Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ezt túlreagálom?

Szerintetek ezt túlreagálom?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a 18. születésnapom. Nálunk sose volt nagy dolog az ünneplés, de azért akkor kicsit összerándultunk anyumékkal, és együtt töltöttük a napokat. Ezen a napon reggel kirángattak az ágyból, megettünk 1-1 szelet sütit, majd hozzámvágtak 20.000Ft-ot, hogy azt csinálok vele, amit akarok, és elmentek a hétvégi házunkba. Este 10re értek haza, és ma is ezt csinálják. Én tegnap a fél napot átbőgtem, nagyon rosszul érintett ez az egész. Átlapoztam a családi fotósalbumolat, és egész nap otthon feküdtem, mint egy döglött béka. Úgy érzem, hogy elég nagyot csalódtam bennük. Szerintetek túlreagálom?

márc. 10. 09:31
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
31%

Az meg a te bajod, hogy nem tudsz mit kezdeni magaddal, és bőgsz.


Én ilyenkor elmentem cukrászdába, megleptem magam egy sütivel, beültem egy moziba, vagy ha a barátnőm épp ráért, akkor vele töltöttem a napot.


Eszem ágában nem volt otthon gubbasztani és sírni.

márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
73%
Nem reagáltad túl. Normális elvárasaid vannak.csak nem megfelelő alanyok a szüleid ehhez.
márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se csinálunk nagy ügyet a szülinapokbol. Azért ajándék, torta és ünnepi ebéd van. Ha 18 éves lesz a lányunk, valami emlékezetesebbet és maradandóbbat szeretnénk majd adni neki. (ajándék, vagy élmény, meg meglatjuk).
márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

A sok kérdésre válaszolva.

Kifejezetten nem akarták hogy velük menjek

Szerveztem magamnak programokat, elmentem a barátaimmal.

De szerintem nem nagy elvárás ilyenkor 1 napot a szülőkkel lenni

márc. 10. 11:46
 15/50 A kérdező kommentje:

Nem akartam se lufiterngert, sem a bahamákon égetni a valagam. Csak azthittem v÷gre kimutatják, hogy szeretnek. Eddug mindig pénzzel dobtak meg, de nekem szükségem lenne arra is, hogy a szüleim szeressenek.

Lehet sokmindent mondani, de a pénz ezt sem tudja pótolni

márc. 10. 12:00
 16/50 anonim ***** válasza:
72%
Szomorú tapasztalat, de most már legalább tudod, hányadán állsz vele. Normál családban megünneplik a születésnapost, méghozzá nem reggelire, pláne a 18.-at. Innentől én biztos nem vennék tudomást a szüleim születésnapjáról, és igyekeznék elköltözni. Akár a nappali tagozatú egyetem beáldozásával is.
márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
10%

Gondolom azért lapoztad a fotóalbumot, mert idáig mindig volt ünneplés, most meg nem...

Lehet azzal hogy nagykorúvá váltál, "úgy gondolják", "most már nem fontos az ünnep annyira"? Vagy nem tudom...

Egyébként visszajelezni lehet nekik finoman.

márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
95%

“Nálunk sose volt nagy dolog az ünneplés, de azért akkor kicsit összerándultunk anyumékkal, és együtt töltöttük a napokat.”

Tehat valamilyen szinten megsem olyan volt mint egy atlagos nap, a tegnapi kellett volna a legkülönlegesebb szülinap legyen. Megértem, hogy rosszul esett, nekem is rosszul esne ha pont a szülinapomon nem akarnának a szeretteim velem lenni.

Legalàbb a barátaiddal megünnepelted.


Isten éltessen, kérdező!

márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
5%
Másokat szülinapi ajándékként kiraknak a ház elé, hogy felnőtt vagy, szevasz... Igen, túlreagálod.
márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
93%
Ez mennyire jellemző, 19-es? 10000-ből 1? Ne az abnormálisat akard normálisnak beállítani! Te ezt csináltad/fogod csinálni a gyerekeddel?
márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!