Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőm szerintem irigységb...

A sógornőm szerintem irigységből hidegen bánik a lányunkkal, és mióta megszületett a lányom, velem is? Jól látom? Erre van megoldás?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy tanácsokat kérek-e vagy csak megerősítést. Valahol irreálisan érzem ezt leírni, de mégis olyan, mintha irigykedne arra, hogy nekem született egy lányom, neki meg nem, s ezt utálattal mutatja ki.


A sógornőmnek (pontosabban a férjem sógornője/öccsének felesége) van 3 fia. 9,7, 2 évesek.

Nekem van egy 6 éves fiam és egy 3 éves lányom.

Amikor terhes lettem a fiammal, és elmondtuk nekik, az volt az első reakciója, hogy de jó, DE hálisten, hogy fiú, mert ő akar először lányt szülni a családba. Ez a reakció nekem mindenhogyan furcsa lenne, de ezt annak tudatában reagálta, hogy én 3 év után estem teherbe lombikkal+2 vetélés után. Nekem ilyen helyzetben nem ez lenne az első reakcióm a kismamának, nem azt hangoztatnám, hogy ismét magamra gondolok, csak támogatnám. (Én támogattam is a babázásait, terhességeit amíg én vártam a gyerekre. Bár valahol picit irigykedtem rá, sosem mutattam ki felé, a gyerekeit meg imádtam az első perctől fogva).

Tehát, megtudta, hogy fiam lesz, lenyugodott, örült velem.

Mikor másodszorra terhes lettem spontán, és megtudta, hogy kislány, akkor meg odaszúrta, hogy náluk is lesz harmadik, lehet, hogy kislány lesz. Lett is harmadikuk, de fiú. Egy szép, egészséges fiú gyerek, aminek ugyanúgy lehet örülni, mint egy kislánynak. Persze ő biztos lazábban vette vagy fene tudja, mert állítása szerint neki minden gyerek 1-2 hónap után összejött.

Na de a lényeg: Amióta megvan a lányunk, a sógornőm folyamatosan kivételez a fiammal. Jobb ajándékokat kap, mindenben neki ad igazat, szinte elnyomja a lányomat, érezteti kettejükkel, hogy a fiamat szereti, a lányomat nem.

Egy múlt hétvégi példa. Ő jött át hozzánk, áthozott valamit, és volt nála csoki, adott belőle a gyerekeknek. A lányom nyújtotta a kezét, és lehurrogta, hogy ő nem választhat először, mert a fiam választhat elsőnek.

Vagy ajándékok terén a lányom olyanokat kap tőle, aminek egy gyerek még nem örül. Pl zoknikat, dekort a szobájába. A fiamnak meg az aktuális kedvenc játékát vette karácsonyra, úgy, hogy együtt adta oda a gyerekeknek. A lányom ezen el is keseredett, majd nagycsalád előtt hisztisnek, elkényeztetettnek nevezte.

Nagyra értékelem, hogy a fiamnak mindig szép ajándékokat vesz, nem is tőle sajnálom, hisz én egyformán szeretem mindkét gyermekemet. Az bánt, hogy arra használja a fiamat, hogy elnyomja a lányomat. Máshogy szól a fiamhoz, neki ad mindenben igazat, neki vesz klassz ajándékokat, a lányomat meg szóhoz sem engedi, nem szentel neki figyelmet.

Próbálom is leredukálni a találkozások számát, de ez nehéz. A fiam szereti a “sógornőmet”, sőt, a lányom is meg akar veszni a figyelméért mindennek ellenére.


márc. 9. 05:16
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
17%
9- teljesen igazad van....
márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
0%
Két éves koráig kopasz volt a lányod, és egy év alatt lett ebből dús, váll alá érő haj? Kizárt.
márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
77%

Első körben érdemes megbeszélni, hogy ez így nem oké.


Ha beszélgetés után nincs változás... az ajándékozást 2 lehetőség oldhatja meg, ha nyitott rá a másik fél: előre megbeszélni, ki mit vesz a másik gyerekeinek, nehogy véletlenül ugyanaz/hasonló vagy éppen felesleges lenne. Másik pedig, hogy ti megveszitek egy megbeszélt összegkeretben, ők kifizetik, és adják oda.

Ha nem nyitottak ilyesmire, akkor pedig nincs ajándékozás.


10-es: gyerekekről van szó. Nem nagy matek kitalálni, hogy egy kislány is játszik még, semmint ruhaneműket gyűjtsön...

márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy toxikus nö, en helyedben nem engedném a lanyom közelébe. Egy beteg elme, biztos van a csaladban vagyon es azt akarja, hogy rá maradjon es a gyerekeire.

A megjegyzesei arra mutatnak, hogy a csaladjara jellemzö volt a kivételezés, fekete barany ”képzés”, valamelyik szuleje narcisztikus es így mérgezte a csaladi hangulatot, hogy egymas ellen ugrasztotta a tagokat.

