Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fiatal felnőttek és felnőttek,...

Fiatal felnőttek és felnőttek, ti hol, hogyan töltitek a húsvétot?

Figyelt kérdés
35+ évesen elkezdtem azt érezni, hogy nem a szüleimmel, szüleinkkel szeretnék lenni húsvétkor. Már csak azért sem, mert az nem pihentető, hogy egész hétvégén utazni kell az országban. A szüleim számára az a természetes, hogy megyünk hozzájuk a párommal, hisz “ünnep van”, és az a jó, ha ilyenkor együtt a család. Ki hogy csinálja ezt?

márc. 23. 08:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
9es csak valaki lepontozta az összes olyan választ aki a családjával tölti az ünnepeket vagy mennek látogatóba
márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Minden kerdesnel vannak lepontozók, többnyire ok nélkül, mert megtehetik. Szerintem ez a pontozast meg kéne szüntetni
márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi régen a családdal, rokonokkal ünnepeltünk, és ha élnének még, most is azt tennénk. Ezt nem "bezzeg, majd ha már nem leszek" tekintetben mondom. Most itthon töltjük mind a 4 napot, és tényleg kényelmesebb így, és nem bánom, hogy már nem kell összecuccolni és menni, de ha lenne még rokonság, nem lenne kérdés, hogy megyünk, csak azért, mert maradnánk, az pihentetőbb lenne. (Persze, ez nyilán rokonság kérdése, mi kedveltük a rokonaink nagy részét, a többit meg elviseltük, de a látogatásban 10-ből 9-szer több volt a kellemes, mint a kellemetlen)
márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes, idén pl. péntek-szombat pihi, vasárnap anyu, hétfő anyós. Mindkét helyen ilyen késői villásreggeli van (hagyományos, de anyósnál inkább ilyen hidegtál jellegű, anyunál sonka-kolbász-tojás vonulat), sütizés, mindkét oldalon a tesók és gyerekeik ott vannak, beszélgetünk, anyósnál jó időben kimegyünk a kertbe, visszük a kutyát. Ugyanabban a városban lakunk, kb. 20 perc autóval az út. Nem tudom, hogy lenne ha az ország másik felében élnénk, megmondom őszintén, bár akkor valószínűleg ritkábban mennénk, mint most, ez lehetne egy fix időpont.
márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%

Nem lehet kifogás ez, hogy messze van és sokat kell utazni, nem, szimplán nem szereted őket eléggé és nincs igényed a társaságukra és némileg frusztrál a gondolat, hogy másoknál miért máshogy mennek a dolgok.

Én együtt fogom tölteni a húsvétot és a karácsonyt akkor is ha külföldön élek messze a családomtól, te meg keseredjél meg otthon!

márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%
6-os: az emberek nagy része nem vallásos manapság, aki mégis az bele fogja fogalmazn i a kérdésébe.
márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül, de szombaton dolgoznom kell.
márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én együtt fogom tölteni a húsvétot és a karácsonyt akkor is ha külföldön élek messze a családomtól,

Ha lesznek gyerekeid akkor nekik az a messzi külföldi hely lesz az otthonuk, és igényük lesz arra, hogy a Karácsonyt otthon töltsék, ne utazzanak állandóan a nagyi vendégszobájában várják a Jézuskát, angyalokat, hanem a saját szobájukban a plüssállatok mellett.

márc. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
18 amúgy én nem tehetek róla, de nekem a Karácsonyhoz hozzátartozik ez is, meg van a varázsa annak, hogy kocsiba pattanunk és megyünk rokonokhoz, családtagokhoz, kicsit együtt vagyunk, leülünk egy asztalhoz megenni az ebédet, beszélgetünk. Nyilván a saját férjemmel és gyerekemmel ezt minden nap megtesszük, abban nincs semmi ünnepi. A gyerekek is ilyenkor találkoznak unokatesókkal pl, szerintem ez nekik is nagy élmény. Mi pl régebben minden Karácsonykor utaztunk 800 km-t is oda-vissza rokonokhoz, sajnos velük azóta megromlott a kapcsolat így nem megyünk. Nekem hiányoznak ilyenkor az idősebb rokonok, akiket régen meglátogattunk, de már sajnos nem tehetjük. A temetőbe is ki szoktunk menni mindig. Én pl nem vagyok ez az antiszociális típus, hogy üljünk otthon 3 napot és nézegessük egymást. Szenteste természetesen otthon vagyunk, szűk családi körben
márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a hosszú hétvége miatt utaznánk a családhoz, mint maga a húsvét miatt. Mi nem tartjuk a vallásos részét. Régebben megterhelő volt kicsit , mert mindkét szülőpáros totál ellentetes iranyban lakik tölünk, egy napra nem éri meg elmenni egyikhez sem. Szoval igy otthon nem voltunk. Aztán volt hogy csak egyik vagy csak másik helyre mentünk, masik hétvégen meg bepótoltuk . Most babával nem tudom, fáradt vagyok, anyámékhoz nem tudunk menni mert így már főlrg nagyon kicsi a hely, egyszerüen nem kenyelmes, sokat kel éjjel a baba. Anyosekhoz lehet elmrgyünk. Meglátjuk mert most fogzik, ha bedurvul a helyzet maradunk a fenekünkön.
márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!