Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Elég kellemetlen ügy, ebben kérném a segítséget. 3 éve vagyok egyetemista, van egy lakótelepi lakásom. Az unokaöcsém kicsit fiatalabb, ő 2 éve. Ebből az elsőt koleszban töltötte, majd én szóltam neki, hogy hogy néz már ki, hogy én itt kergetem magam két nagy szobában, ő meg koleszban lakik, költözzön ide, legalább én se leszek egyedül, neki is kényelmesebb. A családnak is nagyon tetszett a döntés. Eleinte jól el is voltunk, aztán amikor én néha elmentem mondjuk egy éjszakára, elkezdett bulikat rendezni a lakásban a koleszos vad haverjainak. Ugye mondanom sem kell, hogy csaprészegre itták magukat, aztán ment a buli. Első alkalmakkor a szomszédok fenyegetésére abbahagyták, engem másnap az erősen lelakott lakás és a részeg öcskös fogadott. Ez megismétlődött úgy 3X az év során. Mondtam neki, hogy nem erről volt szó, nem akarom kitenni a szűrét. Persze megesküdött, hogy nem lesz több. Aztán a tavasszal elszakadt a cérna. A barátnőmnél aludtam, ő megint bulit rendezett, de most csatlakozott pár új srác. Na a lényeg, hogy éjjel fél 2-kor hívott a közös képviselő, hogy azonnal menjek, mert nagy cirkusz van. Igaza volt. Úgy döngött a ház, azt hittem összedől, üvöltött a zene. Az én kérésemre szerencsére abbahagyták, hazamentek. Az öcskös csaprészegen feküdt a fürdőkádban. A függönyöket letépték, a könyveimet leszórták, a bútorokat összedzsuvázták. Becipelték a szobába a hajdú mosógépet és azzal szórakoztak, hogy centrifugára állították benne egy pár sportcipővel. Még a parkettát is felszedte egy helyen.

Most itthon vagyunk vidéken mindketten, a lakást lezártam nyárra. Meg kéne neki mondani valahogy, hogy nem akarom, hogy visszajöjjön majd, de ezzel szerintem örökre tönkretenném a kapcsolatot a két család között. Próbáltam már szóbahozni, de csak veszekedés lenne belőle. Azt mondták csak sajnálom tőle a lakást?

Szerintetek? Megéri a kockázatot, hogy szétszakad a család? Vagy tűrjem?


2014. aug. 4. 22:11
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Mondom idáig koleszos volt, gondolom ott.. Csak anya hiszi el hogy nem voltam benne. De valószínűleg tényleg nem lesz más választás, már a szomszédok is mondták, ha nem paterolom ki az öcsit, feljelentik.
2014. aug. 4. 22:38
 12/41 A kérdező kommentje:
Elég fura a család, de ebbe most nem mennék bele.
2014. aug. 4. 22:39
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
11: Jelentsék csak fel! Tanúd az összes szomszéd, nekik csak hinni kell?!
2014. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez hülyeség. Mármint hogy tönkretennéd a jó kapcsolatukat.

Most komolyan, még egy tanévet végig akarsz aggódni, hogy ha kimaradsz egy éjszakára mire mész haza?


Azt sem értem, hogy mi az, hogy "próbáltam már szóba hozni"? Nem próbálni kell, hanem egyszerűen, röviden, tömören közölni a döntésedet és kész. Akinek bármi kifogása van költöztesse magához. Azelőtt is elvolt a koleszban, ezután is ellesz.

2014. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
johat akkor mondd el h a gyereket lehet okolni nem teged.barmiben. csaladi balhebam is. neki bezzeg tuti nem lenne lelkifurkaja...
2014. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
ugyanigy voltam az unokaöccsémmel!!! ráadásul a rezsi ráesö részét se tudta soha kifizetni, elhasznált mindenemet, a lakást amortizálta...én kimentem külföldre dolgozni, otthagytam neki mindent..mikor visszajöttem és kérdöre vontam, azt felelte, mi nekem kifizetni a 3 havi rezsit, vagy uj törölközöket, edényeket venni, vagy éppen kifestettni a lakást....megmondtam neki, hogy van 2 héte vagy megtériti az összes kárt, amit okozott vagy van 2 napja, hogy összepakoljon. az utobbit választotta. az anyjának beadott valami tündérmesét, hogy én milyen szivtelen dög vagyok. azota nem beszél a két család egymással. a szüleim teljes mértékben nekem adtak igazat, és azt mondták, ha ezek ilyenek, ilyen emberek, akkor ennek a történetnek jobb is, ha itt vége van. eddig is meg voltak nélkülük, ezután is meglesznek.
2014. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Kösz, máris sokat segítettetek, a következőre gondoltam. Mostantól csendbe maradok, visszajöhet ősszel. Egészen az első buliig. Akkor nem rakok rendet, hanem felhívom a családot, hogy most tessék vonatra ülni, mutatok valamit. Ahogy mondtátok összegyűjtöm a szomszédokat, akik mondják hogy amíg egyedül laktam minden ok volt. Meg a barátnőmet, aki igazolni tudja hogy vele voltam. Így nem sértődhetnek meg.

Ez jó lenne? Vagy nagyon megalázó.

2014. aug. 4. 22:49
 18/41 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor te átérzed. Csak sajnos nálatok is az történt, amit el akarok kerülni.
2014. aug. 4. 22:50
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi szükség még egy esetre? Máris 5-öt tudnak tanúsítani egy tucatnyian.
2014. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
utolso vagyok..irtad, hogy megmutatod a családnak, amit majd hagy maga után.. elmondom neked, hogy az édes kis unokatestvérem még a fényképezögépemet is lenyulta..erröl volt egy emailezésünk, hogy mikoris szándékozik visszaadni, persze aztán ez a csevegés átment abba, hogy én mit képzelek magamrol, illetve hogy ö mit képzel magárol.. én meg azt találtam mondani, hogy az egész beszélgetést továbbitom az anyjának, plusz fotokat küldök én is a lakásrol, hogy ugyan vegyék már észre milyen a -kisfiuk-.. ez a kis r.hadék, átküldte az emailt, "javitott" verzioban az anyjának..a fényképezögépemet meg azota se láttam.. én a helyedben nem adnék neki még egy esélyt. kerek-perec megmondanám neki, hogy ennyi volt. szerintem ez a helyzet már nem fog javulni, sajnos.
2014. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!