Itt az ervenyesules az eröforrasokert kemeny harc, ádáz ellensegei egymasnak.

En nem bíznám rá sose a lanyom, de a fiam sem. Sajat es gyerekeid erdekében minimalizáld vele a kontaktust .

Veszekedni fölösleges.

márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg ennyire szerencsétlen vagy hogy nem tudsz kiállni a saját gyerekedért ? Sem az apja ? Az apját férfi számba biztos nem venném ha ekkora egy puha p*cs hogy a saját családját nem tudja megvédi egy ilyen nyomoréktól….te meg álljál a sarkadra végre és mond meg neki hogy takarodjon a közeletekből és akkor jöjjön vissza ha normálisan tud viselkedni. A gyerekeknek meg nem kell megérteni !
márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
90%

De basszus, te vagy az anyja, miért nem véded meg?

Én lecsökkenteném a találkozást is évi két alkalomra, és úgy beolvasnék neki, hogy valószínűleg abból se lenne semmi.

Főleg hogy az apja mimóza, még te se állsz ki érte. A kisfiadnak magyarázd meg, hogy a nagynéni undok viselkedése milyen rosszul esik a huginak. Nem hiszem, hogy ne érdekelné, ugyanilyen korú és nemű gyerekeim vannak, a fiam imádja a kishúgát, jaj annak, aki genyózni akar vele.

Ne hagyd már, hogy egy ilyen kicsinyes, rosszindulatú nő szemétkedjen a kislányoddal.

márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%

Te megszülsz egy kislányt, és neki 3 fia van, pedig ő is kislányt szeretett volna.

Gyakoribb az erre irányuló féltékenység,mint gondolnád.

Nekem egy gyermekkori barátnőm hülyült meg, amikor minden vágya egy kisfiú volt, és 2 lány lett. Amikor megszületett a második, az én terhességemnél akkor derült ki, hogy fiú.

Nem tudta feldolgozni. Amikor másodszor is fiam lett, gratuláció nélkül megszakította a kapcsolatot velem.

És valóban állj a sarkadra!

Egy felnőtt ember nem állhat bosszút a saját nyomora miatt egy gyereken. Ezt egyáltalán nem lehet annyiban hagyni.

Ne a gyerekeknek magyarázkodj, hanem a sógornőd agyát rakd helyre!

márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
96%

"Próbálom is leredukálni a találkozások számát, de ez nehéz. A fiam szereti a “sógornőmet”, sőt, a lányom is meg akar veszni a figyelméért mindennek ellenére."


Nagyon rosszul kezeled. Te vagy a gyerek anyja, a te dolgod lenne megvédeni az ilyen hatásoktól, meg emberektől. Nehogy már ne tudj mit tenni...

márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
92%
Téged ugyanúgy manipulál ez a mő, mint a gyerekeidet. A kisfiút az ajándékokkal, ami miatt nyilván szereti őt. A kislányt a látványos elutasítással, amire az a gyerek reakciója, hogy szeretné elnyerni a figyelmét. Téged meg azzal, hogy dehát látod, hogy szüksegük van rám a gyerekeidnek, gyakran kell találkoznunk. Pedig egyáltalán nem, a gyerekeknek rád, az anyjukra van szüksége. Nyugodtan limitálhatod a találkozásokat évi egyre, a gyerekek nem fognak ettől sérülni. Pont most sérülnek, hogy ilyen gyakran belezavar a világukba ez az idióta. Neked kell megvedened őket.
márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
83%
Annak idején engem azért sz_rt le magasról apám nővére, mert én is lány lettem... Fiúnak vártak, főleg ő, de mivel lánynak születtem, le se voltam sajnálva. Kicsinek is éreztem, hogy ez mennyire nem fair. A nővérem minden ünnepére, névnap, szülinap, ballagás, elsőáldozás, bármi, jöttek nagy ajándékokkal és az egy dolog, hogy ilyenkor én semmit se kaptam, mert oké, nem nekem volt ünnepem, de az egyszer nem jöttek el pl az én szulinapomra vagy névnapomra, nem hogy felköszöntsenek vagy ajándékot adjanak. A nyolcadikos ballagásomra küldött egy képeslapot, amin egy rohadt kövér macska állt felkapaszkodva valami vázára, és oda volt nyilazva a nevem, hogy az a dagadék macska vagyok én... Egyébként meg annyi volt még ráírva, hogy Gratulálunk, azt cső. A képeslapos sztori után anyám kegyetlenül leb_szta, utána még annyira se érdekeltem, mint előtte. Apám ragaszkodott hozzá, hogy az középiskolai ballagás utáni ebédre át legyenek hívva, erre beállítottak tesómnak egy hajvasalóval ajándékba, nekem meg azt se mondták, hogy fapapucs. Felnőttként egyszer se nyitottam rá az ajtót, lehet, hogy ezek nem nagy dolgok felnőtt fejjel, de gyerekként nagyon rosszul érintett és mai napig hordozom magamban.
márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!