Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Elég kellemetlen ügy, ebben kérném a segítséget. 3 éve vagyok egyetemista, van egy lakótelepi lakásom. Az unokaöcsém kicsit fiatalabb, ő 2 éve. Ebből az elsőt koleszban töltötte, majd én szóltam neki, hogy hogy néz már ki, hogy én itt kergetem magam két nagy szobában, ő meg koleszban lakik, költözzön ide, legalább én se leszek egyedül, neki is kényelmesebb. A családnak is nagyon tetszett a döntés. Eleinte jól el is voltunk, aztán amikor én néha elmentem mondjuk egy éjszakára, elkezdett bulikat rendezni a lakásban a koleszos vad haverjainak. Ugye mondanom sem kell, hogy csaprészegre itták magukat, aztán ment a buli. Első alkalmakkor a szomszédok fenyegetésére abbahagyták, engem másnap az erősen lelakott lakás és a részeg öcskös fogadott. Ez megismétlődött úgy 3X az év során. Mondtam neki, hogy nem erről volt szó, nem akarom kitenni a szűrét. Persze megesküdött, hogy nem lesz több. Aztán a tavasszal elszakadt a cérna. A barátnőmnél aludtam, ő megint bulit rendezett, de most csatlakozott pár új srác. Na a lényeg, hogy éjjel fél 2-kor hívott a közös képviselő, hogy azonnal menjek, mert nagy cirkusz van. Igaza volt. Úgy döngött a ház, azt hittem összedől, üvöltött a zene. Az én kérésemre szerencsére abbahagyták, hazamentek. Az öcskös csaprészegen feküdt a fürdőkádban. A függönyöket letépték, a könyveimet leszórták, a bútorokat összedzsuvázták. Becipelték a szobába a hajdú mosógépet és azzal szórakoztak, hogy centrifugára állították benne egy pár sportcipővel. Még a parkettát is felszedte egy helyen.

Most itthon vagyunk vidéken mindketten, a lakást lezártam nyárra. Meg kéne neki mondani valahogy, hogy nem akarom, hogy visszajöjjön majd, de ezzel szerintem örökre tönkretenném a kapcsolatot a két család között. Próbáltam már szóbahozni, de csak veszekedés lenne belőle. Azt mondták csak sajnálom tőle a lakást?

Szerintetek? Megéri a kockázatot, hogy szétszakad a család? Vagy tűrjem?


2014. aug. 4. 22:11
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Ha már ilyen barom voltam.
2014. aug. 4. 22:16
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
a család gondolom tuda húzásaoról...vagy fizették a károkat
2014. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
mondd, hogy találtál új lakótársat: engem :D
2014. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tuti kivágnám, mint macskát szarni. Nem érdekelne, hogy ki mit szól hozzá, addig amíg az én cuccaimat teszik tönkre. Ha a szülei kritizálnának a döntésemért szemrebbenés nélkül elmesélném a srác húzásait. Lakjon vele az akinek hat anyja van...
2014. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem rohadtul nem érdekelne, hogy ki sértődik meg és ki nem, az én lakásomat ne vágja tönkre senki.


Amúgy megsértődni és kiakadni neked van alapod, nem is kevés. Én tuti nem lettem volna ennyire toleráns.

2014. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Nyújtsátok be a számlát a szülőknek, miután körbevezettétek őket a lakásban!

Nem fognak akarni ott lakni ezután!

2014. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Mutattam a szüleinek, fotókat is vittem, de azt mondták ha buli volt, akkor abban én is vastagon benne voltam és most rá akarom kenni. Anyagi kár nem igazán volt max parkettalakkot vettem, inkább csak a bosszúság. Egyszer már kizártam a folyosóra amíg kidühöngtem magam, de ez nem megoldás.
2014. aug. 4. 22:28
 8/41 A kérdező kommentje:
Csak egy dolog miatt érdekel, ha megsértődnek, az apa. Nagyon szoros viszonyban van a testvérével, kis gyerek koruk óta. Most ezt a viszonyt tenném tönkre.
2014. aug. 4. 22:30
 9/41 t_GaRami_a ***** válasza:
100%
A családod, szóval az ő családja, érted nem tudja, hogy mit csinált a lakásoddal? El kéne mondani és nem vissza engedni. Idáig hol szervezte ezeket a bulikat?
2014. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

7: Akkor rágalmaznak téged? Nem hiszik el a szavad? Akkor beszéljenek a közös képviselővel!


Vastagon bennevoltál? Mondd meg, hogy igen, pontosan avval voltál benne, hogy beengedted őt a lakásodba, ezentúl nem fogod ezt engedni, úgyhogy jövőre lakjon máshol a fiú, mert tönkreteszi a kapcsolatodat a ház közösségével.

2014. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!