Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kunyerálós barát, rokon?

Kunyerálós barát, rokon?

Figyelt kérdés

Ismertetek ilyeneket? Hogyan védekeztetek?

Gyermekkoromban sokat látogattam meg a magynénikémet, és észre vettem, hogy a vitrinéből valami mindig eltűnik. Rákérdeztem, es kiderült, hogy unokatesómék mindig elkérnek valamit, porcelánvázát, dísztárgyakat, üvegtárgyat, kisebb szobrokat stb.

A legjobb barátnőm most meg azt mesélte, ha jönnek hozzájuk a férje családja akkor elpakol minden szép dolgot ami érdekes lehet, mert elkunyizzák. Úgy látszik ez akkor több helyen is előfordul. Nektek van saját tapasztalataitok?



márc. 23. 11:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
9# Az én nagyim is ilyen volt. Velünk lakott, de ha átjött bárki, simán odaadta a gyerekeinek az én játékaimat vagy ruháimat, hogy vigyenek valamit, ne menjenek haza üres kézzel. Volt, amit nagyon sokáig kerestem, sírtam utána, hol lehet, hallgatott. Aztán átmentünk ehhez a rokonhoz és ott volt a gyerekénél. Pedig én is kicsi voltam még, mégis le lettem teremtve, hogy irigy dög vagyok. Ebből az lett felnőtt koromra, hogy mindenemet elzárom, akkor is, ha egyedül élek, mert az van bennem, hogy bármikor oda lesznek passzolva a cuccaim másnak.
márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Ez is durva 9-es, amikor nem érzik az emberek a határokat, amikor az idegenek mindig elsőbbséget élveznek valakinél.
márc. 23. 14:53
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Elborzadva olvasom a történteket. Nálunk a szomszédságban lakik egy idős házaspár, akik rendszeresen kunyeráltak tőlünk, míg szüleim le nem állították őket. Vasárnap délutánonként rendszeres program volt, hogy átjöttek, hoztak egy tálca süti álcának utána pedig körülnéztek a házban és ami megtetszett, arról jó hangosan elkezdtek megjegyzéseket tenni, hogy ,,jajj de jó az a kertészkesztyű/csavarhúzó/stb, ők pont ilyet keresnek, de sehol nincs meg drága is, nem vihetnék el? Mi úgyis tudunk venni másikat. Ráadásul ők is hoztak nekünk valamit, hát vinnének is viszonzásképp... Na egy-két ilyen alkalom után le lettek állítva, azóta érdekesmód nem barátkoznak velünk.

Tényleg nem értem ezeket az embereket. Nekem ha valami tartozásom van, vagy netán kölcsönkérek valamit egy rövidebb időre, azon vagyok, hogy minél hamarabb, sértetlen állapotban visszaadjam a jogos tulajdonosának. Egyszerűen nekem lenne kínos, hogy ők jószívűek, én meg kihasználom ezt. Durva, hogy egyesek mennyire nem érzik, hol a határ.

márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
A kunyerálásra annyit, hogy a testvérem csak akkor bukkan fel, ha kell neki valami. Mióta férjhez ment, senkivel se tartja a családból a kapcsolatot, csak látszat szintjén, kiírja Facebookra, hogy boldog születésnapot vagy névnapot, de ha hívja bárki, kinyomja, ő senkit se keres, egy temetésre, esküvőre nem jönnek el. Viszont ha megszorulnak, rögtön tudja mindenki címét és mint a pióca, ha adsz nekik, annyiszor keresnek utána, amíg nem mondasz nemet. Volt, hogy négy évig egy szót nem váltottunk, aztán felhívott, hogy tudnék-e neki most utalni, küldi is a számlaszámot, mert tankolni kéne, de nincs elég pénze. Másik rokonhoz felcsengettek a férjével, hogy venni akarnak egy lakást, be tudna-e nekik szállni valamennyivel? És nem látja, mennyire gáz ez így. Ha nemet mondasz, jön azzal, hogy neked semmit se számít a család meg a vér, de hogy előtte éveken át tojt a fejedre, az tök rendben van.
márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
96%
#11-es, ebben az a leggázabb, hogy a kedves nagyi nem a saját cuccaival jótékonykodott. Bakker, ennyi erővel ha már ennyire adakozós kedvében volt, miért nem ajándékozott el valamit az ő dolgai közül, ahelyett, hogy az unokájáét veszi el. Az már derogált volna neki.
márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon furcsa dolgok
márc. 23. 15:58
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

8!


Ne is haragudj, de anyádék a hülyék hogy ezt engedik.

márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem volt ilyen. Minden kellett neki, amit én kaptam vagy amire vágytam. Vagy neki kellett adjam a dolgaimat, mert a játékokból kinőttem vagy az a táska nekem már nem elég nagy. A ruháim is nála landoltak, hiába volt jóval fiatalabb, mégis megkapta. És a szüleink ezt támogatták. A nagy feladata, hogy lemondjon a tulajdonáról, ha a kicsi megkívánja.

Mára nekem vannak gyerekeim, szigorúan vigyázok arra, hogy ne kelljen lemondaniuk arról, amiről nem akarnak. Én szép gyűjteményt hoztam össze és vigyázok rá.

márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz voltam, diákmunkával szereztem a zsebpénzem, és ebből vettem a ruháimat, reggelimet, mert nagyon csórók voltunk.

Apám rendszeressen ellopta a pénzemet, megitta a szobában tartott alkolot, amit valami bulira vettem. Ezért kicseréltük a szoba ajtó zárját. Utánna egy ideig minden rendbe volt, de aztán észre vettem, mintha fogynának a dolgok az üvekekből, és mintha több pénzem fogyna. Na filcel megjelőltem az üvegeket, és elkezdtem excel táblába írni a kiadásaimat és a fizetésemet. Hamar kiderült, szoba hőmérsékletem párolg mindegyik. --> reszelt a szoba ajtóhoz egy kulcsot... Ezután vettem egy biztonsági cilinder betétet, nagyon sokba került a hagyományoshhoz képest. Úgy nézett ki ez megoldotta a problémát, de mégsem :(. Merthogy csak akkor zártam a szoba ajtót, ha nem voltam otthon, olyankor nem mikor elmentem pisilni. Végül az lett belőle amint kilptem az ajtómon már zártam is be. Anya is itt tartotta a pénzét. Ez így bevált.


Jelenleg pedig legjobb barátnőm feszegeti a határimat.

rendszerensen kért kölcsön pénzt, de mindig vissza adta, egészen tavaj nyárig. Ekkor kért 10000-et majd elfelejtette, 2 hónap után rákérdeztem, mondta megadja, ha kap fizut. Majd még 2x rákérdeztem, és sosem volt nála pénz. Nemrég megint kért, de most 40000-et. A márciusi fizuval meg kellett volna kapnom. Most majd rákérdezek április elején. Ha nem kapom vissza, biztosan nem adok neki többször. Én egymagam sokkal többet keresek mint, ő és a párja. Engem a 40000 ft nem izgat, de gyerek korunk óta ő a legjobb barátnőm, és mindig mindenben számíthattam rá. (lehet pont ezt használja ki...). Ha pedig annyira szarul állnak, akkor kérte volna úgy, hogy nem tudja vissza adni! Akkor is megkapta volna :(

márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez visszatérő problema (volt).

Férjem adakozó, mindenkin segít mindent kölcsönad.

Vagy nem kaptuk vissza, vagy olyan állapotban, hogy égnek állt a hajunk.

Én már nem adok senkinek semmit.

-Van kölcsön esetleg egy..

-Nincs!

márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!