Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Testvérem nagyon neheztel rám...

Testvérem nagyon neheztel rám 7 éves hiperaktív kisfiam zavaró viselkedése miatt, szerinte ez csak nevelés kérdése, már nem bírom a folytonos kioktatást, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amiket felrótt nekem:a gyerektől nem lehet normálisan beszélgetni,mert zavaró a sok beszéde,mozgékonysága ,ki kellene belőle nevelni az izgágaságot ,mozgekonysagot.

Rá van hagyva szerinte minden ,nincsen megnevelve .

Nem érdekli,hogy egyértelműen hiperaktivnak diagnosztizaltak és gyógyszer kell neki .

Folyton azzal jön ,hogy más lenne teljesen a fiam ha megnevelnem ,hiába a sok erőfeszítésem nem látja be ,hogy sajnos ennyit lehet jelen pillanatban elérnünk.

Nagyon megromlott a helyzet mert már az unokatestvérek is visszamondta amiket otthon hallottak a fiamrol és ez nekem nagyon fáj ,hogy családon belül sem fogadják el a fiamat ,holott nem agressziv ,sőt kifejezetten szereti az embereket,az persze igaz ,hogy zavaró tud lenni másoknak a nyugtalansága ,türelmetlensége.


2013. okt. 27. 12:54
1 2
 11/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
67%

Csak hogy megtámogassalak, a fiamnak volt egy hiperaktív barátja, aki gyógyszert szedett, hatodikos korában. Én egy kicst azt gondoltam, mint a fent véleményt súlykolók, de a gyerek maga mondta, hogy jobb neki a gyógyszerrel, és mikor nyár lett, abbahagyta, mondván, hogy csak az iskolába kell. Hát mit mondjak - ég és föld volt a viselkedése. Ősszel újra elkezdte szedni.

Úgyhogy, pofonokkal nem mész semmmire, meg azzal sem, ha azon nyávogsz, hogy kisgyereknek gyógyszert adni...miért, ha beteg, egy gyereknek ne adjanak? Aki még nem látott hiperaktív gyereket, az el sem tudja képzelni, hogy milyen a környezetének és milyen magának.

2013. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
0%

Ja, a testvéred. Az meg foglalkozhatna saját magával.

Amúgy megmondtad már neki, hogy neked ez nem tetszik, nem esik jól, szeretnéd, ha támogatna?

Ha szereted másért annyira, hogy ezt elnézd neki, akkor hagyd rá. Ha nem, akkor vágj vissza. Vagy a család őt támogatja?

2013. nov. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
0%
Két kulcsszó van: SPORT XBOX. ha hozzá szokik akkor le fogja kötni nem lesz hiperaktív tapasztalatból mondom!
2014. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 evimeri ***** válasza:
55%
Én még személyesen nem találkoztam hiperaktív gyerekkel, de nagy a gyanúm, hogy az unokám is az. Már tavaly el kellett volna kezdenie az általános iskolát, de az óvodában azt tanácsolták - annak ellenére, hogy sok gond volt vele -, hogy még maradjon egy évet, mert az iskolában nem fognak vele bírni. Most szeptemberben kezdi az első osztályt, de az anyja már most aggódik hogyan fog viselkedni. Nagyon eleven. Egész nap meg sem áll. Ha itt van nálunk este 10-11 óráig ébren van, reggel pedig korán fel kell. Volt olyan hogy az éjszaka közepén neki állt a kutyákkal játszani. A szája is egyfolytában jár nem lehet tőle beszélgetni, mert ő csak mondja a sajátját. Ennek ellenére imádjuk, nagyon barátságos, kedves gyerek. Szerintem te érzed, hogy mindent megteszel-e a nevelésével kapcsolatban. Ha a tesódnak meg nem tetszik, ne menjen hozzátok.
2016. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!