Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Melyik utat válasszam hogy...

Melyik utat válasszam hogy kitörjek otthonról végre?

Figyelt kérdés

van egy párom akivel már 2 évesek vagyunk. Anyám, apám 12 éves koromban eldobott, azóta nagyszüleimmel élek. Az anyagi helyzet nem a legfényesebb, így továbbtamulásra nem igazán van lehetőségem mert nincs hozzá támogatás. Nem érzem már magam jól itt, el akarok kerülni innen és messze kerülni a jelenlegi lakóhelyemtol és a nagyszuleimtol.


az egyik lehetőség az hogy nyárimunkázok 2 nyáron amiből lesz annyi penzem hogy 1-2 havi albérletet fizessek+a kaja, rezsi. És elkezdek a testemből élni, amibol sok pénzem lenne és végre anyagi szabadságom lenne. Viszont ahhoz szakitani kell a párommal ami nagy szívfájdalmat okozna mert ő az egyetlen ember aki szeret és akit ém szeretek


-a másik lehetőség hogy megvárom amig parom megszerzi a szakmáját és albérletbe költözik és odakoltozok hozza en pedig valami legalja gyári munkát kezdek el


az egyiknél a nyereség az anyagi biztonság és az előre törés, befektetés lehetősége


a másiknál pedig a lelki biztonság mert egy olyan emberrel élnék akivel viszonzottan szeretjük egymást


ti melyik utat választanátok?


18L


márc. 12. 11:44
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%

Sok más lehetőség is van még.

Például:

"továbbtamulásra nem igazán van lehetőségem mert nincs hozzá támogatás"

Felvehetsz diákhitelt és mehetsz kollégiumba.

márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak nyáron lehet ám dolgozni... Ha diák vagy, el tudsz menni diákmunkázni. Vagy ha már nem tanulsz, akkor lehet menni takarítani, bébiszitterkedni. Ezt esetleg egyetem mellett is tudod csinálni. Nekem van olyan ismerősöm aki egyetem mellett jár el gyerekekre vigyázni. Nálam a takarítónő 3500 Ft-os órabérben jön heti 1x 4 órára, mellettem meg gondolom sok másik ügyfele is van. Lehet pénzt keresni anélkül is hogy ledobod a textilt. Lehet nem olyan egyszerű mint levetkőzni, de legalább nem dobod el minden méltóságodat
márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
97%

Addig mindenképpen várnék a döntéssel, amíg már nem menekülni akarnék, hanem tiszta fejjel tudnék dönteni.

Onnan fogod tudni, hogy tiszta a fejed, hogy a tested eladása fel sem merül lehetőségként!

Aztán ha eddig eljutottál, és még mindig megvan a párod, akkor majd vele beszéld át a lehetőségeket, hiszen nem csak a saját életedről kell döntened, hanem kettőtök életéről.

Egyébként meg 18 évesen már rég nem vagy tanköteles, úgyhogy ha akarsz, akár még ma elkezdhetsz dolgozni, nem muszáj tanulni...

márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

köszönöm a normális és nem elitelo valaszokat!

nehéz a döntés mert hamar el tudnék kezdeni megélni a testemből és eddig soha nem tapasztalt anyagi biztonságom lenne

másik részről ott van a párom akivel már 2 éve együtt vagyunk és tényleg szeretem, nehéz lenne kidobni az életemből

márc. 12. 12:06
 5/50 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg szereted, fel sem merülhet, hogy mindenféle idegennek is odaadd azt, ami csak az övé meg a tiéd kell, hogy legyen.


Egyébként meg anyagi biztoság nincs szabadság nélkül, márpedig a szabadságodat elveszítenéd, ha elkezdeni prostiskodni, mert azt másképp nem lehet bírni, csak egyre több droggal, az meg minden, csak nem szabadság - ráadásul a pénzt is elviszi.


Ennél sokkal több eszed kellene, hogy legyen, ha még mindig tanulsz...

márc. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg tanulj, hogy ösztöndíjat kapj és legyen pénzed tanulni?
márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
34%

Bármi mellett döntesz(Én úgy vagyok ezzel,mindenkinek a saját döntése,amíg nem árt vele másoknak,a szememben nem lesz rosszabb ember),nagyon ügyelj arra,hogy a pénzt ne szórd el,legyen sok vagy kevés...legyen 3 váltás ruhád és költs ételre,ami egészséges,szükséges.Ami a legfontosabb,hogy minden munkán kívül töltött idődet és energiádat fektesd tanulásba.Hidd el,meg fog térülni,nagyon fiatal vagy,rengeteg eséllyel,hogy jól jöjj ki belőle,ha következetesen csinálod.

Ha az 1.mellett döntesz,semmiképp ne költs magadra a fentebb említetteken túl és semmiképp ne kezdj semmilyen kapcsolatba-se baráti,se párkapcsolati-a klienseiddel- barátnőmet a párja egy dolgozó lánnyal csalta meg,akivel össze is jött utána,azóta elhajította őt is,és a soron következőt is,aki felkereste a barátnőmet,mert zaklatni is kezdte a téveszméi miatt-a barátnőm is sokat szenvedett miatta,mert hiába tűnt értelmes,normális,figyelmes pasasnak,ez mint kiderült inkább a külsőségeinek szólt,amit ha megunt tovább állt,de előtte még elhordta minden sz.rnak a partnereit,gyanúsítgatta,zaklatta,hogy tisztára mossa a lelkiismeretét.Sajnos ilyen helyekre felszínes emberek járnak,akiknek nem kell lelkiség a szexhez.Szóval semmiképp ne közösködj velük.Én az 1.esetben csinálnám 1-2évig aztán jelentkeznék egyetemre,ha lenne lakhatásra,ételre mellette pénzem.Így a munkát és utána a tanulást is teljes erőbedobással tudnád csinálni,persze simán lehet párhuzamosan is...

Ha a 2.mellett döntesz,akkor pedig vegyél fel diákhitelt,nem tudom,hol éltek,de pl Bp-en tudnál munkát találni suli mellett is.Akkor is a spórolást javasolnám.Viszont jól gondold meg,mit tanulsz,mert értelmetlen szakokat se így se úgy nem érdemes végezni.

márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
71%
7.vagyok ismét:még annyit tehetsz,hogy tanulj nyelveket.Ezeket simán megteheted otthon is.Én közepes képességű vagyok a nyelvtanulás terén,de minden nap fél órát szántam rá és megtanultam magamtól egy 2.nyelvet.A nyelvtudás mindig előny,pláne itthon,ahol a béka s.gge alatt van az átlag ilyen téren.
márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy nem tudom milyen idióta pontozgatott le,de a kérdező nem az alapján fog dönteni,hogy az illető leírja,hogy mit tegyen vagy mit ne tegyen.A két lehetőségben a kiutat vázoltam fel.Amúgy meg annak is gratulálok,aki degradál egy ilyen helyzetben lévő fiatal lányt,mert eszébe jutott egy ilyen lehetőség.

Álomvilágba meg lehet ringatózni a párkapcsolatok terén,ha már 2 lehetőségről beszélünk,de semmi nem garancia.Én kívánom,ők maradjanak együtt és a kérdező adja meg ennek az esélyét,de ezt sem én sem az engem lepontozó idióta nem fogja eldönteni.

márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
94%

így továbbtamulásra nem igazán van lehetőségem mert nincs hozzá támogatás


Miért ne lenne rá lehetőség???

márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!