Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan deríthetem ki, hogy...

Hogyan deríthetem ki, hogy szexuálisan zaklatott egy családtagom?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 00:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudod hogy zaklattak vagy sem? Akkor nálad is gond van ám, nem kicsi.
2013. máj. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kávétejszín ***** válasza:
48%

Első, szerintem a kérdező úgy érti a kérdését, hogy a családtagja zaklatott, tehát őt zaklatták... :)


Kérdező, észre lehet venni szerintem az apróbb jelekből. De kifejtenéd bővebben?

2013. máj. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok biztos benne hogy zaklattak.
2013. máj. 28. 00:11
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, miből gondolod, hogy zaklattak? Mert nyilván, van oka, hogy feltetted ezt a kérdést. Hány éves vagy, fiú, lány, hogyan éltek otthon?
2013. máj. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
Nos, ha a kérdés nem kamu, és valóban felmerül benned, hogy zaklattak, akkor biztos, hogy zaklattak, mert különben nem kérdeznéd.De egy kicsit többet írj, mert így nem igazán lehet mit mondani.
2013. máj. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Én is így vagyok ezzel. A laikusoknak elárulom, hogy sokszor a gyerekkori szexuális abúzus emlékét az ember gyakran évtizedekig képes elnyomni, de bizonyos emléktöredékek és pszichológiai hatások akkor is megmaradhatnak. Tudomásom szerint az EMDR terápiás techikával felfedhetők és feldolgozhatók ezek az emlékek, de nem tudom, Magyarországon van-e ilyesmivel foglalkozó szakember. Az biztos, hogy én nem tudom megengedni magamnak, úgyhogy jelenleg annyiban hagyom a dolgot :(
2013. máj. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
78%
Tényleg tudni kellene valamit a dologról, mert így még találgatni is felesleges. Legtöbb esetben alaptalan a gyanú, de ha mégsem, akkor azonnal segítség kell. Szóval ki vele, mi történt?
2013. máj. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

A kora gyermekkor szexuális zaklatásnak a tudatban nincs nyoma, mert a személyiség éretlen, és nem képes feldolgozni, sem elvisleni az ilyen durva traumát. Ez azt jelenti, hogy az adott ember joggal kérdezheti, hogy mi a gondja itt, és nem tudhatja, hogy valóban traumatizálták-e vagy sem.


A viselkedésében azonban megjelennek olyan jelek, már kicsi gyerek korban, amelyek nagyon is jelzik, hogy nagy baj van.


A tudattalanban pedig pontosan ott van, hogy mi törtánt, Ha az adott ember elbírja a terápiát, akkor speciális pszichoanalitikus terápiával a felszínre lehet hozni a szexuális zaklatás teljes emlékét és fel lehet dolgoztatni az áldozattal. Minden ilyen embernek azt tudom, mondani, hogy soks-sok erőt és kitartást, mert nagyon kemény menet.


Bíróság elő nem lehet vinni az ilyen esetet, mert a pszichiátriai traumafeldolgozás nem bízonyító erejű.


Traumafeldolgozás nélkül kb. 35-40 éves koráig él egy gyermekkori szexuális zaklatás áldozata.


Akit más is érekel, írjon privátot.

2013. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Mit csináltak pontosan veled?
2013. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kávétejszín ***** válasza:
55%
Köszönöm a lepontozást, nem tudom, mi rosszat írtam.
2013. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!