítását kell kötelezően hallgatni akkor szevasz. Nem rám vagytok kíváncsiak. Nem is baj, ha nem megyek ezek szerint.

Az meg, hogy ilyen szövegek mennek itt, hogy "ki tudod bírni nem" ? Ezeken az eszem megáll.

Én tudom kibírni, ha megneveled és rendre inted a gyerekedet, ha velem akarod tölteni az ünnepeket és én is veletek. Ha nem, akkor tudom én más felnőtt társaságban ünnepelni a bármit is.

jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!