Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Volt férjem mellett, a férjemm...

Volt férjem mellett, a férjemmel szemben?

Figyelt kérdés

Az életbe ennyire tanácstalan még nem voltam. A szívem azt diktálja, nevezzük empátiának, hogy ezúttal a gyermekeim /előző házasságomból születtek/ érdekében a férjemmel szembe menjek.


Volt férjem nagyon sok rosszat tett ellenünk, amiben csak tudott ártott nekünk, vagy ártani akart nekünk. /2 közös gyermekünk van./ Nem szeretem őt, sőt sok esetben a viselkedése kapcsán azzal sem voltam tisztában, hogy hogy voltam képes valaha is élni vele ennyi éven át. /A tisztán látás érdekében leírom, hogy férjemmel a válásom után 2 évvel ismerkedtem meg./

Azonban most nagyon beteg. Ki tudja, lesz-e még egy karácsony amit a gyerekek együtt tölthetnek vele.


A férjem kivonta magát a láthatások szervezéséből, mert hát apuka nem volt hajlandó az elmúlt 3 évben egyszer sem eljönni a fiaiért. Mi vittük őket, ha a gyerekek igényelték. Megértem a férjemet, nyilván okkal van volt férjemről olyan véleménnyel amilyennel. Azonban ezt a helyzetet nem gondolom egy hétköznapi esetnek.


Nem tudnék a gyerekeim szemébe nézni, ha nem tenném lehetővé, hogy az apjukkal töltsék a karácsonyt, lehet hogy utoljára. Ez a döntésem viszont a házasságomba okozna talán visszafordíthatatlan folyamatokat.

Mi a jó fenét tegyek akkor, ha a férjembe egy csepp empátia sem szorult. Nem érti, hogy ez az eset más. Vagy igaza van, és tényleg nem más, csak én vagyok túlérzékeny? Mi a fenét csináljak? Remélem Ti külső szemlélőként reálisabban tudjátok megítélni ezt a helyzetet mint én, és tudtok segíteni.


2013. dec. 5. 10:41
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
21. Nincs ezzel baj, nem bántódtam meg, csak a stíluson lepődtem meg egy kicsit. Azonban eddig Te szedted össze a legjobban a lényeget. Azt a két sort leszámítva persze :).
2013. dec. 5. 13:31
 32/33 anonim ***** válasza:
66%
Utólag könnyű okosnak lenni, de remélem rájöttél, hogy fölöslegesen álltál ennek a vitának a közepébe. Jót akartál mindenkinek és túlizgultad a dolgot. Azonnal úgy kellett volna nyitni, hogy gyerekeidre bízod a döntést. Értelmes ember 14 vagy 16 évesen már bőven át tudja azt gondolni, hogy nagyon beteg az apja és talán ez lesz az utolsó karácsony együtt. Valószínűleg azt is látják, hogy az apjuk nem éppen mintaapa, de ha ennek ellenére szeretik, akkor nincs okod visszatartani őket. (Mostani férjednek meg igaza van, hogy ne neki kelljen ezért utazgatni)
2013. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

200 kilométer elég sok. Férjednek abból van elege, hogy elmegy az egész napja azzal, hogy a volt férjednek szállítsa a gyerekeket. Nem beszélve a költséggel ami jár, aki autóval mentek (benzinköltség) akár vonattal vagy busszal.

Abban az esetben lenne más, ha a volt férjed ápolásra szorulna és nem tudná ezt megcsinálni. Ezért tényleg ne a férjed ugráljon.

Tényleg jó megoldás, hogy a két gyerek, ha szeretnék ennek ellenére látni az apjukat, akkor menjenek el egyedül hozzá. Persze pl. vonattal napközben így sem lennének egyedul és koruk alapján is képesek magukban utazni. Persze kikísérni az állomásra ki lehet őket, meg remélhetőleg az apjuk annyit megtesz, hogy eléjük megy.

2013. dec. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!