Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőm szerintem irigységb...

A sógornőm szerintem irigységből hidegen bánik a lányunkkal, és mióta megszületett a lányom, velem is? Jól látom? Erre van megoldás?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy tanácsokat kérek-e vagy csak megerősítést. Valahol irreálisan érzem ezt leírni, de mégis olyan, mintha irigykedne arra, hogy nekem született egy lányom, neki meg nem, s ezt utálattal mutatja ki.


A sógornőmnek (pontosabban a férjem sógornője/öccsének felesége) van 3 fia. 9,7, 2 évesek.

Nekem van egy 6 éves fiam és egy 3 éves lányom.

Amikor terhes lettem a fiammal, és elmondtuk nekik, az volt az első reakciója, hogy de jó, DE hálisten, hogy fiú, mert ő akar először lányt szülni a családba. Ez a reakció nekem mindenhogyan furcsa lenne, de ezt annak tudatában reagálta, hogy én 3 év után estem teherbe lombikkal+2 vetélés után. Nekem ilyen helyzetben nem ez lenne az első reakcióm a kismamának, nem azt hangoztatnám, hogy ismét magamra gondolok, csak támogatnám. (Én támogattam is a babázásait, terhességeit amíg én vártam a gyerekre. Bár valahol picit irigykedtem rá, sosem mutattam ki felé, a gyerekeit meg imádtam az első perctől fogva).

Tehát, megtudta, hogy fiam lesz, lenyugodott, örült velem.

Mikor másodszorra terhes lettem spontán, és megtudta, hogy kislány, akkor meg odaszúrta, hogy náluk is lesz harmadik, lehet, hogy kislány lesz. Lett is harmadikuk, de fiú. Egy szép, egészséges fiú gyerek, aminek ugyanúgy lehet örülni, mint egy kislánynak. Persze ő biztos lazábban vette vagy fene tudja, mert állítása szerint neki minden gyerek 1-2 hónap után összejött.

Na de a lényeg: Amióta megvan a lányunk, a sógornőm folyamatosan kivételez a fiammal. Jobb ajándékokat kap, mindenben neki ad igazat, szinte elnyomja a lányomat, érezteti kettejükkel, hogy a fiamat szereti, a lányomat nem.

Egy múlt hétvégi példa. Ő jött át hozzánk, áthozott valamit, és volt nála csoki, adott belőle a gyerekeknek. A lányom nyújtotta a kezét, és lehurrogta, hogy ő nem választhat először, mert a fiam választhat elsőnek.

Vagy ajándékok terén a lányom olyanokat kap tőle, aminek egy gyerek még nem örül. Pl zoknikat, dekort a szobájába. A fiamnak meg az aktuális kedvenc játékát vette karácsonyra, úgy, hogy együtt adta oda a gyerekeknek. A lányom ezen el is keseredett, majd nagycsalád előtt hisztisnek, elkényeztetettnek nevezte.

Nagyra értékelem, hogy a fiamnak mindig szép ajándékokat vesz, nem is tőle sajnálom, hisz én egyformán szeretem mindkét gyermekemet. Az bánt, hogy arra használja a fiamat, hogy elnyomja a lányomat. Máshogy szól a fiamhoz, neki ad mindenben igazat, neki vesz klassz ajándékokat, a lányomat meg szóhoz sem engedi, nem szentel neki figyelmet.

Próbálom is leredukálni a találkozások számát, de ez nehéz. A fiam szereti a “sógornőmet”, sőt, a lányom is meg akar veszni a figyelméért mindennek ellenére.


