Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Felnőttként mennyire tartjátok...

Felnőttként mennyire tartjátok a kapcsolatot a rokonsággal?

Figyelt kérdés
Én majdnem semennyire, persze, ha néha megkeresnek, akkor szoba állok velük, de úgy nem jelentem be nekik az életem nagyobb dolgait, nem ők az elsők, akiknek szólok, ha bajom van, stb. Gyerekkoromban anyukám sokat erőltette, hogy kell velük találkozni, de olyan szinten, hogy nagyszülők testvéreivel, azok gyerekeivel és ez annyira nem volt jó szerintem. Anyukám örökké azt mondta, ha nem találkozol velük, azt mondják rád, hogy nagyképű vagy és hogy ez így illik, stb. Szerintem ez amúgy nem igaz, persze vannak olyan események (pl esküvő), amiért lehet áldozatot hozni és elmenni, de most csak úgy azért, mert éppen arra jársz, amerre a rokonod lakik, nem feltétlenül kell találkozni.

márc. 8. 08:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Unokahúgommal vagyok állandó kapcsolatban. Mivel nem egy városban élünk, ritkán találkozunk, de Messengeren csaknem minden nap beszélünk.
márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Két unokatestvéremmel tartom, de mi gyerekként is nagyon sokat voltunk együtt. Nemcsak unokatestvéreim, hanem barátaim is. És az ő szüleikkel is tartottam, de sajnos ők már nem élnek.
márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Két éve volt egy nagy közös nyaralás, ami szuperül sikerült. Anyai rokonokról van szó.Szeretem a távolabbi rokonaimat, szívesen tartanám velük jobban a kapcsolatot.

Nálunk apám miatt alakult így, ő utál mindent, ami vendégség, esemény, anyám ne menjen sehová, így ezeket a kapcsolatokat ő fájó szívvel leépítette. Most élesztgetem a dolgot, de nehéz újra felvenni a kapcsolatot. Úgy érzem, kicsit kiírtak minket az életükből, ami jogos annyi elutasítás után. Apám rájuk csapta az ajtót, mikor Pesten jártak, pedig csak benéztek, hoztak nekem játékot...nem volt rá oka, rendes emberek, haragszom rá.

márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Közösen nem megyünk senkivel nyaralni, de azért sógorral, anyóssal, több unokatestvérrel napi-heti szinten tartjuk a kapcsolatot. Ha valakinek szüksége van rá, elmegyünk segíteni vagy csak úgy 1-1 órára beszélgetni.
márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Szinte semennyire, de okkal.
márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Sosem volt szoros kapcsolatom a rokonsággal, a szüleim anno mindenkit elmartak maguk mellől. Amikor 19 évesen megszakítottam a kapcsolatot a szüleimmel, automatikusan megszakadt minden egyéb rokonnal is a kapcsolat - de igazából sosem épült ki igazán, így nem volt mit megtartani belőle. Ha akarnának sem tudnának megtaláni, én meg nem keresem őket. Nem hiányoztak soha, hiszen mindig is félidegen emberek voltak akiket max évente 2x láttam.
márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Nagymamám ápolta a kapcsolatot a tágabb értelemben vett családdal is, az ő halála után ezek a szálak apránként elenyésztek.
márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Félbolond szüleimnek hála a rokonság már régóta meg sem ismer. Tinikorom óta az én kapcsolatrendszerem sem épülhetett normálisan.
márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Anyámmal, pápámmal és nagybáttyámmal beszélek. Anyám apám együtt vannak, de apámmal nem beszélünk. Van 4 unokatestvérem...ők se érdekelnek.
márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsés vagyok, hogy a nagyszüleim, szüleim is fontosnak tartották a rendszeres kapcsolatot a családdal, rokonokkal, távolabbiakkal is, így én is mindig kapocsaltban voltam velük. Nyilván nem találkozunk gyakran, de akkor örömmel tesszük. Én sem hívok fel mindenkit egyesével minden hírrel, de azért hamar megtudja, akinek köze van hozzá, ha történik valami jelentős.


Apukámat érte baleset két éve, távoli kórházba került. Még aznap hívott egy unokatestvére, hogy apu tesójától hallotta, a volt kollégája felesége ott nővér, beszélt vele, tessék, itt a z elérhetősége. Apróság, de nekünk akkor sokat számított.

márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!