Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg minden családban,...

Tényleg minden családban, rokoni körben van egy "fekete bárány"?

Figyelt kérdés
Nálatok ki az, és miben mutatkozik meg?
2013. aug. 2. 14:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Ennek elegánsabb neve a családi bűnbak.
2013. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van, én vagyok az.

Bevallom, hibás vagyok benne és is, mert egyáltalán nem vagyok családcentrikus, nem érdekel kivel mi van, mi történta faluban ahol egyik nagymamám lakik, és hogy mi milyen árban van, vagy akármi.

Teljesen más szemléletű vagyok mint ők, nem vagyok beszédes, képes vagyok ott 5 óráig is szótlanul ülni, mert nem szólok hozzájuk. Igaz, ők sem hozzám.

Egy unokatesóm nagyon sz.rkeverő típus, őmiatta volt egy ideig feszültség közöttem és közte plusz az anyukája között. Még egy sziát se nyögtek ki jó sokáig.

A testvéremet viszont szeretik.

2013. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 valaki : ***** válasza:
Az apám,mert nem normális.
2013. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
a fekete bárányok nélkül unalmas lenne legalább is egyhangu az élet .
2013. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden, hanem azokban a családokban tapasztalataim szerint, ahol a családtagok nem őszinték egymással és mindent a szőnyeg alá söpörnek, nem vesznek tudomást a problémáról. Általában azt bélyegzik meg "fekete báránynak" aki nem úgy fütyül ahogy mondják neki és nem hagyja hogy megtörjék, mert könnyebb és kényelmesebb ezt tenni mint szembenézni a valósággal.
2016. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A fekete bárány és a būnbak két külön dolog. A fekete bárány “kiérdemelte” a titulust, mert züllött, rossz tanuló, drogozik, csal, lop.

Būnbakot “gyártanak”, mert továbbtanult/nem tanult tovább, mert csendes, mert külföldön él, mert sportoló, mert sok gyereke van/nincs gyereke

2022. dec. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!