Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van rajtam kívül valaki, aki...

Van rajtam kívül valaki, aki nem bírja egy napnál tovább a férje családjával? Hogy kezelitek az ebből fakadó konfliktusokat?

Figyelt kérdés

A férjem nővérének van 4 gyereke. Már hosszú évek óta minden karácsony, születésnap és húsvét olyan, mint egy hangos, véget nem érő ovi/bölcsi dzsembori, vagy lábujjhegyen suttogó verseny, “mert alszanak a gyerekek”. Az ebédasztalnál állandó téma a szopi, a kaki és társai.


Sajnos sokszor (és egyre gyakrabban) nehezemre esnek ezek a családi találkozók, mert nekem nagyon fárasztóak. Úgy látom, hogy minden csak a férjem testvérének családja körül forog, az anyósom kb pár mondatot szán a másik gyerekére, azaz a férjemre (néha, mintha ott se lennénk).

Egy mondatot nem lehet beszélni senkivel, mert ott vannak a gyerekek, és velük kell foglalkozni. A férjemnek fontos a családja, és ezt teljesen megértem, de nekem nagyon nehéz ezeken részt venni, főleg, hogy ottalvós történetek szoktak lenni, mert mi mashol élünk, mint a családja. Több összeveszésünk is volt emiatt, most utoljára pl karácsonykor.


Nagyon lelkiismeret-furdalásom van emiatt és rossz embernek érzem magam. :-( mással is van ilyen? Mit tehetnék, hogy ne gondoljak olyanokat, hogy mennyire elmenekülnék? A legrosszabb az egyik 5 éves gyerek, aki, ha egy pillanatig nem figyel rá senki, akkor folyamatosan beszél, meg kiabál, hogy rá figyeljenek, mégse szól rá sosem senki. Néha attól tartok h egyszer rakiabalok, hogy “légy csendben és várd meg, amíg mások befejezik, amit beszélnek!”



jan. 6. 22:03
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%
Biztos nem aludnék a saját ágyamon kívül máshol.
jan. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
72%
Nos, aludni nem csak ott lehet, egészen biztosan van a környéken szallashely. Máris csak egy ebed/vacsora és pár óra az,amit "ki kell bírni", az pedig azért nem kellene hogy akkora tragédia legyen, ha fontos a férjed.
jan. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
94%

"az egyik 5 éves gyerek, aki, ha egy pillanatig nem figyel rá senki, akkor folyamatosan beszél, meg kiabál, hogy rá figyeljenek, mégse szól rá sosem senki"


Ez ismerős, de sajnos azon kívül, hogy nem mész hozzájuk, más megoldást nem tudok rá. Náluk is volt ilyen, a kislány igazi matrica volt, addig kiabált, és rángatta(!) sorban mindegyik felnőtt karját, amíg el nem ment vele valaki játszani. A szülei soha nem szóltak rá, ha más mondta neki, hogy "most menj játszani, Jucika, a felnőttek egy kicsit beszélgetni szeretnének" - meg se hallotta. Nálam akkor szakadt el végképp a cérna, amikor óriási ordítozós hisztit rendezett, amiért a férjemmel alszom, mert ő úgy gondolta, hogy a Petike apjukájával aludjak aznap (nem viccelek!). A szülei ekkor is csak bólogattak mosolyogva, hogy milyen határozott kislány a Jucika, mi meg összepakoltunk, és azóta nem járunk nagy családi találkozókra, aki jönni akar, egy-egy napra szívesen látjuk. A lány már 16 éves, mostanra kinőtte ezt magától.

jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem vennék részt ilyen családi programon, ha mégis, csak nagyon rövid ideig, és távoznék. Gyerekként megfogadtam, nem járok össze olyan emberekkel, akikkel nem érzem jól magam.
jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a karácsony a gyerekeké, meg hogy "gyerekünnep"? A karácsony mindenkié, és mindenkinek joga van úgy és azokkal tölteni, ahogy és akikkel szeretné. Nálunk a bátyámnak vannak gyerekei, mégis meg tudjuk oldani, hogy azon a napon, amikor velük vagyunk, normálisan tudjanak beszélgetni a felnőttek is. Foglalkozunk persze a gyerekekkel is, játszunk, beszélgetünk, ne nem kell nonstop rájuk figyelni. A gyerekek előtt is ugyanúgy összejártunk.

