Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Becsületsértést követtem el...

Becsületsértést követtem el valóban, ha kölcsönadtam egy rokonnak 2 millió Ft- ot és írtam arról egy másik rokonnak a facebook- on, hogy fél éve hiteget, hogy megadja, sőt újabban agresszíven levágta a telefont?

Figyelt kérdés

Feljelentéssel fenyeget akinek kölcsönadtam, hogy mivel említettem másnak magánüzenetben, hogy ő tartozik ezért szerinte rontottam a hitelét.

Esze ágában sincs a pénzt megadni, nem veszi fel a telefont, csak ha titkos számról hívom, akkor pedig ordit, hogy hagyjam békén, ne zavarjam állandóan ezzel.

Sajnos megbiztam benne, mert annyira ígérte, hogy megadja a kölcsönt pár hónapon belül.


2013. dec. 3. 09:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Papír nincs,tanúk vannak.

Nem roma.

2013. dec. 3. 10:57
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

bíróság.. hmm... és úgy mégis mit ér a bírósággal szerintetek??.. főleg ha még papír sincs (mert nyilván nincs, hiszen "rokon", akiben "megbízott"..)

évekig járkálhat tárgyalásokra, fizetheti a perköltséget, és ha egyszer talán végére ér az ügy és valami csoda folytán az ő javára döntenek, akkor jöhet a behajtás része a dolognak. A bírósági ítélet ugyanis sz.rt sem ér, az csak egy papír hogy neked jogod van.. Nem fogja tudni behajtani a pénzt, hacsak nem bíz meg egy kopasz, nagydarab úriemberekből álló céget ezzel.

A legjobb amit tehet, ha naponta kiposztolja a sztorit a facséra.

2013. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Azért csinálja, hogy megijedj amit el is ért. Ne légy hülye menj bíróságra és kérd a végrehajtást.
2013. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Komolyan írjam ki nyilvánosan?

Netán készítsek telefonfelvételt és azzal együtt?

2013. dec. 3. 10:59
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
ha vannak tanuid, minden tovabbi nelkul ird ki az ismerosok szamara lathatoan (publikusan inkabb ne). biztosan nem fog pert inditani, csak azert fenyegetozik, hogy beijedj (amit reszben mar el is ert).
2013. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
egyebkent meg ha keszitesz felvetelt a telefonbeszelgetesrol, azt akar bizonyiteknak is lehet hasznalni.
2013. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem követtél el becsületsértést, de neked tenne szívességet, ha emiatt bírósághoz fordulnam, ugyanis akkor a bíróságon feketén-fehéren ő maga bizonyítaná, hogy tartozik neked.

Onnan kezdve pedig te pereled le még a gatyáját is, ha nem adja meg neked a tartozását.


Egyébként ismerős a történet.

Minket is az egyik rokonunk nyúlt le fél millió forinttal, nem jelentkezett, ha hívtuk, nem vette fel stb.


Tanúink vannak, perelhettem volna, de nem teszem meg.

Azóta kitagadtam őt is, az anyját is, aki azt merte mondani: ha nincs elég pénzem, adjam el a lakásomat.


Az ilyen proli söpredék.


Amúgy ha a másik rokonodnak írtad, hogy ez tartozik és nem fizet, sőt, pofátlankodik, nem hitelrontás.


Ő maga rontja a saját hitelét.

2013. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Készítsd telefonfelvételt, amikor legközelebb hívod. Tereld úgy a beszélgetést, hogy beismerje a tartozását.

Ne veszekedj vele, legyél kedves és higgadt, aki megegyezésre törekszik.

Például próbáld megbeszélni vele, hogy neked jó részletekben is a tartozása, be mivel szükséged van a pénzre, kéred, hogy ebbe legalább egyezzen bele.


Ezt mind vedd fel úgy, hogy tanúk is legyenek amikor a beszélgetést folytatod vele.


Fordulj ügyvédhez.

2013. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
papír nélkül sokra nem mész. ügyvédhez fordulj, hátha tud valami jó tanácsot adni. egyszer én is elkövettem azt a hibát, hogy kölcsönadtam valakinek, szerencsére csak 100ezret. 1 évet izélgettem mire vissza adta. de azt is csak azért, mert a végén megátkoztam az egész családját, hogy mindenki rohadjon szét rákban és a születendő gyerekeik is legyenek degeneráltak és hasonlók ha nem fizet ki. na erre megijedt és visszaadta a pénzt. 2 milliónál nem hiszem, hogy ez hatna sajnos. egyébként meg ha mást nem tudsz, izélgesd, menj oda állandóan, legyél a nyomában, menj be a munkahelyére, stbstb. persze csak ha nem veszélyes az ürge, mert a végén még megveret. mondjuk akkor fel lehet jelenteni.
2013. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"rohadjon szét rákban és a születendő gyerekeik is legyenek degeneráltak és hasonlók ha nem fizet ki. na erre megijedt és visszaadta a pénzt."


No, ennek van kamu szaga...

2013. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!