Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Ha nincs testvéred/szüleid...

"Ha nincs testvéred/szüleid és párod sem, egyedül maradsz a világban". Csak én nem értek ezzel egyet?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, főleg ha testvérről van szó, hogy azért fontos, mert a szülők halála után testvér nélkül egyedül marad az ember.

Nekem ebből a képletből nagyon hiányzik az, hogy felnőtté válva az ember kialakít barátságokat, egyéb, nem rokoni kötődéseket - tehát nem lesz magányos.

Honnan a fent idézett nézet?


2013. aug. 15. 18:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a testvéresdit sosem értettem. Közelről ismerek olyan családot, ahol a szülők erőltetik ezt a "szeretned KELL a testvéredet, mert nem lesz kire számítanod" dolgot. Egy olyan családban, ahol akkora ellentétek vannak a két ember közt, hogy ha legális lenne, már rég kinyírták volna a másikat... Pontosan a rokonság az, ahol az ember a legnagyobb ellenségeit találja, és pontosan azért, mert a vér nem csak kötelék, hanem sokszor inkább béklyó. Nagyon sokan visszaélnek azzal, hogy mindent tudnak a másikról. Egy baráttal még csakcsak megszakíthatod a kapcsolatot, de egy rokonnal sokkal nehezebb, mert nem csak ketten vagytok a családban, és szinte kötelező a "közelség". Ha pedig egy fedél alatt kell élnetek és végignéznetek, hogy a másik olyanokat tesz(akár veletek), amiktől nektek hányingeretek van, na abból sose lesz szeretet. Mivel azt nem lehet kierőszakolni. Kiérdemelni, vagy elveszteni lehet, kierőszakolni nem.

Egyébként is nagy lenne a gond, ha az ember felnőve csakis a testvérére számíthatna. Hol vannak a barátok, a házastárs, a kollégák, a gyerekek, mindenki más?! Ez egy buta szöveg, amivel a szülők igazolni akarják a saját téveszméjüket, miszerint egy gyerek nem gyerek. Ennek semmi köze a támaszhoz, amit a testvérek nyújtanak egymásnak. Van, ahol két kompatibilis ember alkot egy testvérpárt, és van, ahol ellenkezőleg: a testvér a legnagyobb ellenség, a fészekből kitúrandó fióka. Nekem nincs gondom a testvéremmel(még fiatal), de egy csomó más embert tudnék mondani, akire számíthatok rajta kívül.


Persze, akinek alapvetően nem rossz a kapcsolata a rokonaival, az azt hiheti, hogy a Mónikashow-hősök gyűlölik csak a testvérüket, holott egy nem mindig így van. De a legalattomosabb szemeteket sokszor pont családon belül lehet megtalálni.

2013. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A barátokkal csak az a bibi, hogy mondjuk én, az egyedülálló hiába ragaszkodok hozzájuk foggal-körömmel, ők előbb-utóbb családot alapítanak és a családjuk lesz az első, nem pedig én. Nekem pedig ők lesznek az elsők, ha családom nincs. Tehát én valószínűleg jobban igényelném majd velük a kapcsolattartást, mint ők velem, mert én majd csak a házastárs és a gyerekük után következek majd jobb esetben is.


Amúgy igaz, hogy az sem biztos, hogy nem magányos, akinek még élnek a szülei és vannak testvérei.

2013. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az az igazi, ha az ember családot alapít, mert a család ott van támasznak. Egy barát nem pótolja ezt.
2013. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Szerintem az az igazi, ha az ember családot alapít, mert a család ott van támasznak. Egy barát nem pótolja ezt."


Miért?

2013. aug. 16. 07:10
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez a mondás azért alakult ki, mert sokkal gyakoribb a jóban-rosszban összetartó család, mint barát. Van összetartó családom és van néhány barátom is, akikkel valószínűleg bajban is számíthatnánk egymásra, de ezt azért még így sosem teszteltük. Az igazán nagy gondokat mindig családon belül oldottuk meg eddig.
2013. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam, hogy az évtizedek múlásával elmaradnak a barátok is. Nem azért, mert megharagudnánk egymásra, vagy nem szeretnénk egymást, de a sors elvetett minket egymás közeléből, a hétköznapok, a családi kötelékek, feladatok először ritkították a találkozásokat. Aztán negyedévenként, majd évenként találkoztunk. Majd elmúlt négy-öt év is. Volt, aki teljesen elmaradt. Régi barátnőim már unokáznak, s ők kötik le minden szabadidejüket. Viszont a testvéreimmel, a nagybátyáimmal, unokatestvéreimmel sűrűn találkozunk, számíthatunk egymásra.
2013. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!