Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért akkora probléma, hogy...

Miért akkora probléma, hogy nem szeretem a babákat?

Figyelt kérdés
Egy rokonom nem rég szült és mindig a kezembe akarja adni meg azt szeretné ha játszanék vele. Én viszont nem szeretem a babákat, taszítanak, nem akarom kézbe venni, simogatni őket. Játszani velük meg még annál inkább sem. Viszont emiatt, hogy nem akarom megfogni én lettem a bunkó paraszt. Nem én tehetek róla, hogy nem szeretem őket. Sajátot sem szeretnék majd, legalábbis szülni biztos nem. Idegesít a visítás, bár mások visítása, kiabálása is igencsak erőszakolja a fülemet. Én ezt soha nem mondtam így meg, szóval nem hiszem, hogy bunkón álltam volna a dologhoz. Tényleg ekkora probléma ha valaki nem szereti, nem rajongja körül a babákat?

2014. jún. 3. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
34%
én sem vagyon oda meg vissza értük de azért más örömét nem rontom el azzal, hogy viszolygok a gyerekétől..legalább tettesd azt a kedvéért, hogy aranyosnak találod a babáját és szeretgesd meg mert kedves kérdező azt kapod az élettől amit te adsz bele
2014. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
97%

Én sem vagyok oda a babákért. Elnézegetem én őket, meg szépek, meg minden. Megfogni viszont nem szeretem őket, mert nagyon félek, hogy nem jól fogom, lebicsaklik a feje, vagy megijed, elsírja magát. Nagyon ügyetlenül bánok a kicsikkel, úgy igazán játszani sem tudok velük, meg őszintén, nem is nagyon vágyok rá.


Azért ha rokonokhoz, barátokhoz megyünk babanézőbe, ha fel nem is veszem a babát, megpróbálok neki valamit gügyögni, megfogni, megsimogatni a kis kezét, meg megdicsérem, milyen aranyos. De ennyivel nálam ki is merül a babázás.

Azért nem sérteném meg azzal a szülőket, hogy egyáltalán nem érdekel a gyerekük.


Egyébként sajátot mi sem akarunk a férjemmel és igen, én is észrevettem, hogy ez sokak szemében már ezt is szinte halálos bűnnek számít.

36/N

2014. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
96%

10-es

"kezembe akarja adni meg azt szeretné ha játszanék vele"


Ugyan miért kéne?

Eleve nem tukmálnám rá a gyerekemet senkire. Foglalkoznék vele én és ha valaki akar Tőle valamit, akkor majd szól Ő!

2014. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
16%

az a baj, hogy a nagy civilizációval elfelejtik az emberek az élet értelmét, és elnyomják az ösztöneiket...


ugye ami a fajfenntartás...

2014. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
95%

Én vágyom az anyaságra és kisbabára is majd egyszer, de meg tudom érteni, hogy vannak olyan nők és férfiak is, akik nem alkalmasak a szülői feladatokra, mert náluk nem alakultak ki ezek az érzések.

Nem értem mi ezzel a gond ? :)

Inkább dicséretes, hogy a kérdező tisztában van azzal, hogy ő nem szeretne gyereket és ezt el kell fogadni.

Sokkal jobb, mint ha szülne és utána jönne rá erre... pedig hány ilyen van.

Szóval nem értem a lepontozókat, de ez csak az én véleményem :)

2014. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
97%
ne törődj ezzel. nem bírod őket,semmivel sem vagy rosszabb ember minta aki meg igen. nem vagyunk egyformák,nem mindenki születik anyukának. aki ezért lebunkóz az a bunkó!
2014. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
97%
nekem 3 gyerekem van de más babáit én sem bírom. 1-2 kivétellel. ez van. nem hiszem h ettől én rossz anya vagyok
2014. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
97%

Én nem értem a válaszolókat. Miért baj az, ha valaki nem akar babázni? Magam is anya vagyok és imádom a gyerekem, de eszembe nem jutott volna senkinek a kezébe nyomni, hacsak nem kér meg hogy átveheti-e.

Szülés előtt engem is halálra idegesített más gyereke, nincs ezzel semmi baj. A kérdező nem tapló és bunkó ellenben az itt válaszolók nagy többségével aki nem bírja tolerálni, ha valaki nem olyan mint ők. Ez az igazi intolerancia és ezért tart itt ez a világ ahol tart. Semmi sértőt vagy bántót nem mondott a babára, csak annyit hogy nem akar vele játszani, ennek ellenére erőltetik. Majd megjön az anyai ösztöne ha babát fog várni, a legtöbb nőben ugyanis akkor alakul ki. Ha meg nem, hát ez van.

2014. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
97%

Nem igazán értem miért kell bántani a kérdezőt. Nekem is van olyan rokonom aki nem szereti a gyerekeket, eszembe se jutott, hogy a kezébe adjam a lányomat vagy, hogy játékra buzdítsam.

Nem ugyanúgy állnak az emberek a gyerek témához, ezt is fel kellene fogni egyeseknek.

2014. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ha nem szeretnél gyereket, attól nem lesz sivár az életed, mivel te így teljesnek érzed. Nem lehet ezért senkit elítélni.

Bár én szeretnék babát, de én meg úgy vagyok a gyerekekkel, hogy a többséggel ellentétben nem találom mindegyiket cukinak, szépnek, stb. és annyira nem tudok velük mit kezdeni. De pl. barátnőmét imádom, és ő is engem. :)

2014. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!