Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kunyerálós barát, rokon?

Kunyerálós barát, rokon?

Figyelt kérdés

Ismertetek ilyeneket? Hogyan védekeztetek?

Gyermekkoromban sokat látogattam meg a magynénikémet, és észre vettem, hogy a vitrinéből valami mindig eltűnik. Rákérdeztem, es kiderült, hogy unokatesómék mindig elkérnek valamit, porcelánvázát, dísztárgyakat, üvegtárgyat, kisebb szobrokat stb.

A legjobb barátnőm most meg azt mesélte, ha jönnek hozzájuk a férje családja akkor elpakol minden szép dolgot ami érdekes lehet, mert elkunyizzák. Úgy látszik ez akkor több helyen is előfordul. Nektek van saját tapasztalataitok?



márc. 23. 11:37
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
86%

Csak azt lehet lenyúlni aki hagyja. Nemet kell mondani és nem visznek el semmit, nem kérnek kölcsön. Jobbik esetben meg nem lopnak. Tőlem is kértek kölcsön, most pl egy barátom, együttérzően viselkedtem és beszéltem vele, elmondtam hogy sajnálom a rossz anyagi körülményeit, de nekem is ki van számolva hogy mit, mire akarok költeni.


Nem tudom mit kell ezen bonyolítani, dugdosni el a saját dolgaimat, mikor csak határozottnak kéne lenni hogy a nem az nem, pont.

márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
48%

Kértem már kölcsön közeli baráttól és ő is tőlem. Nyilván a megbeszélt időre vissza adtuk egymásnak, ha ez így működik akkor nincs vele probléma.

Viszont.. akinél ez rendszeres és pofátlanul kereget annak simán nemet kell mondani.

márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%

2!


A kérdés nem kölcsönkérésről szól....



Keedezo!


Van ilyen, de ahogy az első leirta, azzal lehet csak megcsinalni, aki hagyja magát

márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%

Férjem unokatesója ilyen. Simán eljön úgy közös programokra, hogy nincs nála egy fillér sem és elnézi, hogy mi hívjuk meg mindenre. Legutóbb városnézésen voltunk (ráadásul au ő ötlete volt), amikor közölte, hogy éhes és nincs nála pénz. Mondtam neki, hogy akkor ezek szerint csak otthon fog enni. 🤷‍♀️


Azóta nem talált ki új programot.

márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, véletlenül elküldtem. :D


Szóval ő csinál(t) olyanokat, hogy elkunyizott mindent "kölcsönbe", aztán sosem hozta vissza. Szóval asszem a harmadik alkalom után elmondtam neki, hogy hol vettük és mennyiért és ott tudja ő is beszerezni.

márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a nővérem. Meglát bárkinél bármit, ami teszik neki, rögtön mondja, hogy neki milyen jó lenne egy ilyen, de neki nem telik rá, aztán fél óránként visszaterelni a szót, hogy és amúgy ti miért nem használjátok? A vége többnyire az, hogy odaadják neki. Hihetetlen pofátlan. Tőlem így vitte el a turmixgépem, de bárkinél megcsinálja. Már nem is találkozunk nálunk, mert már olyanokat csinált, hogy a szárítóról szedett le magának ruhákat, hogy azt adjam már neki, mert úgy megtetszett neki, de már biztos nem kapni, mindezt úgy, hogy nem is egy méret vagyunk, úgyhogy felpróbálni se tudta.


A másik meg a sógornőm gyereke, a sógornőm meg teljesen ráhagyja. Hét éves a kislány, de bárkinél ha kinéz magának valamit, addig veri magát a földhöz, míg megkapja. Anyósoméknál kiskorában a porszívócső kellett neki, azt hittem, hogy egy filmet nézek, és vitték is haza, hogy majd visszaviszik, ha elaludt. Én mindent elrakok, ha átjönnek, de azért lepett már meg, videochatelt a férjemmel, és mondta, hogy van a férjem mögött a polcon valami, azt MOST vigye át neki a férjem, mert kell neki. Persze nem vittük, volt is akkora hisztéria, hogy inkább kinyomta a férjem :D boltban amúgy nem hisztizik, csak másoknál.

márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

6-os szerintem az ilyenek mentális betegek, pszichológushoz kellene fordulni. Igen és itt nem mindig működik az, hogy "egyszerűen nemet kell mondani", van ahol még bátorítják is mások, melléáll valaki, hogy ugyan add oda neki, ti úgy sem használjátok stb. Akkor nehéz kibúvót találni. Nekem régen volt ilyen barátnőm, feljött hozzánk és úgy viselkedett, mint aki boltban van, mindent alaposan körülszimatolt, minden tárgyra valamilyen megjegyzést tett (nem kérdeztem) pl. kivett egy poharat azt, mondta Ez tök szép, erre mondom, igen mi is szeretjük! :D

Elkunyizta a húgom nadrágját ami rá sem jött, de akkor is ragaszkodott hozzá, fogalmam sincs miért csinálnak ilyet az emberek, csak ma pont szóba jött és ezért kiírtam.

Biztos valamiféle gyűjtő szenvedély tartja rabságban őket. Vagy annak van értéke számukra ami a másé, ki tudja.

márc. 23. 14:24
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sógornőm. Bármi megtetszik neki anyuméknál, elkéri, de nem kunyizva, hanem közli, hogy azt elviszi. Főleg, amiket a szüleim vesznek a gyerekeknek, hogy ott náluk használják, pl játék, ruha, etető szék. De volt, hogy egy komplett kanapét. A szüleim odaadjak. Mert a gyerekek láthatásával vannak zsarolja. Ja, és nincsenek elválva a testvéremmel, a testvérem soha nem mond neki ellent akkor sem, ha nem ért egyet, mert "a gyerekek ne a veszekedést lássák", meg "ki kell állnia a felesége mellett", ezt akkor is megtesz, ha a feleségének nincs igaza. Pl a szüleimtől havonta kaptak egy nagyobb összeget, amit anyukám leállított, tekintettel arra, hogy ők nyugdíjasok, a testvéreméknek pedig több kiadót lakásuk is van azon felül, amiben laknak, plusz jó fizetés. Akkor a sógornőm kiverte a hisztit, hogy ez nekik jár, anyukámék a gyerekeit fosztják ki ezzel, stb. Testvérem anyuék mellett állt, őrjöngés lett, de anyuék nem tudtak engedni, erre a sógornőm lekorlátozta az unokák láthatását (közel laknak egymáshoz), személyesen és online, telefonon is. De amikor mennek látogatóba, megpakolnak kajával, gyümölccsel, plusz továbbra is elkér dolgokat, mindamellett anyuék "gonoszok".
márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kunyeráló rokon volt, hanem tukmálós nagymama.

Nagyon szeretett adni, de rengetegszer túlzásba vitte. A papa halála után velünk élt, és ha barátok vagy rokonok jöttek hozzánk, mi gyerekek rendszerint együtt játszottunk - például a kertben egy labdával. A mama ezt látva már jött is, hogy adjam oda ajándékba a rokongyereknek vagy a barát-gyereknek a labdát, hát látom, milyen jót játszik vele, legyek jószívű.

Anyáméknak kellett közbelépni, mert én gyerekként nyilván szót fogadtam volna a mamának, de amikor már az elég drága legóimat és hasonlókat akarta elajándékozni, mert "legyél jószívű", akkor apám elbeszélgetett vele...

márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Kiadott
márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!