Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi értelme a rokonlátogatásokn...

Mi értelme a rokonlátogatásoknak? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem olyan rokonlátogatásra gondolok mint amikor karácsonykor elmegyünk a nagyszülőkhöz. Hanem ami mostanában anyám mániája lett, hogy a testvérei meg az én unokatestvéreim meg mittudéménhonnanrokonaim összegyülnek kb két napra. Ezzel az a bajom, hogy ezeket a rokonaimat életembe kb 8-szor láttam szóval majdnem idegenek számomra. Persze ha valami nekem nem tetszik és megemlítem anyám teljesen kiakad pl az unokatestvéreim közül néhány tök h.lye neveletlen majom mert az idióta formájával 30 centire a fülemtől ordibál (nem süket), a másik meg elvileg hiperaktív de szerintem csak nincs megnevelve összevisza cseszeget mindenkit és fárasztó. Na ezt megemlítettem anyám azzal jött, hogy ő így szereti a rokonait ahogy vannak. Pff. Aztán ezek között a majdnem idegen emberek között ott kell jópofizni, műmájerkedni két napon keresztül. Ennek mi értelme van??! Akinek vannak barátai mint nekem annak szerintem teljesen felesleges kínlódni a rokonokkal mert ahogy mondják "a barátaidat megválogathatod a rokonaidat nem" namost ebből következik, hogy a barátaim olyanok mint én de legalábbis sok a közös bennünk (ezért vagyunk barátok) de ezzekel a rokonokkal semmi közös nincs bennünk. Veletek is volt ilyen? Előre is köszönöm a válaszokat! 14/F

2013. aug. 20. 23:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Jól pofánvágnálak a bunkó stílusod miatt.Volt amúgy ilyen esetem,nem is kevés.Nem tudsz valami barátodhoz menni,ha egyáltalán ezzel a stílussal van barátod?
2013. aug. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem sok.

Az érthető, hogy anyukád szeretné velük tartani a kapcsolatot, hiszen a saját testvéréről van szó, meg az ő gyerekeiről. De az unokatestvéri szintű kapcsolattartásnak nem sok értelme van.

Nyilván elkerülhetetlen, mert amíg kicsi egy gyerek, úgyis viszik magukkal a szülők, de felnőttként teljesen felesleges.

Hacsak nem lettek barátok időközben, de ugye ez nálatok nincs meg.

2013. aug. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

A barátaid valszeg pár év múlva sehol nem lesznek, a rokonaid meg örökre a rokonaid maradnak.


Elhiszem, hogy 14 évesen szívesebben vagy a haverokkal, de néha bírd ki a rokonokat is.


Majd idősebb korodban rájössz. Nem is hibáztatlak, én is ilyen voltam, és szerintem a legtöbben a te korodban.

2013. aug. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Első: ne fenyegess interneten keresztül! Énse fenyegetlek téged!

A többi ÉRTELMES válaszolónak köszönöm azt értem, hogy mindig a rokonaim maradnak de ez nem azért van mert ők szeretnek vagy én szeretném őket ez csak azért van mert muszáj és. De megnézném a kedves első válaszolót, hogy milyen stílusba írna az unokatestvéréről ha két napon keresztül ordibált volna a fülébe az anyja meg ott ült volna tőle két méterre és rá se szól?! Meg azért tartom feleslegesnek mert négy év múlva úgyse fogok menni hozzájuk és valószínű nem is tartjuk a kapcsolatot ezért is felesleges is ezt most erőltetni. Jöhetnek még válaszok!

2013. aug. 21. 00:49
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"De az unokatestvéri szintű kapcsolattartásnak nem sok értelme van. "


Már akinél. Ne a saját családodból indulj ki. Nálunk pl. az unokatestvérek együtt nőnek fel és szinte ugyanolyan szoros a viszony, mint a testvérek között. Komolyan, ilyen hülyeséget, hogy fokban szabod meg, hogy van-e értelme a kapcsolattartásnak. Komolyan még a másodunokatestvéremmel is szoros kapcsolatom van.


Egyébként kérdező, 14 éves vagy, most azt a korszakodat éled, hogy a haverok a mindenek, de a mostani haverjaid nagy része 5-10 éven belül sehol sem lesz, a rokonok meg akkor is rokonok maradnak. Ezt most úgy sem érted, meg nem is érdekel ugyebár. Másik az, hogy idegenek? Hát bazki, ha hajlandó lennél elfogadni őket, akkor lehet pár alkalom után nem lesznek idegenek.


Akárhova szakadsz a világban, ezek a családod lesznek. Lehet, hogy a haverokat megválogatod, meg azokkal is lehet szoros viszonyod, de a haverok is családot fognak alapítani, meg nekik is a család az első, nem te, és vacak érzés ám felnőttként egyedül maradni, mint az ujjad. A barát hamarabb von vállat, hogy elsodort az élet egymástól talált más barátokat, ez van, de a család az marad.

2013. aug. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért mondtam, hogy szinte idegenek mert az elmúlt 14 évben nem láttam őket 8-10 alkalomnál többször szóval amikor két napon keresztül egy házban vagyok egy olyan emberrel akinek még a vezetéknevét se tudom azt se, hogy hány éves egyedül a keresztnevét azt nevezhetem idegennek. Ha a mostani haverjaim meg 5-10 év múlva sehol sem lesznek akkor azt mondom, hogy eltöltöttünk pár évet úgy, hogy jól éreztük magunkat az unokatestvéreimről meg annyit, hogy kb nem is szerettük, nem is ismertük egymást akkor inkább az előbbi!
2013. aug. 21. 00:58
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Tulajdonképpen, ha belegondolsz a haverjaid is úgy alakultak ki, hogy nem ismertétek egymást és egy iskolába, szakkörbe lettetek kényszerítve, megismerkedtetek és megfelel. De csináld, ahogy neked tetszik.
2013. aug. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Annyi értelme van, hogy edződsz az életre.

Kollégiumban, albérletben, munkahelyen, baráti körödben, párod családjában stb. is könnyen lehetnek kibírhatatlan és idegesítő emberek, de bizonyos szintig meg kell tanulnod tolerálni őket.

Erre készülhetsz fel a rokonlátogatásokon.

2013. aug. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen a haverjaim is idegenek voltak ezt jól látod de a 30 fős osztályból 3 lett a barátom/haverom mert őket "választottam" és ők is engem "választottak". De a rokonoknál ez sincs itt van négy unakatestvérem ebből kettő igénytelen buta a másik kettővel meg két szót nem lehet beszélni ha csúnyán fejezném ki magam azt mondanám hogy antiszociálisak. Jah és van egy ötödik akivel semmi bajom nem lenne de még csak 7 éves szóval...
2013. aug. 21. 01:10
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Lehet ugyanezt gondolják rólad. :)


Viszont. Hogy bunkó legyek, te egy 14 éves kölyök vagy és ha anyád kapcsolatot akar tartani a rokonsággal, akkor kapcsolatot tart velük. Majd a saját házadba azt nem hívsz, akit nem akarsz, de egyelőre mindegy, hogy mit gondolsz, meg hogy próbálod kimagyarázni, hogy a rokonok hülyék, csak te vagy normális, nem a 14 éves kölyök dönti el, hogy a szülei kapcsolatban legyenek-e a rokonsággal vagy sem.

2013. aug. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!