Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ósdi felfogás...

Szerintetek ósdi felfogás hogy a családtagok összefogjanak a bajban (jóban)? Anyagilag erkölcsileg.

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy minden testvér, szülök saját bizniszüket vigyék és ha beüt a krach akkor így járt kategória a többiek részéről.Nem az adj kölcsönt kérdést feszegetem hanem az együtt gondolkodást,gondoskodást
2014. márc. 10. 17:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10/10

elbagatellizálod, vagy csak nem érted a lényeget.

nem kell minden pillanatban és minden helyzetben együtt érezni "összefogni ,erre általában ,jobb esetben hosszú éveken keresztül nincs is igazán szükség,de ha itt az idő azt érezni és tudni kell.

Gondolom pl a kapcsolati töke neked nem mond semmit ,már ha az írásodat nézem.

had ne mondjak tippeket miben kell és lehet segíteni jó embereknek a leégett süti felett érzett bánat enyhintésén kívül

2014. márc. 10. 20:01
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem ósdi! Ez a normális, ha a család védőháló, nem hagyják egymást kiesni.
2014. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


10/10

elbagatellizálod, vagy csak nem érted a lényeget.

nem kell minden pillanatban és minden helyzetben együtt érezni "összefogni ,erre általában ,jobb esetben hosszú éveken keresztül nincs is igazán szükség,de ha itt az idő azt érezni és tudni kell.

Gondolom pl a kapcsolati töke neked nem mond semmit ,már ha az írásodat nézem.

had ne mondjak tippeket miben kell és lehet segíteni jó embereknek a leégett süti felett érzett bánat enyhintésén kívül"


"kell"? Nem, nem "kell". ... és részben jól érzed, nem elbagatellizálom, hanem ironizálok (Tudod, melyik mit jelent, ugye? Ha már neked nem egyértelmű, hogy más is tudja, mi az a kapcsolati tőke...)

Neked kétségtelenül remek és csodálatos családod van, szerencsés vagy, hogy fel sem tudod fogni, milyen az, amikor valakinek nem ez a család... Nem tudod, milyen az, amikor ez az összefogás kizárólag egyirányú - és soha nem feléd irányul - nem tudod, milyen, amikor az anyagi-erkölcsi összefogást arra értik, hogy család kártyát kijátszva kihasználjanak téged, és amikor te vagy bajban, nagy ívben tojjanak a fejedre.

Szóval nem, szerintem nem ósdi felfogás, de NEM lehet így általánosítani, mert nem csak tündérmesébe illő családok vannak a világon.

2014. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13/13

nehéz egy ilyen típusú megnyilatkozásban árnyalni,egyszerűbb konkrét tényeket leírni.

nyilván nem mindenkinek optimális a családi köre,többek közt azért nekem se,de törekszem arra hogy ne csak materiális dolgokon forogjon a téma.

Fontos szerintem a férfi szerep, kell hogy valaki irányítson és el kell kerülni a balekség csapdáját ,mindezt úgy hogy az erkölcsi normáidat ne sértsd.

nyilván nem érdemli meg mindenki hogy szeressék és vannak elveszett lelkek akik nem érdemelnek könyörületet,de mégis ha van egy csepp esély nem az összefogás lenne a fő szempont?

2014. márc. 10. 20:46
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsi segitségre a barátok valók.
2014. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, 14-es kommented alapján töröltem a kérdést a megválaszoltjaim közül... "kell a férfi szerep, aki irányít" -az ilyen hímsoviniszta dumára nem vagyok vevő, mellesleg már ki is ment a divatból a környéken.


A szöveged meg elvont fejtegetés, ideje lenne szétnézned a valóságban, szép dolog, hogy olvastál a témában könyveket, de a valóság nem pontosan a sémák alapján működik.

2014. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
én most nem tudom, lehet hogy látnom kellene a kommentelő nemét? én abban voltam hogy férfi irt ide
2014. márc. 10. 21:55
 18/20 anonim ***** válasza:
76%
mért lenne fontos a neme
2014. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ósdi felfogás!

Viszont, ez nálunk nem működik. Ha pénzről van szó, akkor mindenki ELVÀR, tök természetes,hogy mindig adunk kölcsön, csak éppen soha nem vándorol vissza, mert úgy is megtehetjük!

Ha szívességről van szó, ugyan ez a helyzet! Sőt! Ha csak egy szál virágról van szó, akkor is. Most volt nőnap. A rokonságban a nőket megköszöntötte a férjem, de engem vagy a lányomat senki. Persze, nem kötelező, csak kicsit fura,hogy ez megy Karácsonykor, szülinapon, névnapon, mindig, mert nincs pénz egy 200ftos csokorba vagy virágra. Persze minden másra van.

Szóval jó az elképzelés, én is így gondolkodom, de sajnos ha nincs partner, nem kivitelezhető!

Sokszor azt érzem egy vad idegen embertől hamarabb kérhetek szívességet, mint a saját családomtól!

2014. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%

19-es: Ez aljas volt, ezt én fogom töröltetni.


PRIVÁT LEVELET NEM TESZÜNK KÖZZÉ!


Nem alázzuk meg a másik embert ország-világ előtt, akkor sem, ha ő hibás vagy ő a barom. Ebben az esetben törlöd a a levelét, és kizárod a felhasználók közül, akik írhatnak neked. Ez a normális eljárás, nem a megszégyenítősdi.


Kérdező: igen, az. Ráadásul nem is ósdi, hanem ósdinak beállított hamis, álságos felfogás, amely réágen sem működött soha, nemhogy most.


Az erkölcsi támaszra való a barát és a házastárs. Anyagilag pedig azt segítsd, és csak annyit, aki akarsz, és annyivel, amennyivel tudod. Különben azt veszed észre, hogy a kiujjad nyújtod, és a karod kell.


Amíg másokkal foglalkozol, addig elmegy melletted a saját életed.

2014. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!