Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti megvendégelitek ebéddel/vac...

Ti megvendégelitek ebéddel/vacsorával a szűk vendégsereget (csak nagyszülők, nagynénik, nagybácsik) a gyermeketek szülinapján? (10-15 km-es körzetben laknak, tehát nem a világ másik végéről érkeztek étlen-szomjan. )

Figyelt kérdés
Én totál kiakadtam: anyósom a fejemhez vágta, hogy én NEM VÁRTAM ŐKET, mert nem sütöttem húst, nem készítettem köretet, savanyúságot, stb, szóval nem volt teríts-meríts, és ez milyen rosszul esett nekik, pedig ha vendégeket várok, akkor illett volna... Amúgy volt torta, többféle süti, italok. A mi családunkban szülinapkor ez dukál, amúgy a gyereket ünnepeltük, szerintem nem az evésről szólt a délután; karácsonykor nyilván természetes, hogy van habzsi-dőzsi.

2012. ápr. 26. 21:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

nálunk szokás ilyenkor főzni, főleg azért mert ha már mi hívtuk őket meg akkor adjunk is nekik enni. Még csak most lesz 1 éves a lányom, de már tudom, hogy bográcsba fogunk főzni. És nem azért mert nálunk az evésről szól a szülinap, hanem azért mert így szokás, ne éhezünk ha nem muszáj


A

2012. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is komplett menüsor van szülinapokon,ha sikerül összeszedni a családot(mindegy,h 10 vagy 400km-ről)

Kislányomnak most volt az egy éves szülinapja,és mi úgy oldottuk meg a férjemmel,h ebéd étteremben,sütit meg ilyesmit én sütöttem itthon(nem sokkal drágább,mintha itthon lett vna terülj-terülj asztalkám).

Nekem is fura lett volna...azt hiszem erre mondják,h ahány ház,annyi szokás.

2012. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

Én is a gyerek oldaláról írok :D régebben mikor kisebbek voltunk ikertesómmal, volt normális kajáltatás menü meg minden, de ilyenkor sem a nagy család jön csak az a nagymamám és papám aki itt lakik 5 percre és apám öccse a gyerekeivel így ők sincsenek sokan. Azért írtam hogy régebben mert a mamám folyton késett de nem ilyen 5 perceket hanem 1 órákat meg ilyenek. És ha olyan kaja volt ami frissen jó akkor anyum kicsit megszívta. És különben is ő úgy szeret tálalni hogy most vette ki a sütőből. Szóval már évek óra csak süti van meg pezsgő és szerintem ez is bőven elég :D Megértem a felháborodásodat, teljesen jogos. Csak sajnos ez a dolog családfüggő és nekem úgy tűnik hogy az anyósod elég keményfejű nő :) 2 lehetőséged van a jövőre nézve, ugyan így tartjátok a szülinapot mint most, vagy behódolsz a nőnek és mindent úgy csinálsz ahogy mondta :D


L/16

2012. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha olyan közel laknának, akkor nem hiszem, hogy nagy sütés-főzést csinálnék. Nyilván lenne sütemény, esetleg pár apróbb szendvics. Nálunk viszont anyósomék 4 órát utaznak hozzánk, úgyhogy megy a főzés is ezerrel.
2012. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

A férjeméknél is minden légyfingásra ebédet adnak, én ezt sosem értettem, nekem pénzem meg helyem sincs, hogy ennyi embert megetessek, na meg nem vagyok egy főzőfenomén. Örülök, ha azt az egy tortát tisztességesen meg tudom sütni meg díszíteni, és kész.

Persze a fiam első szülinapján lett is ebből botrány nem kicsi, mert csak a nagyszülőket hívtuk meg a tortázásra. A fiam két éves múlt, de azóta nem áll velünk szóba a férjem tágabb rokonsága. Én hihetetlenül megkönnyebbültem.:)

2012. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!