Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Felnőttként mennyire tartjátok...

Felnőttként mennyire tartjátok a kapcsolatot a rokonsággal?

Figyelt kérdés
Én majdnem semennyire, persze, ha néha megkeresnek, akkor szoba állok velük, de úgy nem jelentem be nekik az életem nagyobb dolgait, nem ők az elsők, akiknek szólok, ha bajom van, stb. Gyerekkoromban anyukám sokat erőltette, hogy kell velük találkozni, de olyan szinten, hogy nagyszülők testvéreivel, azok gyerekeivel és ez annyira nem volt jó szerintem. Anyukám örökké azt mondta, ha nem találkozol velük, azt mondják rád, hogy nagyképű vagy és hogy ez így illik, stb. Szerintem ez amúgy nem igaz, persze vannak olyan események (pl esküvő), amiért lehet áldozatot hozni és elmenni, de most csak úgy azért, mert éppen arra jársz, amerre a rokonod lakik, nem feltétlenül kell találkozni.

márc. 8. 08:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán. Amikor elköltöztem, megkönnyebbültem, hogy magam dönthetek erről.

Nem nagyon tartom a kapcsolatot, igaz, apám, testvérem pl. nincs is, szóval kevés rokonról van szó. Az anyámmal vagyok jóban.

A párom rokonaival pedig úgy, ahogy ő igényli, ebbe nem szólok bele, de gyakran pl. én nem tartok vele, ha elmegy a szüleihez. Így mindenkinek megfelel.

márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

Lényegében pár hétben vagy havonta minimum egyszer illik találkozni ha azonos városban laktok

Még akik külföldön dolgoznak és élnek azok is hazajárnak a szüleikhez félévente kivesznek szabadságot emiatt

márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Metionin ***** válasza:
88%
Semennyire,a szüleimet látom évente 3-4 alkalommal, az is bőven elég. A többi rokonom nem érdekel, már gyerekkoromban sem volt velük sok kapcsolat.
márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire
márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Apám rokonságával addig is távolságtartó volt a kapcsolat, míg apu élt. Így nem tartok velük kapcsolatot, nem keressük egymást egyáltalán. Anyu testvérei már meghaltak, ott unokatesóim vannak, de semmi kontakt.
márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Nmetudom elég sok itt a semennnyire válasz, ez elég szomorú, hogy családtagok így állnak egymáshoz

Bár nálunk is van fasírt több részről is de azért én megpróbálom azt összetartani amit még össze lehet

márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak anyámmal, apámmal, meg bátyámmal.

Mondjuk más már nem is nagyon van a felmenők közül, az unokatestvérekkel és kereszttestvérekkel meg soha nem is tartottunk kapcsolatot.

márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire, és nem is tervezek változtatni ezen. A szüleimmel is csak azért vagyok beszélőviszonyban, mert egy fedél alatt lakunk. A többiekkel gyerekként még kötelező volt találkoznom, most már kölcsönösen nem keressük egymást.
márc. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Én kialakítanék egy rendszert a velük való kapcsolatban. Évente két-három alkalommal meghívnám őket, persze, ha nem kifejezetten ellenszenvesek, és a nagyobb dolgokat elmesélném.
márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!