Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van bármi esély arra hogy az...

Van bármi esély arra hogy az igazi apámat megtaláljam?

Figyelt kérdés

Mikor 3 hónapos baba voltam lelépet az igazi apám,

Édesanyám semmilyen adatot nem ad ki.. semmit.. akármit tehetnék nem mondja.

A nevére vett a fater az biztos, de az a gáz hogy jött a nevelő apám és felvettem az ő nevét.

17 éves koromig csak selytettem hogy az apám az nem vérszerinti, sőt rá is kérdeztem és jött a hazugság.

De egy vita alatt kicsusszan anyám szájábol hogy nem vagyok a nevelő apám-é.

Ha visszamegyek a szülő korházamba és elkérem az anyakönyvet benne van apám neve.

Onnantól hogyan tovább? rendörség besegíthet? vagy mi?



2014. márc. 27. 09:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Az eredeti nevedet tudod? (ne írd be ide) Azért kérdezem, mert a hivatalos út mellett/előtt érdemes lenne egy kis magánnyomozást is kezdeni, hogy körvonalazódjon valamilyen kép apádról. Interneten, volt szomszédoktól, esetleg olyan rokontól aki nem feltétlen kollaborál anyukáddal.
2014. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
55%
Születési anyakönyvi kivonatodat bármelyik okmányirodában simán igényelheted. Utána közösségi portálokon (facebook, iwiw...) érdemes először próbálkoznod. Ha ott nem találod, akkor személyi adat és lakcím nyilvántartásból is kérheted adatait, ha nem tett adatainak szolgáltatását korlátozó vagy tiltó nyilatkozat, akkor jogos érdeked érvényesítésére hivatkozva kérheted adatait.
2014. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Olyan nincs, kerdezo, hogy "nevere vesz" Orokbefogadas van, vagy nevvaltoztatas. Nevre vetel nincs."


A köznyelvben úgy mondjuk, hogy "nevére veszi a gyereket".

2014. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
cheeky_bugger mar megint olyanba szolsz bele, amirol fingod nincs, hogy finoman fejezzem ki magam. A koznyelv azt mond, amit akar. Nevere venni valakit nem lehet. Van olyan, hogy teljes hatalyu apai elismero nyilatkozat - ezt a kerdezo edesapja tehette a gyerek szuletese elott. A nevelo apa orokbefogadni tudta - vagy siman a kerdezo anyja inditott egy nevvaltoztatasi eljarast, amiben az eredeti vezeteknev helyett neveloapuciet kapta a gyerek. Egyik sem nevere vetel. Bocsesz.
2014. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!