Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőm szerintem irigységb...

A sógornőm szerintem irigységből hidegen bánik a lányunkkal, és mióta megszületett a lányom, velem is? Jól látom? Erre van megoldás?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy tanácsokat kérek-e vagy csak megerősítést. Valahol irreálisan érzem ezt leírni, de mégis olyan, mintha irigykedne arra, hogy nekem született egy lányom, neki meg nem, s ezt utálattal mutatja ki.


A sógornőmnek (pontosabban a férjem sógornője/öccsének felesége) van 3 fia. 9,7, 2 évesek.

Nekem van egy 6 éves fiam és egy 3 éves lányom.

Amikor terhes lettem a fiammal, és elmondtuk nekik, az volt az első reakciója, hogy de jó, DE hálisten, hogy fiú, mert ő akar először lányt szülni a családba. Ez a reakció nekem mindenhogyan furcsa lenne, de ezt annak tudatában reagálta, hogy én 3 év után estem teherbe lombikkal+2 vetélés után. Nekem ilyen helyzetben nem ez lenne az első reakcióm a kismamának, nem azt hangoztatnám, hogy ismét magamra gondolok, csak támogatnám. (Én támogattam is a babázásait, terhességeit amíg én vártam a gyerekre. Bár valahol picit irigykedtem rá, sosem mutattam ki felé, a gyerekeit meg imádtam az első perctől fogva).

Tehát, megtudta, hogy fiam lesz, lenyugodott, örült velem.

Mikor másodszorra terhes lettem spontán, és megtudta, hogy kislány, akkor meg odaszúrta, hogy náluk is lesz harmadik, lehet, hogy kislány lesz. Lett is harmadikuk, de fiú. Egy szép, egészséges fiú gyerek, aminek ugyanúgy lehet örülni, mint egy kislánynak. Persze ő biztos lazábban vette vagy fene tudja, mert állítása szerint neki minden gyerek 1-2 hónap után összejött.

Na de a lényeg: Amióta megvan a lányunk, a sógornőm folyamatosan kivételez a fiammal. Jobb ajándékokat kap, mindenben neki ad igazat, szinte elnyomja a lányomat, érezteti kettejükkel, hogy a fiamat szereti, a lányomat nem.

Egy múlt hétvégi példa. Ő jött át hozzánk, áthozott valamit, és volt nála csoki, adott belőle a gyerekeknek. A lányom nyújtotta a kezét, és lehurrogta, hogy ő nem választhat először, mert a fiam választhat elsőnek.

Vagy ajándékok terén a lányom olyanokat kap tőle, aminek egy gyerek még nem örül. Pl zoknikat, dekort a szobájába. A fiamnak meg az aktuális kedvenc játékát vette karácsonyra, úgy, hogy együtt adta oda a gyerekeknek. A lányom ezen el is keseredett, majd nagycsalád előtt hisztisnek, elkényeztetettnek nevezte.

Nagyra értékelem, hogy a fiamnak mindig szép ajándékokat vesz, nem is tőle sajnálom, hisz én egyformán szeretem mindkét gyermekemet. Az bánt, hogy arra használja a fiamat, hogy elnyomja a lányomat. Máshogy szól a fiamhoz, neki ad mindenben igazat, neki vesz klassz ajándékokat, a lányomat meg szóhoz sem engedi, nem szentel neki figyelmet.

Próbálom is leredukálni a találkozások számát, de ez nehéz. A fiam szereti a “sógornőmet”, sőt, a lányom is meg akar veszni a figyelméért mindennek ellenére.


márc. 9. 05:16
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, hogy a lányomat kis kopasznak nevezte 2 éves koráig, mert addig csak kis pihehaja volt, ami alig nőtt meg 1-2 centisre.

Annak ellenére is kopaszozta, hogy megkértem, hogy ne. “Kis kopasz”- ezt mondogatta neki.

(Most meg már váll alá érő dús barna haja van neki, amiből csodacuki copfokat lehet csinálni. Meg is érdemli, ha irigykedik)

márc. 9. 05:24
 2/46 anonim ***** válasza:
97%
Ha ennyire nem tud viselkedni felnőtt létére, muszáj lesz vele konfrontálódni nyilvánosan, hogy ezt miért csinálja. Férjed mit szól hozzá? Mert így eléggé tönkreteszi a lányod önbizalmát, főleg, hogy rajong érte. Fiadnak se tesz jót.
márc. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
28%

Sosem értettem mi ez a lány mánia manapság...

Egy bizonyos nemű gyereket preferálni...

Aki irigykedik a másikra amúgy sem egy észlény. 2 dolgot tehetsz, vagy lemész a szintjére és te is elkezded szivatni, hogy neked milyen szép kislányod van és lépten-nyomon az arcába dörgölni. Vagy felül emelkedsz a dolgon és nyilvánosan leoltod, hogy viselkedjen rendesen, vagy nem látjátok szívesen.

Bár ne sértődj meg, de a soraidból úgy vettem ki, hogy a te hiúságodat is legyezgeti a dolog, hogy neked született lányod.

márc. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
84%

Szia...


