Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kunyerálós barát, rokon?

Kunyerálós barát, rokon?

Figyelt kérdés

Ismertetek ilyeneket? Hogyan védekeztetek?

Gyermekkoromban sokat látogattam meg a magynénikémet, és észre vettem, hogy a vitrinéből valami mindig eltűnik. Rákérdeztem, es kiderült, hogy unokatesómék mindig elkérnek valamit, porcelánvázát, dísztárgyakat, üvegtárgyat, kisebb szobrokat stb.

A legjobb barátnőm most meg azt mesélte, ha jönnek hozzájuk a férje családja akkor elpakol minden szép dolgot ami érdekes lehet, mert elkunyizzák. Úgy látszik ez akkor több helyen is előfordul. Nektek van saját tapasztalataitok?



márc. 23. 11:37
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
30. Nem fordult olyan gyakran elő. Az a hiba, hogy azt hiszi az ember, hogy majd vigyáznak a kölcsönadott dologra. Hát nem.
márc. 23. 20:53
 32/37 anonim ***** válasza:
45%
31-es: akkor ha 4. alkalommal is beugortál, akkor 5. alkalommal is, és a további alkalmakkal is be fogsz, ha az úgy érthetőbb és kézzel foghatóbb...
márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen jártam úgy sokszor, hogy az előadás jegyzeteim kérték el. Mindig úgy, hogy elviszi, lemásolja és majd visszahozza. Sosem adtam, de felajánlottam, hogy az egyetemi gépen együtt lemásolhatjuk az adott órai anyagot (én rakom a gépbe a füzetet) és így megkapja. Csak néhányan éltek vele, a többi gyorsan rájött, hogy nem adom ki a kezemből, ez nem olyan, amiből újat veszek, ha tönkreteszik vagy elveszik.
márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
#18-as, az öcsém ezt odáig fejlesztette, hogy amikor eladtam a pesti lakásomat - vettem egy házat vidéken - ő közölte, hogy ad nekem 2 milliót (töredéke a lakás árának), és írassam rá a lakást. Természetesen nemet mondtam, ő szó szerint meglepődött, hogy de miért nem, és persze én voltam az önző, pénzéhes bunkó.
márc. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
95%
Velem ez pont most történt nem is tudom mire véljem, mi volt ez. Rokonom (idősebb) látogatóban volt nálunk, rosszul választotta meg azöltözékét, nagyon melegpulcsiban jött, izzadt, melege volt. Mondtam, hogy sebaj, átnézem a ruháimat, vegyen fel fel valami könnyebbet amig itt van, nehogy elájuljon szerencsétlen. odatettem elé pár felsőt,válasszon, melyik jó méret neki. Erre amikor már elmennek, akkor veszem észre, hogy ő szépen beült a kocsiba az én cuccomben,sőt felmarkolt még egy másikat is mellé.Szóltam,hogy ami rajta van, azt hagyja a rokonunknál, akinél megszállt, majd érte megyek.De amit ugy mellé felmarkolt, azt kérem,adja vissza most, ugyanis én ezeket hordom.Ráadásul az pont egy kedvenc darabom volt. Ez meg mi volt??? Talán nem voltam elég egyértelmű?? Kínos az egész.
márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
89%
össze futottál egy tipikus "élősködővel"...
márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Van. Nem tartom vele a kapcsolatot, mert minek?
márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!