Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van bármi esély arra hogy az...

Van bármi esély arra hogy az igazi apámat megtaláljam?

Figyelt kérdés

Mikor 3 hónapos baba voltam lelépet az igazi apám,

Édesanyám semmilyen adatot nem ad ki.. semmit.. akármit tehetnék nem mondja.

A nevére vett a fater az biztos, de az a gáz hogy jött a nevelő apám és felvettem az ő nevét.

17 éves koromig csak selytettem hogy az apám az nem vérszerinti, sőt rá is kérdeztem és jött a hazugság.

De egy vita alatt kicsusszan anyám szájábol hogy nem vagyok a nevelő apám-é.

Ha visszamegyek a szülő korházamba és elkérem az anyakönyvet benne van apám neve.

Onnantól hogyan tovább? rendörség besegíthet? vagy mi?



2014. márc. 27. 09:57
1 2 3
 11/24 Andizsuzsi ***** válasza:
55%

Nem írtam hülyeséget. A származás megismeréséhez való jogot a családjogi törvény szabályozza. A pontatlanság a válaszomban az volt, hogy a kérelmező már a betöltött 14. életéve után jogosult önállóan kezdeményezni. Természetesen kell hozzá a vérszerinti szülő hozzájárulása is, de ez nem indokolja, hogy a kérdező el se induljon az ügyben. Ha a vérszerinti apja nem járul hozzá, hogy az adatait megtudja, akkor legalább ezzel tisztában lesz a kérdező.

Azt pedig a felek engedélye nélkül is megtudhatja, hogy él-e az apja és van-e testvére.

2014. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Érdeklődni akartam, de mondtam hogy megutáltatta magát mindenkivel.. és nem, volt egy kép ami könnyeket csal a szemembe7 évesen találtam egy képet ahol újszülött voltam, és egy izmos magas szőke férfi tartott a kezében aki teljesen olyan arcra mint én!
2014. márc. 27. 11:05
 13/24 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi köszönöm :) van merre elindulni! és ezt hol kérdezzem? melyik íroda foglalkozik ezzel?
2014. márc. 27. 11:07
 14/24 anonim ***** válasza:
hát akkor bírj ki még 1 évet valahogy és akkor már érdeklődhetsz bárki beleegyezése nélkül is a gyámügyön... azért nem értem anyukádat... még ha meg is utáltatta magát valami miatt mindenkivel.. elmesélhetné neked mi történt, miért történt, ki is ő valójában... nem vagy már olyan kicsi hogy ne értsd meg a történteket...
2014. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
18/f
2014. márc. 27. 11:09
 16/24 A kérdező kommentje:
ez már családi téma anyám egy külön kérdést meg érne, nem segíthet rajtunk még a család terapeuta sem!
2014. márc. 27. 11:10
 17/24 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi!

A kerdezo valoban elinduhat es a helyi gyamhivatalban utanakerdezhet. Az egyetlen felvilagositas amit kapni fog, az annyi, hogy el e az apja. Semmi mast nem mondanak neki, ha az apa nem akarja. Se nevet, se semmit. Ez volt a pontatlansag

2014. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17-nek igaza van, nem fogsz nevet-címet kapni... de a gyámügy megkeresi neked és ha ő is beleegyezik a találkozóba akkor összehozzák a "randit" :) ha már 18 vagy akkor mehetsz is be a helyi gyámhivatalba... :)
2014. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Megvan a mai programm :P köszönöm nektek! 1 éve morsol ez a téma!
2014. márc. 27. 11:19
 20/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

" Semmi mast nem mondanak neki, ha az apa nem akarja"


Basszus, de te mért feltételezed előre, hogy nem akarja??? Had próbálja már meg. Az is lehet, hogy van testvére, aki meg kíváncsi lenne rá. Miért kell lebeszélni róla már előre? Bemegy, utánajár, és vagy azt a választ kapja, hogy az apja él, de nem kívácsi rá, vagy megismerkedhetnek. Joga és lehetősége is van rá.

Te elve azt a választ dobtad neki, hogy úgysem mondank semmit a hivatalban. És ha az apja is felvenné vele a kapcsolatot? Tudjuk, hogy mi volt a múltban? Nem.

2014. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!