Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell előjönni az emlékek...

Miért kell előjönni az emlékeknek, hogy azután lelkileg összeomolj?

Figyelt kérdés

Engem nagyjából 11 évig szexuálisan zaklatott egy rokonom, ebből én tizenhét éves koromig egyáltalán nem emlékeztem, mert annyira elzárta a tudatom .. Nem tudom mi váltotta ki, de 17 évesen "megvilágosodtam" és onnantól már jött a szorongás, meg minden kutyafüle ami ezzel jár. azóta se mondtam el, és a f.szit se hordtam le mindennek, a legpoénabb, hogy tiszta kedves volt velem mindig gyerekkoromban is, szeret mai napig bohóckodni és én is és ő is úgy teszünk mintha semmi nem történt volna egész életemben... fölöslgesnek gondolom már hogy ezt felhánytorgassam... Mit tegyek? Minek kellett egyáltalán visszajönni az emlékezetemnek?

20/L


2013. máj. 24. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát... ezzel nem nagyon lehet csinálni semmit. A szüleimnek mindenféleképpen elmondanám a helyedben.
2013. máj. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mi történt pontosan?
2013. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan... Azt nem tudom. A szokásos dolgok.
2013. máj. 24. 23:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

" én is és ő is úgy teszünk mintha semmi nem történt volna"


Ezt én el sem bírnám képzelni. Engem is molesztált az unokatestvérem hat éves koromban, megfenyegetett, hogy megver, ha elmondom valakinek. Háromszor fordult elő, hogy kielégíttette magát velem. Iszonyúan féltem. Aztán mikor nagyobb lettem és már volt szabad akaratom, eldöntöttem, hogy soha az életben nem engedem be többet az életembe. Gyűlölöm és tudomást sem veszek róla, ha netán a családi összejövetelekre elmegy, akkor én nem. Nem érti, mi bajom van vele és ez még jobban felháborít. Gyűlölöm és nem értem, hogy te hogyan tudsz úgy tenni, mintha semmi nem történt volna. Így olyan, mintha saját magadat csapnád be és köpnéd szembe.


32/N

2013. máj. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán úgy, hogy 11 éven át nem létezett az öntudatomban a dolog...
2013. máj. 25. 00:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, hát különben meg arra sem emlékszek, hogy amikor elkezdtem emlékezni mire emlékeztem, szóval...
2013. máj. 25. 00:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsássatok meg, azt hiszem ez meg se történt. Nem tudom honnan szedtem össze, néha vannak fura gondolataim. Vagyis nem hinném, hogy megtörtént igazából.
2013. máj. 25. 00:05
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Menj el pszichológushoz, de nagyon gyorsan!
2013. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Eltemetted magadban. Amikor ezek történtek az agyad inkább lezárta ezeket az emlékeket. Ez egyfajta végelmi mechanizmus. Valószínűleg ha végig emlékeztél volna, akkor összeomlasz.

MOST vagy elég erős ahoz hogy feldolgozd.

Engem az osztálytársaim zaklattak.

Sokáig eltemettem magamban a dolgokat.

Nemrég viszont iszonyatos erővel zúdult rám az egész. Olyan mintha egy nagy hullám ledöntene a lábamról. Fuldoklom és küzdök felfelé.

Ha akrsz írj privit.

Talán megváltjuk egymást.

22L

2013. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tényleg utána kell járni. Pszichológus, családállítás, valami. Engem is molesztáltak, és sokáig eltemettem, aztán egyik pillanatról a másikra előtört a dolog, és majdnem belefulladtam a gyűlöletbe. Az öregember meghalt addigra, de azt kívántam, bár porrá zúzhatnám a csontjait. Ne temesd vissza a dolgot! Magától nem múlik el...
2013. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!