Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kunyerálós barát, rokon?

Kunyerálós barát, rokon?

Figyelt kérdés

Ismertetek ilyeneket? Hogyan védekeztetek?

Gyermekkoromban sokat látogattam meg a magynénikémet, és észre vettem, hogy a vitrinéből valami mindig eltűnik. Rákérdeztem, es kiderült, hogy unokatesómék mindig elkérnek valamit, porcelánvázát, dísztárgyakat, üvegtárgyat, kisebb szobrokat stb.

A legjobb barátnőm most meg azt mesélte, ha jönnek hozzájuk a férje családja akkor elpakol minden szép dolgot ami érdekes lehet, mert elkunyizzák. Úgy látszik ez akkor több helyen is előfordul. Nektek van saját tapasztalataitok?



márc. 23. 11:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
72%
Aki ilyet még egyszer beenged a házába, vagy viszi magával kirándulni, az hülye, nem tudok mit mondani... Emberek, tanuljunk már meg kiállni magunkért, a XXI. században!!!
márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
20. Na igen. Az is egy kategória, aki kölcsönkér, aztán úgy adja vissza, hogy használhatatlan. Az anyósom ilyen. Én már semmit nem adok oda neki, de a férjem még hajlik. Elvitte a kézi habverőmet, amit úgy kaptam vissza, hogy belefeszegette a jobb oldali kart a bal oldali helyébe, amitől tönkrement. Főleg, hogy meg is próbálta megszerelni. Baromi drága márkás habverő volt, nem akartam újat venni még olyan húsz évig, konkrétan elsírtam magam, mikor megláttam, mert én heti szinten használtam évek óta. Még engem b+szott le az anyósom, hogy nem ér annyit, minek sírok, vesz újat, aztán vett egy Lidlöset, ami negyedannyit se tud, mint amit tönkretett. De ez csak az utolsó csepp volt, mert előtte sok dolgunk járt így, semmire se vigyáz, amit kölcsön kap. A kerámiatálam is csorbán jött vissza, könyveket lepecsételt meg beszamárfülezett, a babakocsit csak két órára vitte el, hogy megmutassa egy ismerősének, milyen könnyen összezárható, összevissza leverte a zománcot a vázról... De folyamatosan kell neki valami kölcsön, én meg hiába mondom, hogy nem adom, mert ez meg az is hogy került vissza, addig mondja a férjemnek, míg ő odaadja.
márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%
15-ös: nyugodj meg, én megoldottam volna egy Marsra utazást az öreglánynak nyugodt szívvel. Csak oda...
márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
67%
22: itt mondtam volna meg a férjikémnek, hogy vagy tököt növeszt, vagy elválok és felőlem onnantól úgy jótékonykodik a saját cuccaival, ahogy akar... Ja, hogy amúgy meg cuki, hogy úgy táncol, ahogy te fütyülsz... Akkor világos...
márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
37%
9 és 11: és a szüleitek komolyan nem csináltak semmit? Mert ha az én anyám csinálna ilyet az én gyerekemmel, biztos ketté roppantottam volna anyám gerincét... aki ezt hagyja a saját gyerekével, az nem szúlő, csak donor...
márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
93%
A megoldás egyszerű...azt kell mondani, hogy NEM
márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
94%
#25, de, csináltak: ahogy írtam is: apám elbeszélgetett a nagymamával, amint tudomására jutott mindez. Légy szíves, ne nevezd "csak donornak" a szüleimet, inkább tanulj meg olvasni. #9 voltam.
márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
22. A kölcsönkérésről is van pár rossz emlékem nekem is. A volt párom testvére elkérte a kisebb méretű hasított bőr utazótáskámat, hogy megy külföldre, én hülye naivan odaadtam, hogy majd biztos vigyáz rá, mert elég elegáns darab, erre tollal ráírta a nevét. Próbáltam kiszedni, de nem ment. De nem is értem, hogy volt pofája ehhez. És mikor reklamáltam úgy néztek rám, mintha én lennék a hülye.
márc. 23. 19:51
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
27-es: tőled elnézést kérek. Csak a 11-es kommentet előbb olvastam, ott már sajnos nem láttam kiállás jelét.
márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
58%
28: azért, kérdező, mert tudják, hogy vagy akkora palimadár, hogy ennek bedőlj 120.000. alkalommal is és ne mondj nemet, mert "Úristen, mit mond a család!".
márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!