Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi mit tettetek volna, az...

Mi mit tettetek volna, az illem a fontosabb vagy az egészség?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, nehezen jobb a babánk, de igyekszem nem túlfélteni, most mégis ezt mondják rám, és nem tudom, kinek van igaza.

Kértem a családot, hogy a gyerekágy végéig, a nagyrokonok legalább pár hétig ne jöjjenek még, főleg hogy járvány van a környéken. A baba most múlt két hetes. Hétfőn hívtak, hogy a héten jönnének. Mondtam, hogy még szeretnék egy kis időt, férjem is mondta, ők szabadkoztak, hogy csak pár percig zavarnak, nem is babalátogatás lenne, de pont erre járnak majd valami ügyben, és már annyira kíváncsiak!!! Hiába mondtam, hogy közösségi hálón már van fenn kép, erősködtek. Szerdát vagy csütörtököt mondtak, de nem jöttek, már örültem is, hogy végre ez egyszer figyelembe vették a kérésem, erre ma reggel 9 előtt megállt az autó a ház előtt, kiszállt após és felesége, sógoromék és a két gyerek, látom, jönnek fel. Én épp szoptatás után, még pizsiben (akinek volt két hetes baba, és épp nem várt vendéget, tudja, milyen még a reggel, főleg hogy éjjel alig aludtam vele. Férjem munkában, azt se tudtam, mit kapjak magamra, már csengettek. Kinyitom, (két kaput kell nyitni nálunk) lehet, ez volt a szerencse, már odafelé a kulccsal hallottam, hogy fuldokolva köhög az egyik gyerek, kérdeztem, betegek? Sógorom felesége nevetve: már semmi baja, nem is volt már lázas csak egy kicsit köhög se az már semmi. A nagyobbik lány erre hangosan: anya, és amikor hányt, az is attól volt? Ott állt meg a kulcs a kezemben, és égő, hogy ők ott talpig arra várnak, hogy nyissam, én meg állok, de rákérdeztem, hogy milyen hányás? A gyerek gyorsabb volt és mondta hogy tegnap mindketten hánytak, azt anyja kijavította hogy csak kicsit elrontották a gyomrukat, biztos rossz volt valami a kajában, mert mindenkinek ment a hasa, ezért nem is jöttek tegnap, de reggelre már semmi bajuk nem volt. Ekkor mondtam nekik, hogy oké, a látogatást tegyük más időpontra, én meg sietek vissza, mert a gyerek egyedül alszik bent én meg megfázok, bocsánatot is kértem, pedig szóltam előre, hogy most nem lenne aktuális, és mégis jöttek, köhögve, előtte az egész család hasmenéssel és hányással volt otthon, és nem akartam ennek kitenni se magam, se a kicsit... Erre fél órája hívott a férjem, hogy sírva hívták fel, hogy én egy utolsó senki vagyok, hogy ők CSAK MIATTUNK eljöttek (amikor előtte azt mondták, nem mi vagyunk a fő cél) én meg !elzavartam! őket. Lehet, még a hormonok miatt, de én is sírok, mert nem tudtam megtenni, hogy beengedem őket, hogy aztán mi is hányjunk vagy lázasan köhögjünk pici babával... és én vagyok a hibás, azt mondták, nem is jönnek ezek után, csak miattam.

Ti mit tettetek volna?


2014. febr. 28. 14:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
34%

Én értelek téged, de az a véleményem, hogy nem szabad a levegőtől is óvnod a babád!

Mindig azok a gyerekek a betegek, akiket túl féltenek!

Ha a jövőben is ezt fogod csinálni, egyrészt beleőszülsz, másrészt semmit nem érsz el vele!

Az apósodékat is megértem, szerettek volna osztozni az örömötökön és látni végre a kis unokát!

2014. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az véleményem ,hogy jól tetted . Többször mondtátok ,hogy várjanak még.Ha valaki ,így állit be hozzám még a kapuig sem megyek ki.

Egy felnött is bármikor elkaphat bármilyen fertőzést egy gyerektől . Képzeld el akkor mit kaphatna el a gyereked.

Anyósnak sajnos ez most jó támadási felület ellened.

2014. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
69%
Nos ha bahognak hánynak egyebek,maradjanak otthon.Normális esetben az ember ilyenkor nem megy baba látogatóba.Viszont ha semmi bajuk mi ez a gyerek ágyas baromság.Mint mama én is ideges lennék a várva várt unokát nem nézhetem meg,mert gyerek ágy.Képen az nem olyan.Nem kell, mondom normális esetben agyon félteni,annál gyöszösebb lesz.Mondom ezt 3gyerek és egy pici unoka után.Akit imádok és a világért nem fertőzném meg,sőt nem rég a kisebbik gyerekem náthás volt.itthon hagytuk ő nem jöhetett velünk pont azért a kisbaba ne kapja el.
2014. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Igazad volt, ezen ne rágódj. Abszolút illetlen, és bunkó dolog hívatlanul beállítani valahova, pláne pici baba mellé hányós járvánnyal.


Ne csinálj magadnak ebből lelkiismereti kérdést.

2014. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
14%
Ne haragudj kérlek, de miután tudják azt, hogy ennyire nem akarod azt sem, hogy lássák az unokájukat X ideig, nem tudom elépzelni, hogy így mentek oda, szerintem ezt is túl reagálod, esetleg a lelkiismereted akarod vele jobbá tenni, írom ezt MINDEN rossz indulat nélkül!
2014. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
Azt hittem az lesz a sztori vége hogy beengedted őket. Már fogalmaztam is a válaszomat hogy én biztosan nem nyitottam volna ajtót! Nagyon jól tetted. Nézd... lehet hogy mások szerint túl liheged, de én nagyon is megtudlak érteni. Nekem már elrobbant volna az agyam ha megláttam volna őket az ablakban. Voltam otthon 2 hetes gyerekkel, most másfél éves a fiam de a mai napig utálok beteg emberek közelében lenni. Enyhe hipochondriám van, tudom hogy néha baromira eltudom túlozni az ilyen helyzeteket, valószínűleg ez az én hibám, de ilyennek születtem ezért megtanultam elengedni a fülem mellett a beszólásokat. Tedd úgy, ahogy te azt jónak érzed.
2014. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az esetben igazad volt, ez nem kérdés. Azzal én sem értek egyet, hogy egy nagyszülő 6 hétig ne láthassa az újszülött unokáját. Alapesetben semmi baja nem lesz a gyereknek, ha megnézik.
2014. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
17%
5 vagyok! Kérlek ne haragudj, ha tévedek, de ez számomra elképzelhetetlen és valószínűleg már most szeretik, imádják, nem hiszem, hogy felnőtt emberek kitennék ennek a babád!
2014. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

tünetmentes is lehet az a rokon, aki csak pár percre megnézni, és a babának életreszóló károsodása lehet ha elkap valamit



a rokonaiddal lesz még bajod, úgy érzem :(

2014. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%
még jó, hogy nem engedted be őket!! betegen megnézni egy újjszülötett elég nagy bunkóságra vall.
2014. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!