Elég durva amit írtál èn is voltam így a tesómat jobban szerette máhogy beszèlt vele mint velem elnyomot engem apa èszre vette ès beszèlt vele hogy ezt a viselkedést fejezzebe mert èn is èszre vettem hogy engem máskèppen kezel ès meg fogom utálni. Így is lett utálom letiltottam minden honnan látni sem akarok. Úgy èreztem lenèz tesommal sokat beszélt engem nem hagyot szohoz jutni akkor tesomnak vett valamit mèg a bolondja nem hogy alap ból meg vette volna nekem is ha nem még Luca neked is kell? A nyomorèkja és hamburgervolt sültkrumplival hogy ne kellett volna mikor egèsznap nem ettünk semmit nála voltunk reggel 10-óra óta elre 14-órakkor vissz enni de ő rákèrdezz nekem is kell? Már nagyobb voltam ès már jobban átláttam a dolgokat így meg utáltam. Kicsinek èn is rajongtam èrte. Ha át jött olyan volt mint ha csak a tesómhoz jött volna. Apa mondta neki hogy azèrt utálom mert a sok bunkó viselkedèse velem szemben és apa mondta nincs kivètelezès a gyerekekkel. 2órán keresztül veszekedet vele telefonon apa is meg utálta nem beszèlnek meg szakítottunk minden kapcsolatot vele olyan színten meg utáltam hogy ha esetleg lenne arról szó hogy ide jön én tuti elmennèk ithonról amíg ő nállunk tartózkodna.



A lányod egy idő után meg fogja utálni jogosan elnyomva fogja magát èrezni. Ès meg fogja utálni... beszèlj a sogor asszonnyal hogy fejezzebe ezt a fajta viselkedést mert ez a kislánynak nagyon rosszul esik èn nem engednèm mondanám neki a fiúnak se vegyél semmit mert a lányt más kèpp kezeled és ez fáj a kislánynak hogy lássa hogy a fiú tesója mennyi mindent kap. Ès a tesóját is meg utálhatja èn is haragudtam a tesómra. Be kell fejezni vele a kontaktott mert a kislánynak ez nem lessz jó nagyon nem

márc. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

#1- A férjem, bár nem szeretem leszólni, nem jeleskedik abból, hogy kiálljon magáért. Persze mondtam is neki, észre is vette mi megy.


#2-Nekem nincs “lánymániám”, soha nem is volt. Csak egy egészséges gyereket akartam, az csak ráadás, hogy mégis lett egy második, és megtapasztalhatom a fiús és lányos oldalt is.

Utólag lett bennem egy kis büszkeség a lányomra, egy “csakazértis” büszke vagyok rá dac, amit kiváltottak. De nem érzem magam többnek senkinél, akinek csak egyik nemből “jutott” gyerek. Butaság is az olyan, hisz senki sem befolyásolhatja a születendő gyerek nemét.

márc. 9. 07:08
 6/46 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem szedd elő az anyatigris énedet és állj ki a gyerekeidért. A fiúnak ugyanolyan rosszat tesz a kivételezés mint a lànynak ez a hátráltató te kevesebb vagy magatartás. Szólj a nőnek hogy neked ez nem tetszik, kérdezd meg miért is nem normális felnőttként. Én lehet a 3. kis kopasznál szájon vágtam volna, de legalább is akkora cirkuszt rendezek. Mire várunk, ki védi meg a gyerekeidet? Én?

Ezt a nőt helyre kell tenni. Normális eszű felnőtt nem kivételezik.

Az ajándékokat meg össze csomagoltam volna és visszaadom, mert ez kib.aszott nagy kivételezés volt. A fiamnak meg elmagyaráznám mert a gyerekek nem hülyék és megértik, hogy a Kati nene veled kivételezett, ez rossz a húgodnak, nem kell az ajándéka.

Meséld el mit tettél eddig a gyerekeid lelkivilágának megvédéséért?

márc. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
97%
Túlszabályozónak tűnhet, de én a következő ilyen látogatás elején félrevonnám és megkérdezném, hozott-e valamit a gyerekeknek és ha igen, mit. Ha a fiú javára újra kivételez, akkor megmondanám, hogy nem adhatja oda nekik, mert a kisebb érzi, hogy ez kicseszés vele és nem hagyom ezt éreztetni a gyerekeimmel senkitől sem. Lehet sértődni meg hazamenni, ha úgy dönt, de a te dolgod megvédeni őket a szándékos károkozástól.
márc. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
89%

6-os 7-es 4-gyes vagyok mind kettötöknek igazavan úgy ahogy írtátok apám is ezt tette. Tesomnak meg lett mondva annó hogy ez csúnya dolog mert ez kivételezès. Tesommal csinálná neki hogy esne és mondta hogy sírna rosszul esne neki nagyon.



Anyuka neked szól nincs kivételezés áljki a lányodért.

márc. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
90%

Én leülnék és elmondanám neki, ahogy azt is, ha még egyszer előfordul a kivételezés, akkor abban a pillanatban lehet haza menni, és többet nem kell találkozni.


Ez örök életére nyomot hagyhat a lányodban, ne hagyd.

márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
0%

Vagy ajándékok terén a lányom olyanokat kap tőle, aminek egy gyerek még nem örül. Pl zoknikat, dekort a szobájába.


Sokkal könnyebb ajándékot venni olyan neműmek, amit ismer. Ő a fiúkat ismeri.

márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!