Egyáltalán nem vagy rossz ember, kérdező, teljesen érthetőek az érzéseid. Igenis jussatok egyezségre a férjeddel, hogy rövidüljenek le ezek a látogatások, arra pl. nem feltétlenül van szükség, hogy minden egyes születésnapkor náluk aludjatok, pár órás látogatás bőven megteszi.

jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24%
Én vagyok a férj. Ugyanis 46 éves férfi vagyok! És nagyon is kedvelem a feleségem családját. Anyósommal kifejezetten jóban vagyok. Apósommal már nem annyira. De a felségem öcsével szintén nagyon jóban vagyok. Nincs vita. Egyedül az apósom aki kibírhatatlanul féltékeny. Már 25 éve vagyok házas a felségemmel. De az apósom még mindig nem tudja el fogadni hogy feleségül vettem a lányát. Ebből mindig vita is van belőle. Olyanira hogy nem szívesn megyek a feleségem családjához. Pedig a felségem anyával az anyósommal és a felségem öccsével is kifejezeten jóban vagyok. Egyedül az aposom aki mindig mindenbe beleköt. Egyedül az apósommal nem tudok mit kezdeni. Túl féltékeny, és mindenbe bele kött. Ezért állandó a vita közöttünk. És evvel nem tudok mit kezdeni.
jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy vagy rossz ember!

Én sem bírnám elviselni az ilyen szapora nyúlfarmot, akikkel láthatóan nem bír az anyjuk, apjuk.

A férjed nem zavarja ez a csimbumcirkusz?

Ez neki a nagy szent család, hogy az anyjával beszélni sem tud, a neveletlen hülyegyerekek miatt?

A palid nem normális, hogy ragaszkodik ehhez.

0 tartása van, bezzeg veled tud veszekedni, de az idióta nővérét és a kölykeit nem teszi helyre. :D

Én a helyedben nem mennék ezekhez a prolikhoz.

És egy pillanatig ne legyen lelkiismeret furdalásod.

jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
43%

26.

Te vagy a férj?

Kinek a férje?

jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
44%
Ha ennyire nem szereted őket, ne menj oda. Nem fogsz nekik hiányozni.
jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
28%

Elhiszem, hogy ez megterhelő.


Mindenképp a férjeddel kellene megbeszélni ezt. Lehet, hogy őt is zavarja, hogy nem tud a szüleivel nyugodtan beszélgetni, meg a nagy zsivaj, felfordulás feltehetően neki is sok.


Van egy csomó megoldás, nyilván itt a férjednek kell a szüleivel megbeszélni, hogy “ezentúl így lesz”. Pl maradtok otthon karácsonykor, mert felnőtt emberek vagytok, saját háztartással. El is utazhattok, vagy dönthettek úgy, hogy béreltek szállást a férjed családjának közelében, vagy a sógórnődékkel “csúsztatva” érkeztek (pl hamarabb mentek mint ők, így a férjed tud a szüleivel lenni). Ezek mind opciók, közösen kell eldöntenetek

és a férjednek kell képviselnie a szülei felé (mert valószínű, hogy lesz értetlenkedés, sírás stb).


Amikor ott vagytok, kettesben leléphettek a férjeddel,

elmehettek sétálni, piknikezni, ha van valami nyitva, beülhettek egy kávézóba.


Plusz, nem e ti dolgotok es főleg nem a tied, de mondjuk a 4 gyerekből egyet-kettőt elvihettek játszótérre vagy valahova, vagy elviheti mondjuk a férjed a tesojaval közösen őket, addig te élvezed a csöndet stb.

jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!