Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Elég kellemetlen ügy, ebben kérném a segítséget. 3 éve vagyok egyetemista, van egy lakótelepi lakásom. Az unokaöcsém kicsit fiatalabb, ő 2 éve. Ebből az elsőt koleszban töltötte, majd én szóltam neki, hogy hogy néz már ki, hogy én itt kergetem magam két nagy szobában, ő meg koleszban lakik, költözzön ide, legalább én se leszek egyedül, neki is kényelmesebb. A családnak is nagyon tetszett a döntés. Eleinte jól el is voltunk, aztán amikor én néha elmentem mondjuk egy éjszakára, elkezdett bulikat rendezni a lakásban a koleszos vad haverjainak. Ugye mondanom sem kell, hogy csaprészegre itták magukat, aztán ment a buli. Első alkalmakkor a szomszédok fenyegetésére abbahagyták, engem másnap az erősen lelakott lakás és a részeg öcskös fogadott. Ez megismétlődött úgy 3X az év során. Mondtam neki, hogy nem erről volt szó, nem akarom kitenni a szűrét. Persze megesküdött, hogy nem lesz több. Aztán a tavasszal elszakadt a cérna. A barátnőmnél aludtam, ő megint bulit rendezett, de most csatlakozott pár új srác. Na a lényeg, hogy éjjel fél 2-kor hívott a közös képviselő, hogy azonnal menjek, mert nagy cirkusz van. Igaza volt. Úgy döngött a ház, azt hittem összedől, üvöltött a zene. Az én kérésemre szerencsére abbahagyták, hazamentek. Az öcskös csaprészegen feküdt a fürdőkádban. A függönyöket letépték, a könyveimet leszórták, a bútorokat összedzsuvázták. Becipelték a szobába a hajdú mosógépet és azzal szórakoztak, hogy centrifugára állították benne egy pár sportcipővel. Még a parkettát is felszedte egy helyen.

Most itthon vagyunk vidéken mindketten, a lakást lezártam nyárra. Meg kéne neki mondani valahogy, hogy nem akarom, hogy visszajöjjön majd, de ezzel szerintem örökre tönkretenném a kapcsolatot a két család között. Próbáltam már szóbahozni, de csak veszekedés lenne belőle. Azt mondták csak sajnálom tőle a lakást?

Szerintetek? Megéri a kockázatot, hogy szétszakad a család? Vagy tűrjem?


2014. aug. 4. 22:11
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Jó ő azért nem ilyen szemét, csak buliban nincs neki mérték, ez a baj. Inkább a szüleivel van probléma ilyen téren. Azért gondoltam csak még egy esetre, mert az utolsó viszonylag régen történt, akkor nem volt merszem, most meg már renováltam a lakást, eltüntettem a bizonyítékokat. Szomszédok meg sajnos elég gyorsan felejtenek. Egyébként szerintem csak azért nem történt komolyabb kár, mert a 2. eset után minden értékesebb tárgyat elvittem a lakásból.
2014. aug. 4. 23:11
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges várnod még egy alkalmat. A szülők úgy sem fognak rögtön odarohanni, és ugyanúgy nem fognak hinni neked, mint eddig sem.


Ha emiatt szétszakad a család, akkor annak nem te vagy az oka. Ne hagyd, hogy olyanba belekényszerítsenek, amit te nem akarsz, nekik viszont nagyon előnyös.

Ezt a srácot egy albérletből már rég kivágták volna, de te csak tűrjed, mert ha nem, akkor "miattad szakad szét a család". Nem kell baleknak lenni!!!!!

2014. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

"mert a 2. eset után minden értékesebb tárgyat elvittem a lakásból."


Szóval a saját lakásodból elviszed a cuccaidat, mert beengedsz egy vandált?

2014. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Most ne arra gondoljatok, hogy kiürítettem, csak a tv-t meg a számítógépet vittem le a tárolóba a távollétem idejére.
2014. aug. 5. 00:02
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem hiszem, hogy ha az éjszaka közepén felhívod őket, hogy na akkor vonat és nézzék meg az édes kisgyereküket akkor egyből pattannak is, inkább lehülyéznek és leszarják így is úgyis az lesz. Én megmondanám hogy ez a helyzet, ha nem hisznek nekem felhívom a szomszédokat a barátnőmet is hogy egyedül hagytam otthon. Persze még te érezd szarul magad, ilyen vádaskodó állszent rokonokért (akik nem hallgatnak a józan észre és a logikára)nem kár. Te hívod oda és amikor azt mondod hogy gond van a sráccal még te hazudsz? Nevetséges
2014. aug. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Aludtam rá egyet. Igazatok van. Egyszerűen megkérem hogy ne jöjjön visssza. Tulajdonképpen nem kell magyarázkodnom. Aztán ha ezen megsértődnek, sajnálom. Anyuék meg biztos meg fogják érteni.
2014. aug. 5. 07:58
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Kárt tettek a lakásodban, nem is kicsit, semmibe vette a kérésedet, ezek után tudod kit érdekelne, hogy esetleg megsértődnek! Ha normális ember apád testvére, akkor inkább elszégyelli magát, hogy ilyen kis tahó bunkó a fia, elnézést kérne és rendezné a károkat, nemhogy még besértődne rád!
2014. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy előbb-utóbb a szülei is szembesülni fognak ezzel a bulistílussal, és akkor úgyis leesik nekik a tantusz, ha nem hittek volna neked. Itt nem te voltál a rossz, elégre te tettél szívességet, még csak kérniük se kellett, és értelmes ember belegondol, hogy ha ennek véget vetsz, akkor annak nyomós oka van.
2014. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet nevezik tulajdonképpen parazitának, aki "rokon" címén a kapott lehetőségekkel csak visszaélni tud.

Én már rég páros lábbal rúgtam volna ki, benyújtva a számlát, család véleménye ide vagy oda. Egyáltalán miért olyan fontos a véleményük? Ha tönkremegy a viszonyuk nem te tehetsz róla, hanem a "bulikirály". Nehogy már neked kelljen bocsánatot kérni, vagy titkolózni, mert az elviselhetetlen unokaöcséd tönkreteszi a TE lakásod.

Ha a szülei nem hisznek neked, akkor mondanám, hogy nem érdekel, akkor kérdezzék meg az összes szomszédot és a közös képviselőt. Ha nekik sem hisznek, az az ő bajuk.


És felesleges még egy alkalmat kivárni, mert a szülők úgysem fognak eljönni. Egyszerűen nem jön többet és kész. Ha eddig el volt koliba, most is el lesz.

2014. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kérdező miért olyan fontos neked a családban a jó viszony, amikor az unokaöcséd láthatóan sz@rik rá magasról? Én már az első ilyennél kijelentettem volna, hogy ha még egyszer megismétlődik, akkor azonnal csomagol, és megy amerre szeretne. Így csak rád haragítja az összes szomszédot és a közös képviselőt.

Jól teszed, ha megmondod nekik, hogy ősztől mehet ahová szeretne, mert hozzád nem jön.

2014. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!