Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Volt férjem mellett, a férjemm...

Volt férjem mellett, a férjemmel szemben?

Figyelt kérdés

Az életbe ennyire tanácstalan még nem voltam. A szívem azt diktálja, nevezzük empátiának, hogy ezúttal a gyermekeim /előző házasságomból születtek/ érdekében a férjemmel szembe menjek.


Volt férjem nagyon sok rosszat tett ellenünk, amiben csak tudott ártott nekünk, vagy ártani akart nekünk. /2 közös gyermekünk van./ Nem szeretem őt, sőt sok esetben a viselkedése kapcsán azzal sem voltam tisztában, hogy hogy voltam képes valaha is élni vele ennyi éven át. /A tisztán látás érdekében leírom, hogy férjemmel a válásom után 2 évvel ismerkedtem meg./

Azonban most nagyon beteg. Ki tudja, lesz-e még egy karácsony amit a gyerekek együtt tölthetnek vele.


A férjem kivonta magát a láthatások szervezéséből, mert hát apuka nem volt hajlandó az elmúlt 3 évben egyszer sem eljönni a fiaiért. Mi vittük őket, ha a gyerekek igényelték. Megértem a férjemet, nyilván okkal van volt férjemről olyan véleménnyel amilyennel. Azonban ezt a helyzetet nem gondolom egy hétköznapi esetnek.


Nem tudnék a gyerekeim szemébe nézni, ha nem tenném lehetővé, hogy az apjukkal töltsék a karácsonyt, lehet hogy utoljára. Ez a döntésem viszont a házasságomba okozna talán visszafordíthatatlan folyamatokat.

Mi a jó fenét tegyek akkor, ha a férjembe egy csepp empátia sem szorult. Nem érti, hogy ez az eset más. Vagy igaza van, és tényleg nem más, csak én vagyok túlérzékeny? Mi a fenét csináljak? Remélem Ti külső szemlélőként reálisabban tudjátok megítélni ezt a helyzetet mint én, és tudtok segíteni.


2013. dec. 5. 10:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%
Szóval röviden összefoglalva: van egy sz_ralak, aki otthagyja a családját, megpróbálja tönkretenni a felesége új kapcsolatát, nem hajlandó elutazni a gyerekei láthatására, de ha éppen úgy van kedve, akkor ti vigyétek el hozzá. És van egy normális férjed, aki elfogadta és neveli a két gyereket, de az már sok neki, hogy a volt férjed kénye-kedve szerint ugráljon. Ezek után leírod azt, hogy „a férjembe egy csepp empátia sem szorult”. Kicsit szállj már magadba, és képzeld magad a férjed helyzetébe. Nem biztos, hogy Te fordított esetben képes lettél volna ennyit asszisztálni egy ilyen beteges helyzethez. Szóval a férjednek teljesen igaza van. Én abba belemennék a helyében, hogy ha a gyerekek szeretnének menni, és megoldják az utazást vagy eljön értük az apjuk, akkor hadd menjenek, de hogy akár a kisujjamat is megmozdítsam, hogy segítsek, azt felejtsétek el. Szerintem a helyzet szempontjából teljesen mindegy a volt férjed állapota, neked pedig talán még fordított felállásnál is (ki hibás, ki nem) a jelenlegi férjed mellett kéne állnod a volt férjeddel szemben, nemhogy így, amikor egyáltalán nem tehet arról, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.
2013. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy a férjednek változni fog a vélemén ye, ha látja, hogy nagyon akarnak menni a fiaid és elviszi õket.

Viszont, ha még a férjed el tudja látni magát, azért ne fesd már annyira az ördögöt a falra!

2013. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Kedves 21. Magamba szálltam, beláttam. Persze ezt csak akkor veszi észre az ember, ha az addigi hozzászólásokat végigolvassa. Hozzáteszem, tökéletesen igazad van.
2013. dec. 5. 11:49
 24/33 anonim ***** válasza:
15%
ne legyél biztos benne, hogy a mostani férjed TÁRS a mindennapokban... tudta mikor összejöttetek, hogy van 2 gyereked már, nem? Azokért 100000%-osan felelősséget kell vállalnia, amibe az is beleértendő, hogy mindent megtesz a gyerekekért. Ergo ha menni akarnak az apjukhoz, akkor elviszi őket. Ha erre sem képes, akkor nem a legjobb embert választottad ismét...
2013. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Kedves 24. ha ezt a kérdés kiírásakor írod, elgondolkodok rajta, de így már, hogy tökéletesen rávilágítottak a kérdésre a válaszolók látom, hogy a férjem semmi mást nem tesz a "tiltással" mint azt, hogy nem engedi hogy az exem továbbra is hülyét csináljon belőle. Már megértem a reakcióját.
2013. dec. 5. 12:00
 26/33 anonim ***** válasza:
70%
A 16 éves gyereked már vidáman vigyázhat a 14 évesre. Menjenek vonattal, s az apjuk menjen ki eléjük. Ennyit megtehet. Majd tegye föl őket a vonatra visszafelé, te meg értük mész az állomásra, hazaviszed őket vagy tömegközlekedéssel, vagy taxival, amire futja.
2013. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
66%
Mi is két gyereket nevelünk,a volt férjem 300km-re lakik tőlünk,sosem jött a gyerekekért,mindig mi visszük őket,ami anyagilag sem egyszerű főleg,hogy gyerektartást sem fizet,viszont a lányok mindig várják nagyon,hogy mehessenek hozzá,ők 7 és 13 évesek.Szóval abszolút átérzem a helyzetet,és elgondolkodtam rajta....és....nehéz ügy igen,de teljesen megértem a férjedet,és téged is.A legjobb megoldás tényleg az,hogy a gyerekeid elvonatoznak egyedül:)Ha én lennék ebben a helyzetben a 7 és a 13 évessel bizony nagy bajban lennék...viszont azt hiszem nem engedném,hogy probléma legyen e miatt a férjem és köztem.
2013. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 24-ke


Na álljunk meg egy menetre.Attól,hogy valaki olyan nővel/férfival jön össze akinek már van gyereke,az nem azt jelenti,hogy neki is 100000%-an felelősséget kell vállalnia.Nem ő akarta a gyerekeket hanem a szülei,ő a nőt/férfit választotta.

Egyértelmű,hogy segít a nevelésben ha ezt a szülő igényli de attól neki nem kell az exnek ugrálnia.

Jelen esetben az új férj 3 évig ugrált de belefáradt.Talán ebben az esetben az apukának is meg kellene mozdulnia de mint kiderült meg van sértve és nem tudja félre teni a sérelmeit.Az új férj talán annyiban hibás,hogy ha nehezére esett eddig is akkor minek ment bele.Mert 3 évig úgy volt most meg hirtelen változtatni akar,Az elejétől kezdve kellett volna akkor így gondolkodni.DE!Mivel közben ugye a gyerekek nagyok lettek az is benne lehet a pakliban,hogy önállóságra akarja a két fiút kényszeríteni.És én úgy vélem itt ez a verzió áll fent.

Szóval 24-ke ne azt a férfit kezd el szapulni akik gondoskodik róluk.

2013. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, nem akartam bántó lenni, és küldéskor még nem olvastam a 11:32-es hozzászólásodat. (21-es)
2013. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
29%
Ettől függetlenül elég kicsinyes bosszú, még ha jogos is. Ilyenkor meg lehetne mutatni az emberi nagyságot, de hát olyan világot élünk, hogy piti emberek piti ügyekben élik ki magukat.
2013. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!