Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha az anyósom...

Mit tegyek, ha az anyósom mindig beleszól a pénzügyekbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Friss házasok vagyunk, én 26 éves vagyok, a férjem pedig 28. A férjem szüleitől 2 percnyire lakunk. Naponta legalább egyszer, de volt már olyan is, hogy négyszer!!! is átjött az anyósom hozzánk. Az egészben a legjobb az, hogy nem is szól előtte, csak jön... és egyszer amikor nem voltunk otthon, akkor megsértődött és két napig nem szólt hozzánk.


Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem a pénzügyek.

Én egyetemen levelező képzésen tanulok, és mellette informatikai területen dolgozom. A fizetésem 2-szer annyi, mint a férjemé, viszont ezt az anyósom nem képes elhinni, és szerinte egy eltartott pi_csa vagyok.


Ma nem kellett mennem dolgozni és elmentem bevásárolni amíg a férjem dolgozott. Hazaértem és néhány perccel később jött át a drága anyósom. Pakoltam ki a szatyorból a dolgokat, és leordította a fejemet, hogy hogy volt merszem 700 Ft-ért Globus ketchupot vennem, amikor lehet 200 Ft-ért kapni Tescosat vagy valami olcsóbbat...

Múlthéten egy futócipőt vettem 20 ezerért, mert a régi szétszakadt. Minden este szoktam futni, ezért próbáltam jó minőségűt választani, hogy legalább 2 évig kibírja, mint az elődje, de ez nem hatotta meg őt, mert szerinte a piacon kellett volna vennem...


Júniusban elmentünk nyaralni egy hétre, és akkor is vita volt, hogy szórjuk a pénzt...

Mit lehetne tenni? Nem akarom megbántani és azt sem szeretném, hogy a férjem haragudjon rám.



2014. aug. 21. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyiss neki ajtót, remélem nincs kulcsa a lakásotokhoz. Férjed mit szól hozzá?
2014. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

" és leordította a fejemet,"


én ilyenkor úgy leordítottam volna az ő fejét is, hogy eszébe nem jutott volna jönni hozzánk többet. Mi köze van, hogy a saját pénzedből mit veszel??

2014. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehetne tenni?

Egyszerű. A férjed és te szépen áthívjátok az anyóst. Amikor átmegy, akkor a férjed közölje vele, hogy a mai naptól kezdve soha többé ne szóljon bele a házasságotokba, a családi kasszába. Ha erre nem képes, akkor a jelenléte nem kívánatos lesz az otthonotokban.

Tudod mi fog történni? Az anyósod megsértődik. Ezzel a gond letudva. Ha sértődés után átmegy, akkor ajánlom a következőket.

1. Nem nyitunk ajtót neki

2. Ha pénzről van szó, akkor a szavába vágni, hogy " nem az ön pénze, így ne érdekelje mi mire megy el. Ha ez sem megy, akkor egyszerűen annyit kell mondani, hogy " oké, ne folytassa, nem érdekel.

3. Ha kotnyeleskedik, lehet neki ajtót mutatni.


26-28 évesen igazán a sarkatokra állhatnátok. Amíg nem teszitek meg addig az anyós átjár, és beosztja a pénzeteket.

2014. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha olyan messze laktok anyóstól, hogy ne tudjon papucsban átszaladni.


Én békés ember vagyok, de ebben az esetben bevállalnék egy vitát is, csakhogy kapjon már észhez.


Egyszer menj át, és hasonlóan tegyél megjegyzést mindenre, hogy vehetne olcsóbbat :D

2014. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy várossal arrébb kell költözni, ahová nem tud bejelentkezés nélkül átcsoszogni.
2014. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, én menekülnék onnan. Nem tudtok elköltözni? A végén még rámegy a házasságotok, főleg, ha a férjed az anyuka pártján áll és nem véd meg, bár szegény férfiaknak ilyenkor nagyon rossz, hisz kettőtök között vergődik.

Az biztos, hogy én ezt nem tűrném el és nem engedném hogy beleszóljon a dolgaimba, még az sem érdekelne, ha megsértődik, udvariasan próbáld meg leszerelni, de ha ez sem hat, akkor keményebben kell, mert így nem lesz vége soha.

2014. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tennék róla, hogy ne két napig sértődjön meg ránk, azt hiszem. Állj a sarkadra! A férjed mit szól ehhez? Anyuci pici fia? Hát megmondanám neki, anyuka ezentúl nem kívánatos személy otthon.
2014. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Anyuka, külön háztartást vezetünk. Úgy gondolom, magánügy, hogy mire mennyit költök. Részemről a téma lezártnak tekintendő. Tetszik kérni egy finom kávét?"


Működik. Hidd el. Próbáld ki.

2014. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

de jo neked nekem infoskent nincs melo, ennek ellenere se eszek szar teszkos kethupot fonix.

cipot detto megertem, ebbol sem erdemes szart venni.

2014. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Bocsánat, hogy ezt írom, de egyszerűen nem tudlak sajnálni titeket. Itt vagytok 26 illetve 28 évesek és ti ezt eltűritek? Mit lehetne tenni? Hazazavarni, megmondani neki, hogy nem kell naponta odamászkálni és csak akkor menjen át hozzátok, ha tud normálisan viselkedni. Az általatok megkeresett pénzhez semmi köze, a kiadásaitokhoz szintén semmi köze. Álljatok a sarkatokra, miért tűritek, hogy gyerekként kezeljen titeket? Komolyan, nem tudom megérteni, sokan miért hagyják magukat.
2014. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!