Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogyan kérnétek meg valakit...

Ti hogyan kérnétek meg valakit, hogy vállalja a keresztanyaságot? Verset írjak neki? Kérdezzem meg szemtől szemben? Írjak neki levelet (ugyanabban a városban lakunk)? Facebookon kérdezzem meg? Facebookon küldjek egy oldalt ahol ezt kérdezi valaki?

Figyelt kérdés

Akit meg szeretnék kérni, az nekem egy nagyon fontos és tiszteletreméltó személy :)

A magyar tanárom lenne az, aki nagyon közel áll hozzám. Ha sírtam megvígasztalt, ha segíteni kellett, bármiben segített stb..

És ez nem rajongás. Tényleg nagyon szeretem és nagyon fontos lenne, hogy igent mondjon. 8. osztályos vagyok és még nem vagyok megkeresztelve. :/

Iskolai évem végén illetve nyári szünet elején szeretném megkérdezni tőle. És még egyszer mondom, ez nem csupán rajongás, ez én nagyon komolyan veszem és halálosan komolyan gondolom. :)



2013. jún. 10. 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok.. akkor félre értettem a dolgot :D ettől függetlenül nem változott a véleményem, az ilyen dolgokat személyesen kell elintézni.
2013. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. jún. 10. 21:06
 13/17 anonim ***** válasza:
Ugye nem azért akarsz megkeresztelkedni, hogy ugyanaz legyen a vallásotok?
2013. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor maradjunk a reformátusoknál:


A keresztszülőség alapvetően egy lelki imádságos kapcsolat,felelősség egy életen át.

A lényeg, hogy a keresztszülő segítségére legyen a vér szerinti szülőnek a gyermek hitbeli nevelésében.

A református egyházban nincs szabályozva, hogy kiből lehet keresztszülő.

Minden gyülekezet hitbeli szempontok szerint maga dönti el, ki alkalmas a feladatra, de ha a leendő keresztszülő nincs megkeresztelkedve, vagy nem áll mögötte határozott hitbeli döntés, komolytalanná válik a szerepvállalása.

Egy, de akár több keresztszülője is lehet egy gyermeknek, és nem feltétlen kell reformátusnak lennie.

De a szülőknek meg kell, hogy keresztelve legyenek (legalább az egyiknek)

- A lelkész azoknak a gyermekeit keresztel(het)i meg, akik gyülekezetének tagjai, a magyar református egyházban konfirmáltak, vagy a keresztelést megelőzően legalább 6 vasárnapi vagy hétköznapi istentiszteleten részt vettek gyülekezetükben.

- Ha olyan szülő szeretné gyermekét megkereszteltetni, aki máshol lakik, a kereszteléshez szükséges az állandó tartózkodási helye szerint illetékes lelkész írásbeli hozzájárulása is.

- A keresztelést minden esetben keresztelési felkészítő előzi meg.

- Keresztelés vasárnap délelőtti istentiszteleten történik, a gyülekezet közösségében.

- A keresztség sákramentum, szentség. A keresztelés szolgálatáért a lelkipásztor fizetséget nem fogadhat el.

2013. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tegnap 22:38-as kommentelőnek:

Nem azért akarok, megkeresztelkedni.

2013. jún. 11. 16:17
 16/17 anonim válasza:
egy ilyen dolgot nem intezhetel el facebookon vagy levelben, ha ot valasztod keresztszulodnel akkor allj ele es kerd meg szepen, mond el miert ot valasztottad igy erteni fogja es meg lehet el is vallalja, proba szerencse, sok sikert.
2013. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
mit mondott?:)
2015. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!