Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van rajtam kívül valaki, aki...

Van rajtam kívül valaki, aki nem bírja egy napnál tovább a férje családjával? Hogy kezelitek az ebből fakadó konfliktusokat?

Figyelt kérdés

A férjem nővérének van 4 gyereke. Már hosszú évek óta minden karácsony, születésnap és húsvét olyan, mint egy hangos, véget nem érő ovi/bölcsi dzsembori, vagy lábujjhegyen suttogó verseny, “mert alszanak a gyerekek”. Az ebédasztalnál állandó téma a szopi, a kaki és társai.


Sajnos sokszor (és egyre gyakrabban) nehezemre esnek ezek a családi találkozók, mert nekem nagyon fárasztóak. Úgy látom, hogy minden csak a férjem testvérének családja körül forog, az anyósom kb pár mondatot szán a másik gyerekére, azaz a férjemre (néha, mintha ott se lennénk).

Egy mondatot nem lehet beszélni senkivel, mert ott vannak a gyerekek, és velük kell foglalkozni. A férjemnek fontos a családja, és ezt teljesen megértem, de nekem nagyon nehéz ezeken részt venni, főleg, hogy ottalvós történetek szoktak lenni, mert mi mashol élünk, mint a családja. Több összeveszésünk is volt emiatt, most utoljára pl karácsonykor.


Nagyon lelkiismeret-furdalásom van emiatt és rossz embernek érzem magam. :-( mással is van ilyen? Mit tehetnék, hogy ne gondoljak olyanokat, hogy mennyire elmenekülnék? A legrosszabb az egyik 5 éves gyerek, aki, ha egy pillanatig nem figyel rá senki, akkor folyamatosan beszél, meg kiabál, hogy rá figyeljenek, mégse szól rá sosem senki. Néha attól tartok h egyszer rakiabalok, hogy “légy csendben és várd meg, amíg mások befejezik, amit beszélnek!”



jan. 6. 22:03
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
29%
Nektek még nem jött össze a gyerek? Esetleg ez is zavar? Másrészt valóban, ha nem érzed jól magad, ne menj. Vagy szabd meg, mettől meddig.
jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%
Minimalisra kell szorítani a velük töltött időt.
jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
69%

Már a gondolatot se bírom ki, hogy egy álló napig másik generációval legyek.

Nem vagyok ovis már, a korombeliek vagy kicsit fiatalabbak társaságában akarok lenni, vagy egyedül.

jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%
Hát én pontosan tudom, hogy miről beszél a kérdező, csak nem a férjem családja ilyen, hanem az enyém. Én idén húsvétkor fejeztem be ezeket a céltalan, kellemetlen, mindig vitatkozás-veszekedős, essünk már túl rajta együttlétet. Ráadasul gyerek nalunk is van és igen, ottalvós a történet......SOHA TÖBBET AZ ÉLETBEN ...most karácsonykor már nem is tettem ki magunkat ennek.
jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%

Kemény vagy, hogy ezt eddig is bírtad. Nálunk szerencsére nincs gyerek a családban, de elég volt anyósból is fél óra.

Muszáj beszélj a férjeddel, mert ez őt is érinti. Kompromisszum kellene. Semmi ott alvás, csak gyors ebéd, vagy maradjon ő, te meg a te családoddal. Vagy egyebek, de el kell neki mondanod, hogy ez így nem pálya.

jan. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
93%

Én csak szimplán mondtam, hogy dolgom van. Határidős munka, vagy tanulnom kell közelgő vizsgák miatt, vagy anyumék szerveztek most összejövetelt és hozzájuk vagyok hivatalos.


Vagy karácsonyra wellness-t kaptam ajándékba, emiatt a férjemmel a karácsonyt pont nem tudjuk anyósékkal tölteni, de utána olyan nagyon szívesen meglátogatunk mindenkit a két ünnep közt 1-1 rövidebb látogatás erejéig stb.


A következménye csak annyi lett, hogy elkönyveltek magamnak valónak és, hogy mi egymással töltjük a karácsony estéjét, és utána van a karis látogatás csak. :)

jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
10%

Természetesen olyankor a férjed famíliájáról szól a “dolog”.

Egyévben egyszer-kétszer ki lehet bírni.


És igen, ahol gyerekek vannak, ott alkalmazkodni kell hozzájuk, ők játszanak, egyebek, alszanak, stb.


Ez így normális.


Szegény férjed.

jan. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
10%

“ottalvós történetek szoktak lenni, mert mi mashol élünk, mint a családja. Több összeveszésünk is volt emiatt, most utoljára pl karácsonykor.”


Elég gusztustalan, hogy ebből hisztit csinálsz.


És mellőzve érzed magad? Hát nem te vagy a középpontban.


Akkor légy aktív, segíts, beszélgess más témákról.


Nyilván nem fognak tudományos értekezést tartani. Az életükről beszélnek, hogy alakul, nőnek a gyerekek, stb.


Ez a normális.

jan. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%

Én se bírnám. Nem tudjátok megoldani hogy te ne menj vagy máshol aludjatok?

Meg kéne érteniük hogy ez neked nem megfelelő közeg.

jan. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon egyszerű, innentől a férjed megy karácsonyozni a pereputtyodhoz, te meg maradsz otthon. Problem solved...
jan. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!