Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért akkora probléma, hogy...

Miért akkora probléma, hogy nem szeretem a babákat?

Figyelt kérdés
Egy rokonom nem rég szült és mindig a kezembe akarja adni meg azt szeretné ha játszanék vele. Én viszont nem szeretem a babákat, taszítanak, nem akarom kézbe venni, simogatni őket. Játszani velük meg még annál inkább sem. Viszont emiatt, hogy nem akarom megfogni én lettem a bunkó paraszt. Nem én tehetek róla, hogy nem szeretem őket. Sajátot sem szeretnék majd, legalábbis szülni biztos nem. Idegesít a visítás, bár mások visítása, kiabálása is igencsak erőszakolja a fülemet. Én ezt soha nem mondtam így meg, szóval nem hiszem, hogy bunkón álltam volna a dologhoz. Tényleg ekkora probléma ha valaki nem szereti, nem rajongja körül a babákat?

2014. jún. 3. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy mások gyerekét nem isteniti valaki, még lehet jó anya. Az a lényeg, hogy a sajáttal hogy bánik az ember. Annak nyilván jobban tolerálja a hisztit, visitást, stb.
2014. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
91%
Én se szeretem, és pont letojom hogy ha mások szerint emiatt lesz "sivár" életem.:D Na jó, a csendes, vagy nyugodtabb babákkal nincs bajom.:) De a velőtrázó visítás engem is kiborít...
2014. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom, elfogult a rokonod, hiszen az ő gyereke. Legközelebb mondd, hogy beteg vagy, és nem fogja rád erőltetni.
2014. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
86%
első. ettől nem lesz sivár az élete. hüly. felfogás, hogy a gyerek a minden, és anélkül nem teljes az élet.
2014. jún. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
6%
Nem probléma szerintem, de akkor minek mész oda ahol baba van?? Majd meglátogatod azt a rokont ha 18 lesz a gyerek. Nem értem, tényleg. Én meg nem szeretem a lepkéket, ezért az állatkertben nem megyek be a lepkeházba. De akár be is mehetnék sírni meg kiírni róla egy kérdést.
2014. jún. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
96%
Weöres Sándor sem szerette a gyerekeket, és attól még nagyszerű Ember volt.
2014. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
97%

Egyet is értek, meg nem is azzal, hogy gyerek nélkül nem teljes az élet: Akinek fontos, hogy gyereke legyen, annak csak gyerekkel teljes az élet, aki meg nem akar gyereket, annak egyáltalán nem tenné teljessé az életét. Miért tenné teljessé az amúgy is teljes életet olyasmi, ami alapból nem hiányzik? Még az sem feltétlenül igaz, hogy aki nem akar saját gyereket, alapból utálná a gyerekeket. Csak nem akar és kész.


Azt, a mi a kérdésben szereplő probléma forrása is lett, hogy felvenni a babát, sokszor még olyan sem igazán szereti, aki amúgy szereti a gyerekeket, csak fél, hogy elejti, nem jól fogja, vagy valami. Pláne nagyon pici gyereknél. Ezt szerintem nem kellene az anyukáknak erőszakolni, pláne nem megsértődni rajta.

2014. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
86%

Én szeretem a babákat, de teljesen el tudom fogadni, ha más nem így érez. Nem vagyunk egyformák és ezt tiszteletben kell tartani. Nem értem, hogy miért bunkóztak le és amúgy azt sem értem, hogy miért kell rád tukmálni a gyereket.

Én meg például nem szeretem a kutyákat. Erre egy kutyab..i biztos azt mondaná, hogy lelketeln dög vagyok, amiért nem szeretem az ő szeme fényét.

2014. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
80%

"Nem vagyunk egyformák és ezt tiszteletben kell tartani. Nem értem, hogy miért bunkóztak le és amúgy azt sem értem, hogy miért kell rád tukmálni a gyereket."


Ebben teljesen igazad van. Én sem értem, miért kell valakit bunkónak tartani emiatt. Az se jó, hogy másokra erőltetjük a gyereket.

Engem egyszer megkértek vendégségben, hogy játsszak a gyerekekkel. Mondtam, ne haragudjatok, de én nem szeretnék. Ők meg miértekkel bombáztak engem. Végül a nővérem állította le őket, hogy hagyjanak engem békén. Azt is mondta nekik, hogy nem szép dolog azokra tukmálni, akik nem akarják és udvariasan utasítják el. Majd megkérdezte tőlük, hogy miért pont engem akartak. Azt felelték, mert úgy gondolták, hátha megkedvelem a gyerekeket. Erre a nővérem azt mondta, hogy ez akkor is illetlenség. Ha valaki főzni utál, nem kell szakácskönyvet venni neki, mert az bunkóság. És ebben igaza is volt!


Igaz, hogy nem szeretem a gyerekeket, főleg a neveletleneket, ennek ellenére rendes ember vagyok. A babakocsis anyukáknak szoktam segíteni a babakocsi szállításában.

Engem meg a nővéremet ilyennek neveltek. De, hogy miért nem szeretem a gyerekeket, azt nehezen tudom elmondani. Talán, mert amikor gimis voltam, azt vettem észre, hogy a mai gyerekek másképp viselkednek. És a szüleim mondták, hogy a nevelés hiánya miatt van ez.

2014. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az a problémám, hogy nem tudom mit kezdjek velük. Utálom a gügyögést, de mondani meg nem tudok mit. Van akinek ösztönből jön, nekem nem. De attól még nem nem szeretem őket, csak nem tudok velük mit kezdeni, és nekem is volt pár kellemetlen élményem amikor a kezembe adták a pár hónapos babát és csak fogtam. Tök hülyén éreztem magam, főleg gyerekként. Most várandós vagyok, remélem a sajátommal nem leszek ilyen béna.... Az nem baj ha nem rajongod körül őket, én sem ájultam el soha ha a közelembe volt egy kisbaba, de attól még akartam sajátot, mert anélkül - szerintem - értelmetlen az élet!
2014. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!