Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőm szerintem irigységb...

A sógornőm szerintem irigységből hidegen bánik a lányunkkal, és mióta megszületett a lányom, velem is? Jól látom? Erre van megoldás?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy tanácsokat kérek-e vagy csak megerősítést. Valahol irreálisan érzem ezt leírni, de mégis olyan, mintha irigykedne arra, hogy nekem született egy lányom, neki meg nem, s ezt utálattal mutatja ki.


A sógornőmnek (pontosabban a férjem sógornője/öccsének felesége) van 3 fia. 9,7, 2 évesek.

Nekem van egy 6 éves fiam és egy 3 éves lányom.

Amikor terhes lettem a fiammal, és elmondtuk nekik, az volt az első reakciója, hogy de jó, DE hálisten, hogy fiú, mert ő akar először lányt szülni a családba. Ez a reakció nekem mindenhogyan furcsa lenne, de ezt annak tudatában reagálta, hogy én 3 év után estem teherbe lombikkal+2 vetélés után. Nekem ilyen helyzetben nem ez lenne az első reakcióm a kismamának, nem azt hangoztatnám, hogy ismét magamra gondolok, csak támogatnám. (Én támogattam is a babázásait, terhességeit amíg én vártam a gyerekre. Bár valahol picit irigykedtem rá, sosem mutattam ki felé, a gyerekeit meg imádtam az első perctől fogva).

Tehát, megtudta, hogy fiam lesz, lenyugodott, örült velem.

Mikor másodszorra terhes lettem spontán, és megtudta, hogy kislány, akkor meg odaszúrta, hogy náluk is lesz harmadik, lehet, hogy kislány lesz. Lett is harmadikuk, de fiú. Egy szép, egészséges fiú gyerek, aminek ugyanúgy lehet örülni, mint egy kislánynak. Persze ő biztos lazábban vette vagy fene tudja, mert állítása szerint neki minden gyerek 1-2 hónap után összejött.

Na de a lényeg: Amióta megvan a lányunk, a sógornőm folyamatosan kivételez a fiammal. Jobb ajándékokat kap, mindenben neki ad igazat, szinte elnyomja a lányomat, érezteti kettejükkel, hogy a fiamat szereti, a lányomat nem.

Egy múlt hétvégi példa. Ő jött át hozzánk, áthozott valamit, és volt nála csoki, adott belőle a gyerekeknek. A lányom nyújtotta a kezét, és lehurrogta, hogy ő nem választhat először, mert a fiam választhat elsőnek.

Vagy ajándékok terén a lányom olyanokat kap tőle, aminek egy gyerek még nem örül. Pl zoknikat, dekort a szobájába. A fiamnak meg az aktuális kedvenc játékát vette karácsonyra, úgy, hogy együtt adta oda a gyerekeknek. A lányom ezen el is keseredett, majd nagycsalád előtt hisztisnek, elkényeztetettnek nevezte.

Nagyra értékelem, hogy a fiamnak mindig szép ajándékokat vesz, nem is tőle sajnálom, hisz én egyformán szeretem mindkét gyermekemet. Az bánt, hogy arra használja a fiamat, hogy elnyomja a lányomat. Máshogy szól a fiamhoz, neki ad mindenben igazat, neki vesz klassz ajándékokat, a lányomat meg szóhoz sem engedi, nem szentel neki figyelmet.

Próbálom is leredukálni a találkozások számát, de ez nehéz. A fiam szereti a “sógornőmet”, sőt, a lányom is meg akar veszni a figyelméért mindennek ellenére.


márc. 9. 05:16
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
15%

"Sosem értettem mi ez a lány mánia manapság..."


Ennek amúgy az az oka, hogy ha megnézed, manapság jellemzöen a nöknek van szoros kapcsolata a szüleikkel, mert a feleségek is a saját családjukat preferálják, és a férjük családját meg próbálják leépíteni, anyós minsig sz*r, ha unoka van, ott is kivételezve van a nő szüleivel, a fiús anyuka mindig az utált anyós, utált nagymama.


Jó, van kivétel, de legyünk már őszinték, ez a jellemző és ezért is szeretnének sokan lánygsereket, mert velük tök más kapcsolatot lehet nagyobb korban kiépíteni.

márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
78%
Még csak várandós vagyok, sosem szerettem konfrontálódni, de a gyermekem miatt bárkivel felvállalom. Nagyon gyorsan rendbe tenném a sógornőm, ha nem hajlandó normálisan viselkedni, nem muszáj erőltetni a kapcsolatot. A férjed családja is fura, hogy ezt minden gond nélkül hagyják neki.
márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
94%
De jó, lelki nyomorékot csináltok szegény gyerekből, mert egyikőtök sem tud kiállni érte.
márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
9%

Nem egészen. Az utált anyós jelenség pont azért van, mert nem tudja a saját fiú gyerekét elengedni és versenyzik a feleséggel.

Egy nőnek van egy kép a fejében a leendő cuki gyerekéről, akit lehet fésülni, fonni, öltöztetni, szép játékokkal elhalmozni, és ezt kislánnyal kivitelezhető.

márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi, de ennyire szerencsétlen balfék nem lehetsz, hogy nem tudsz nagyon határozottan véget vetni ennek és kiállni a lányodért. Amikor pl. rászólt, hogy nem választhat a csokiból elsőnek, nem tudtad volna helyrerakni? Nem finomkodni kell, hanem jól kiosztani.
márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Darius- ***** válasza:
16%
Nem mindenkit szeretünk egyformán. Mondd a sogornonek, hogy ne mutassa ki. Én például azonos neműekkel vagyis férfiakkal nem szeretek lenni. Vagy mondd meg a lányodnak, hogy nem kell elnyerni mindenki szeretetét, figyelmét. Így nem lesz sertodekeny gyenge jellem.
márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
83%

20 as, sajnalom, hogy ilyen rosszindulat vett körül, de hidd el, nem azert mert lány lettél, hanem egesz mas okokból, irigységböl, mert neki esetleg nem volt gyereke, es te mar masodik gyerek voltál, neki egysem volt, es plusz, ha megengedhette magának ezt a ”csalódottság” kimutatását, akkor mar az is belefért, hogy megússza rád a pénzköltést.

Egy rosszindulatú venribi volt, ott rohadjon még poraiban is. Lehet szep gyerek is voltál, az is fájt neki. Nem szabad ilyet a gyerekek közelébe engedni, mert nagy sebet ejt.

De a kerdezö sem tud szabni határt, mert úgy szagolom, hogy penzes család a ferj családja es ha nem türné a csúfolkodást, akkor elesne attól a pár forinttól is. Így feláldozza a lányát, ahogy elötte sokan mások…

márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Ne haragudj #27, de egy szóval sem írtam, hogy pénzes a férjem családja (nem is az, átlagos család), és én is meg tudok lenni a saját lábamon.


Azt sem írtam, hogy nem védem meg a gyereket, mindig szólok rá a sógornőmre, ha olyat csinál.

márc. 9. 10:59
 29/46 anonim ***** válasza:
89%

Mindig rászólni nem eleg. Meddig fogod megszólítani?

Ha teved, 1-2-3 szor nem elég? Hany esélyt kap meg? Tévedhet 50 szer, 400 szor? Hol a hatar, melyik az a szám, amely fölött azt mondod, hogy kész, több eselyt nem kap?

márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
55%

Igenis, penzert turöd mindezt!

Maskepp nem lenne a masiknak ilyen nagy arca, ekkora egója es te meg be se engednéd!

A penzert feszítetted keresztre a lányod! Nezz szembe a valósággal, szagold meg a kávét!

márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!