Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Muszály legyen egy keresztszül...

Muszály legyen egy keresztszülője valakinek?

Figyelt kérdés
Tudjátok, mikor megkeresztelik a gyereket, mindig megválasztanak egy keresztszülőt. Na most, ciki vagy baj az ha nincs a megszületett gyereknek keresztszülője, vagy csak "divatból" választanak vagy hagyományból?

2013. aug. 28. 17:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat az en lányom nincs meg keresztelve, mivel em vagyunk vallásosak, a húgom viszont a tiszteletbeli keresztanyja
2013. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudsz se helyesen írni, se értelmesen fogalmazni. Ez nagyobb baj, mint az, hogy lesz-e, vagy nem keresztszülő.


Amúgy keresztszülő a kereszteléshez kell, értelemszerűen, ha nincs valaki megkeresztelve, akkor keresztszülője sincs, ergo nem muszáJ.

2013. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e ma még ilyen, de az előző rendszerben, amikor igyekeztek a keresztény szertartásokat kiiktatni, a keresztelőt az ún. névadó ünnepséggel helyettesítették. Így volt ez nálunk, velem is. És akkor nem keresztszüleim voltak nekem a nagynénémék, hanem a névadó szüleim. Az egy másik kérdés, hogy nemrég, már felnőtt fejjel megkeresztelkedtem, de a keresztanyám teljesen más valaki, vér szerint nem is rokonom, hanem egy volt tanárnőm, aki sokat segített erre a végső döntésre eljutni. (NEM térített soha!)
2013. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem :) nos, köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat ! :)
2013. aug. 28. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!