Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha így viselkedik...

Mit tegyek, ha így viselkedik a sógórnőm?

Figyelt kérdés

A párom bátyjának feleségével 1,5 éve ismerjük egymást, ő hosszabb ideje van a családban.

A családnál már régóta terjed a híre, hogy irányítja a férjét, elmarja a családjától.

Minden alkalommal szótlan volt, beszèlgetést nem kezdeményezett. Alkalmanként lekezelő volt. Kibírtunk néhány közös családi akalmat és egy több napos kirándulást.

A legutóbbi több napos utazáson az ő autójukkal mentünk minden helyszínre. Az elején hozta a kötelező köröket, majd egyre szótlanabb lett. Egy ponton dühkitörése támadt, hogy mi egy látszólag ártalmatlan dologgal mennyire idegesítjük - kiabált, szitkozódott, tiszteletlenül beszélt a páromhoz. Természetesen a férje nem szólt rá, hulla csend lett.

Valahogy elnéztük neki, hogy van mersze ehhez a hangnemhez és bocsánatot sem kér - de ez után jött a fekete leves.

4 napig nem reagáltak arra, ha valamit mondtunk, a végén csak a nő nem szólt hozzám ès levegőnek nèzett. Az 1 órás utakon, a 10 órás hazaúton, az összes családi étkezésnél… Az összes programon elhúzta a férjét a családtól.

Én nem tudtam, mit reagáljak, de arra jutottam, hogy ez valószínűleg nárcisztikus csenddel verés, amit az esedezés vagy a vita táplálna. A család tanácsát megfogadva (akiket számtanul megbántott, de így még sosem viselkedett) én is csendben voltam és levegőnek néztem. Mire mar megtört és kérdezett valamit, annyira kikészített a bunkósága, hogy én nem válaszoltam.

Az ellenszenv oka valószínűleg onnan is ered, hogy én új vagyok a családban, viszont a párom exbarátnőjével (aki szintén ilyen kellemes személyiségű) nagyon jó barátnők voltak.


Nem tudtam, mit tegyek, a családdal és a párommal töltöttem a napokat, valamint végig megtűrt személynek éreztem magam az ő autójában, ahol levegőnek néznek és nem hallják a hangom. Termèszetesen az útiköltséger majd ki kell fizetnünk.


Elköszönéskor ő volt az egyetlen, aki nem jött oda.


Én fel akartam oldani a konfliktust, de mindenki azt tanácsolja, hogy ne tegyem, mert oltári veszekedés lesz belőle.


Ezentúl nem lesz közös program és közös utak. De hogy viselkedjek a következő családi eseményeken vele?!



#lekezelő #Csenddelverés #Levegőneknèz
máj. 3. 15:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj sajna az én sógornőm is hasonló. Mondjuk ő sosem beszél. Sosem kérdez...ha kérdezel tőle max 1 szóval válaszol. Képes egész nap kussban lenni, ha családi program van. Félreül és nyonkodja a telefonját.
máj. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval lecseszett téged meg a férjedet, amiért hangosan vizet isztok, ti meg ültetek hátul csöndben, mint két gyerek, akiket épp megfegyelmeztek? Én kiszálltam volna a következő lakott területen, véget vetek a közös nyaralásnak és hazajövök vonattal. Férjemmel vagy nélküle. Eszembe nem jutna még napokat tölteni emberekkel, akik utálnak. De alapból el se mennék több napra olyanokkal, akik hidegen és lenézően viselkednek velem.


Amúgy szimplán ne találkozzatok velük lehetőleg egyáltalán.

máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó, szívem szerint ezt tettem volna. Csak még próbálunk beállni a sorba, hogy azt a férjét ne veszítse el teljesen a családja. :( De én befejeztem, velem senki nem bánhat így, mert bár ezt a helyzetet nem tudtam lereagálni, de egy tisztelettudó kedves ember vagyok.
máj. 4. 12:12
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Megértem. Adtatok neki egy esélyt, de legalább többször nem kerültök ilyen helyzetbe. Ők meg megérdemlik egymást a férjével.
máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha nem tudod jó szívvel elviselni a párod családtagjait, akkor ne találkozz velük sűrűn. Összeveszhetsz a sógornőddel, de ha ő ilyen személyiség, megváltozni nem fog. Ha nem érzed jól magad bizonyos rokonokkal, nem kell erőltetni a társaságukat. Nem kell együtt semmiféle hosszabb utakra, vagy kirándulásokra menni, ha már az autóút is irritáló bizonyos emberekkel. Ne mérgezd magad. Persze, megmondod a véleményed, összevesztek. Aztán, ha ő ilyen személyiség, a következő találkozáskor lesz valami újabb beszólás, újabb sértő dolog.


Nekem anyósom ilyen. Ordenáré módon bunkó tud lenni, neki is vannak dühkitörései, amikor mindenkit nagyon alpári stílusban letorkoll, olyan apró dolgok miatt, ami más embernek fel se tűnne. Sok mindent hallott már tőlünk, mégsem változott semmit az elmúlt 12 évben, mióta ismerem. Nagyon minimális mennyiségben találkozok vele, és kész. Nem tudom elviselni, és ez nem fog megváltozni. Ahogyan mi ketten sem.

Az meg, hogy valaki nem szól hozzád... a sógorom is ilyen. Köszönésen kívül kettőt nem szól hozzánk. Ez nem azért van, mert utál, hanem, mert teljesen különböző emberek vagyunk, és nincs közös téma. Ha mi nem próbálkozunk a férjemmel, ő totál tojik ránk. Annyira sem érdekeljük már, hogy időnként megpróbáljon udvariasan beszélgetni. Én ezt nem veszem magamra. Simán csak nagyon ritkán megyek oda, mert így semmi értelme nincsen találkozgatni.

Sajnos attól, hogy "egy családba kerültök", még nem lesztek automatikusan puszi pajtások is. De nem kell gyűlölködni, és nem is kell mérgezni magad. Ilyenkor jobb távolságot tartani.

máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!