Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Becsületsértést követtem el...

Becsületsértést követtem el valóban, ha kölcsönadtam egy rokonnak 2 millió Ft- ot és írtam arról egy másik rokonnak a facebook- on, hogy fél éve hiteget, hogy megadja, sőt újabban agresszíven levágta a telefont?

Figyelt kérdés

Feljelentéssel fenyeget akinek kölcsönadtam, hogy mivel említettem másnak magánüzenetben, hogy ő tartozik ezért szerinte rontottam a hitelét.

Esze ágában sincs a pénzt megadni, nem veszi fel a telefont, csak ha titkos számról hívom, akkor pedig ordit, hogy hagyjam békén, ne zavarjam állandóan ezzel.

Sajnos megbiztam benne, mert annyira ígérte, hogy megadja a kölcsönt pár hónapon belül.


2013. dec. 3. 09:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nem árt egy beismerő vallomást szerezni, de egyébként a szerződés létrejöhet szóbeli megállapodás alapján is, és ha ezt tanúkkal hitelesen tudja bizonyítani, akkor nincs feltétlen szükség a papírra. De mint mondtam a beismerés nem ár.


De szerintem az is elég ha odamész hozzá, és a fülébe súgod hogy találtál embereket, akik a pénz 10%-áért visszaszerzik a teljes összeget, de úgy hogy többé nem fog tudni kölcsönkérni senkitől. Csak arra kell vigyáznod, hogy nehogy legyenek tanúk, illetve hangfelvétel erről. :)

2013. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem írtatok erről papírt. Ha lett volna eszed, akkor közjegyzőnél közokiratba foglaltátok volna a tartozást tartozáselismerés formájában. Ilyen papírral a tartozás nem fizetés esetén azonnal végrehajthatóvá válik bírósági határozat nélkül is.

Így annyit tehetsz, hogy indítasz ellene közjegyzőnél egy fizetésmeghagyást, bár egymillió forintot meghaladó követelésnél lehet azonnal bírósági eljárást is indítani, de az fmh a legegyszerűbb kezdésnek, és ha ellent mond, azonnal perré alakul és mentek a bíróságra.

2013. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!