márc. 9. 05:16
1 2 3 4 5
 31/46 Darius- ***** válasza:
35%
30- Vagy inkább rokoni kötelék. Nehéz megszakítani egy rokonnal a kapcsolatot. Én nem látom, hogy rossz anya lenne a kérdező. A kérdés is azért íródott gondolom, hogy kapjon megoldást. De ha valaki nagyon beleszól az életünkbe, akkor le kell állítani. Tehát a sogornot sarokba kell szorítani.
márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
92%
Türelmes vagy, mert nekem ilyet szólt volna: DE hálisten, hogy fiú, mert ő akar először lányt szülni a családba - ott mindenki előtt elküldöm a fszba, ahová való.
márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
91%
32: ahogy mondod. Ott kellett volna sogornot eligazitani. Azota eltelt x ev, es vegig hagyja neki a kerdezo az amokfutast.
márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
70%
Ez a luvnya sógornö veszelyes jatekot ũz, nárciszagú helyzet, gyermekek egymas ellen ugrasztása, indirekt módon, gyulöletkeltés, versengtetés, az ”aranygyerek” es a ”fekete barany” dinamika kialakítása, ahol majd az arangyerek hibátlan es ha teved is, a fekete barany hibája lesz. Es a ket gyerek meggyulöli egymast es a kettöjuk konfliktusanak ki örül? A betegelme sógornö.
márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
81%

Soha többé nem engedném a gyerekeim közelébe. Kezeltesse magát a hülye p****, ha nem tudta feldolgozni, hogy nem született lánya.

Semmilyen családi eseményre nem mennék, ahol ő is ott van.

márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor sz.rt se ér, ahogy szólsz neki, ezt azért neked is látnod kell. Hiszen a helyzet változatlan.
márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj hogy ez a nő nem csak a lányodat de téged sem tart semmibe. Hiszen szóltál neki és magasról fütyül arra amit mondasz. Érdemes ilyen emberrel kapcsolatot tartani? Szerintem nem.

Nem elég hogy bántja a lányodat ezáltal téged is. Hanem nem tisztel annyival sem hogy elfogadja amire kéred.

márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, gratulálok, kiállni a gyereketekért mindkettőtöktől büdös, de szaporodni azt bezzeg tudtok... Ha még ezt hagyjátok vagy tizenévig, remélem, nem a lányod lesz a szemedben a szarosseggű, mert 16 évesen bead egy kérelmet a nagykorúsítására, csak ne lásson Benneteket többet...

Basszus, internet kora, XXI. század, oszt mindig ott tartunk, hogy "jaj, nem szólunk a rokonnak, ha macerálja a gyerekünket, mert családtag!"?????

A férjikémnek én már régen megmondtam volna, hogy vagy takarékra teszi a sóginőt, vagy én intézkedem majd, de akkor haja nem marad majd...

márc. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
92%
31es, miért, az nem rossz anya aki hagyja hogy a gyereke évekig szenvedjen, pedig tehetne ellene?
márc. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy a gyerekekre fogod saját gyávaságodat. Ha a fiad szeretne egy oroszlánt a lányod pedig teperne a figyelméért, attól még te láncra kötnéd mert veszélyes rájuk. Tudod, miért mernéd ezt megtenni? Mert a szűk és tág családban mindenki igazat adna neked, a férjed is. Jó, ő nem merné megkötni, de hagyná, hogy te megtedd. Lefordítva: azért nem mered úgy istenesen eligazítani ezt a nőt, mert félsz, hogy téged tartanának hisztisnek, rossz embernek a többiek. Nem azt gondolod - hanem tudod, hogy senki nem állna melléd a "családi béke" felrúgásában. Férjed sunnyog, te meg érzed, hogy "kitaszítanának", inkább majd a lányod elviszi a balhét. Mindezt nem sértésnek szántam, az volt a célom, hogy gondold innen végig. És azért állítom határozottan, mert valamikor én is így működtem. Annyi különbséggel, hogy arra csak én fizettem rá. Múlt idő. Az elvárásait kenje mindenki a hajára, amit tőlem sem tűrnének el azt én sem tűröm el senkitől. Ha te viselkednél így bármelyik rokon gyerekkel, a családból húszan ugranának a torkodnak, hogy mit képzelsz. Csak gondold végig, és ne óvatoskodj tovább a lányod kontójára. (Szóltam már többször...) Most már csapj az asztalra mert így áldozatot nevelsz a lányodból.
márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!