Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi értelme a rokonlátogatásokn...

Mi értelme a rokonlátogatásoknak? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem olyan rokonlátogatásra gondolok mint amikor karácsonykor elmegyünk a nagyszülőkhöz. Hanem ami mostanában anyám mániája lett, hogy a testvérei meg az én unokatestvéreim meg mittudéménhonnanrokonaim összegyülnek kb két napra. Ezzel az a bajom, hogy ezeket a rokonaimat életembe kb 8-szor láttam szóval majdnem idegenek számomra. Persze ha valami nekem nem tetszik és megemlítem anyám teljesen kiakad pl az unokatestvéreim közül néhány tök h.lye neveletlen majom mert az idióta formájával 30 centire a fülemtől ordibál (nem süket), a másik meg elvileg hiperaktív de szerintem csak nincs megnevelve összevisza cseszeget mindenkit és fárasztó. Na ezt megemlítettem anyám azzal jött, hogy ő így szereti a rokonait ahogy vannak. Pff. Aztán ezek között a majdnem idegen emberek között ott kell jópofizni, műmájerkedni két napon keresztül. Ennek mi értelme van??! Akinek vannak barátai mint nekem annak szerintem teljesen felesleges kínlódni a rokonokkal mert ahogy mondják "a barátaidat megválogathatod a rokonaidat nem" namost ebből következik, hogy a barátaim olyanok mint én de legalábbis sok a közös bennünk (ezért vagyunk barátok) de ezzekel a rokonokkal semmi közös nincs bennünk. Veletek is volt ilyen? Előre is köszönöm a válaszokat! 14/F

2013. aug. 20. 23:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Abban igazat adok a többi válaszolónak,hogy csak 2 napról van szó,te meg úgy csinálsz,mintha a világvége lenne,holott a felnőtt világban az embernek több mindent kell tolerálnia,elviselnie!


Bizony az se lesz majd kellemes,ha lesz egy cseszegető,unszimpatikus főnököd/munkatársad,de neked majd minden áldott nap be kell járnod dolgozni,és elviselni mindent,de ne ugorjunk ennyire előre!

Én is laktam kollégiumban,és mikor a szobatársam hajnalig zenét hallgatott,vagy beszélgetett a másik szobatársammal éjfélig,vagy épp pókereztek mikor én a vizsgáimra készültem,na az nem volt egy leányálom.....

2013. aug. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16%

"Első: ne fenyegess interneten keresztül! Énse fenyegetlek téged!"


Eszembe nem jutott téged fenyegettni,kisfiam.;)Elég,hogy megmondtam az igazságot rólad.

2013. aug. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Csináld azt amit én is tennék ilyen esetben. Fusd le a kötelező köröket, bírd ki a reggelit-vacsorát velük, bírd ki a jópofizást majd zárkózz be a szobádba.

Nekem is és mindenkinek vannak olyan rokonai akiket nem bír. Ennyit tudsz tenni, az illendőség miatt jópofizol odavissza kitárgyaljátok,hogy milyen a suli és ennyi.

Egyébként miért nem szóltál te a gyereknek, hogy lehetőség szerint beszéljen kicsit halkabban!?

2013. aug. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, ez a 2 napos találkozó többször is megtörténik.

Akkor van alkalmad megismerni őket. Ilyen egyszerű.

2013. aug. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Pont az az értelme, hogy ezentúl ne csak 8 szor találkozz velük életedben, hanem szorosabb legyen a kapcsolat... A többit pedig leírták..család család marad , barátok általában idővel lemorzsolódnak...stb
2013. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
14%

A családoddal a lefgontosabb közös bennetek: a VÉRSÉGI KÖTELÉK... Lehet a fiatalok ugyanúgy unják a felnőttek összeröffenését, és ugyanúgy éreznek mint te. Nekem az volt az első gondolatom, hogy anyukád pont azért csinálja ezeket az összejöveteleket, mert idegenek vagytok egymás számára. Szeretné, ha a világban nem lennél olyan egyedül, és ha esetleg már ő nincs, akkor is legyen családod. Én a helyedben elfogadóbb lennék, és megpróbálnám őket megismerni. Semmit sem veszíthetsz... pl. az ordibálós unokatesód lehet zavarban van, érzi hogy utálod, és észre se veszi hogy kiabál...

Ahogy fogalmazol "műmájerkedni és jópofizni" tényleg semmi értelme sincs... Ellenben nyíltan és elfogadóan a családod felé fordulni rengeteg...

2013. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Elfogadom, hogy ilyenek nem is akarom megváltoztatni egyiket se csak ha nem muszáj nem keresem a társaságukat. Egyszerűen se a felnőttekkel se a gyerekekkel nincs közös témánk a rokonokkal. Kb órákig beszélnek a nagyanyámról (jól kibeszélik), és közben ott vigyorognak mert nem akarnak bunkónak tűnni. Megkérdeztem apát és ugyanez a véleménye.
2013. aug. 21. 16:13
 18/18 anonim ***** válasza:
84%

Én egyetértek a kérdezővel. Nálunk is ugyanez volt, bár mi csak 1-1 napokra mentünk. Összezártak a számomra vadidegen unokatestvérekkel meg azt se tudtam kinek a gyerekeivel, aztán úgy gondolták, hogy majd én kötelező jelleggel barátkozni fogok velük. Hát nem barátkoztam. Többnyire halálra untam magam, aztán hallgattam ahogy eljátszották, hogy milyen egy remek kis család vagyunk mi, otthon meg szidott mindenki mindenkit, soha senki nem segített senkinek, stb. Én kb. 14 éves korom körül fejeztem ezt be, nem voltam hajlandó menni. Ha meg elvittek úgy viselkedtem, hogy legközelebb nem akarjanak magukkal vinni.

Az akkori barátnőim még mindig megvannak, pedig több, mint 10 év telt el, a rokonaimmal pedig a mai napig sem tartom a kapcsolatot, és nem is tervezem. És egyáltalán nem hiányoznak. Attól még, hogy valaki aki abszolút nem szimpatikus és semmi közös nincs bennünk véletlenül a rokonom lett nem kötelező jóban lennem vele szerintem. 25/L

2013. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!