Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonok közt is vannak olyanok...

Rokonok közt is vannak olyanok, akik hagynák éhen halni az embert, úgy, hogy tudnának adni egy kis pénzt?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy van pénzük, nem a mély szegénységben élnek, egyik napról a másikra, van rendesen pénzük, de 500ftot nem lennének képesek KÖLCSÖNBEN sem adni?

A barátaimról kiderült, hogy ilyenek. Múltkor elmentünk moziba, és kiderült, hogy nem volt nálam pénz, mert előzö nap kivettem, és az asztalon hagytam!

És én meg nem kajáltam előtte, mert ugye úgy volt, hogy mozi előtt v után eszünk.

Erre a mozijegy ára kijött, de kajára már nem igen maradt.

Erre megkérdeztem, hogy "adnának KÖLCSÖN 500 ftot, holnap megadom!" Mi volt a válasz? : NEM! Miért nem hoztál magaddal? És vette elő az 5 ezrest!

Ilyen rokonokba is vannak?

Nem arról van szó, hogy lehúzni akarja az ember őket, meg 10 ezreket adjon oda, hanem pár 100 ftot nem adnak ÉTELRE.



2013. dec. 5. 11:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre azt tudom mondani, hogy a rokonaidat ugyan nem válogathatod meg, de a barátaidat igen.


Amit írsz, az alapján úgy gondolom, az ilyen nem barát. A barátomat meghívom ebédre is ha kell, vagy ha nem tudom mert nincs pénzem, akkor azt mondom, és én sem eszem. Vagy egyet eszünk ketten.

2013. dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj ,de az ilyenek nem nevezhetőek barátnak !!! Egy barátra bármikor számíthatsz ,olyan már -már mint egy testvér .

Az én barátaimnál ilyen nem fordulhatna elő SOHA de a rokonaimnál sem . Szerencsére csupa szív emberekkel vagyok körülvéve !

2013. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja...gondold el ha valami sokkal komolyabb dologba kéne a segítsége mit várhatsz tőle ha egy nyomorult hamburgerre nem képes meghívni.


A kérdésre vannak bizony, még cifrábbak is.

2013. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nem barát.Nálunk is volt már ilyen a barátok között,de mi szinte egymást félrelökve akartunk a baráton segíteni.Sajnos rokonban is van ilyen.Nálunk előfordult.Volt valami nagyobb be nem tervezett kiadásunk,és hónap végén egy nappal fizu előtt nem maradt annyi pénzünk sem,hogy kaját vegyünk.Mivel az én szüleim messze laknak,és a férjemé pedig pár utcával arrébb,és a férjem elment az anyósomhoz.Ő meg közölte,hogy nem.Ha nem tudunk enni,akkor a mi bajunk.
2013. dec. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
18%
Igen, minden rokon ilyen. Talán a szülő kivétel. Az özvegyek meg aztán nagyon jól tudják, hogy milyenek a rokonok és a barátok.
2013. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazánból csak EGY esetben lenne jogos, mégpedig, ha már sokszor kértél töle "holnapig" pénzt és többszöe fordult elö, hogy nem adtad meg, vagy csak akkor, ha szóltak érte.
2013. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
500 forint pitiáner tétel, de pl. pár tízezer Ft-ot is már csak megbízható rokonnak vagy barátnak adnék kölcsön.
2013. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer adtam kölcsön pénzt. Több, mint fél évbe került visszaszerezni, és a végén még én éreztem magam szarul, mert már annyiszor kértem vissza a saját pénzemet. Akkor eldöntöttem, hogy soha nem adok többet senkinek.

A baráti segítség az más, amikor meghívok valakit kajálni, de komolyabb összeget soha nem adok.

2013. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsön én se szeretek adni, mert már másfél éve nem kaptam vissza a rokonnak kölcsönadott pénzt.


Viszont egy kajálás miatt 500 Ft-ot még vissza se kérnék. Az nem kölcsön adás lenne egy barátnak a részemről, hanem meghívás.

2013. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%
Azért azt, hogy mozi után nem tudsz lemenni a haverokkal enni, NEM NEVEZNÉM éhen halni hagyásnak!!!!
2013. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!