Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis hogy anyam ilyen?...

Normalis hogy anyam ilyen? Beleszol abba h mit csinaljak.

Figyelt kérdés
19 eves vagyok, szeretek gepezni, most erettsegiztem, szabadidomben(amibol eleg sok van) gepezek/elmegyek edzeni, ha anya megker vlmire mindig megcsinalom, be is segitek itthon bolt, takaritas neha ffozok, + mindig elmosogatok kb, anyam megis beleszol abba 19 evesen h mikor, mennyit gepezhetek.. Normalis ez jgy? Anyam szerint fuggo vagyok, elmentunk psichologushoz aki mondta semmi bajom,(anyam szerint szar az orvos) tesomnak volt gondja regen reszben a gep miatt, gondolom ezert ilyen, meg olvassa a sok szart h 50oraig nem evett a gep miatt stb.. Mit csinaljak vele h ne szoljon belemikor mit csinalok? Elkoltozni nem tudok meg 1-2 evig kb.. Volt nyaron melozni, szval nem egesznap otthon ulok, de mwg igyis megszabja.. Sztm ez kicsit gaz, oke hogy 13 evesen megszabja, de sztem 100db 19 eves kozul en vagyok az egyetlenn . Szerintetek?

2014. aug. 11. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Én 20 vagyok, de én sem mondanám, hogy keveset gépezek. Ugy nagyjából ha melóbol, vagy suliból hazaérek, onnantól számolva minimum(!) 4-5 órát lefekvésig. Ha egész nap itthon vagyok akkor amikor végeztem minden munkával onnantól egész nap. És nem gondolom hogy ezzel gond lenne, vagy, hogy függő lennék. Régen nekem is megpróbálták megszabni azzal, hogy kikapcsolták a netet meg ilyesmi, akkor tértem ár a játékokra meg rengeteg film nézésére.

Szerintem magyarázd el neki, hogy h_lyeség ilyesmiben korlátozni, ha te nem érzed betegnek magad miatta.

2014. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyezz meg vele egy napi X órába hétköznap és külön 7 végén.

Mellesleg én is szinte mindig gépezek v konzolozok ha van rá időm.


De érdekes a fősíkólán mindvégig 4-es feletti átlagom volt és van is. Ha egyedül hagynak ugyanúgy el tudom magam látni főzés mosás minden megy.

Pedig én is gépezek :D

2014. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem hogy ha az orvos mondta hogy nincs semmi bajod, miért nem hisz neki. Lehet hogy neki van valami gondja, aggódik a tesód gondja miatt. Menjetek el megint pszichológushoz, és nyugtassa meg hogy minden oké nálad.
2014. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mennyit ülsz a gépnél?
2014. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Felhoztam mar ezt a korlatozast, de o nem fog ellenorizgetni(nem is ertem mierz kene egyaltalan) anyam olyan tipus h vagy az van amit o mond, vagy semmi. Most egessz nyari szunetben az volt hogy ha nincs itthon(1.5hetet kintvan elettarsaval 1hetet itthon(ez engem nem zavar )) akkor elteszi a modemet.. Ha meg felhozom a gep temat akkor jon h fuggo vagyok megint, vagy vlmi szar duma.. Hogy o nekem akar jot ezzel..
2014. aug. 11. 18:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolso: kb annyit ulok ott, ahogy az elso irta. Kb egy hete ideadta a modemet, ott ultem kb este 9tol 11ig ~2ora, max 2,5 es masnap kaptam az aldast h egesznap gepeztem..
2014. aug. 11. 18:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Mond meg neki h akár ihatnál vagy narkózhatnál is, és annak ö se örülne h tűnnek el az ezresek a tárcájából mert neked pl anyagra kéne.


Az internet függőség ilyenből barátibb a net olcsóbb mint a heroin. Ha csak ez van azt mérlegelhetné.

Ha játszol is na azt kicsit megértem h kiakasztó, 3 évente vegyen neked minimum 120 E-ért gépet.

V hardwarenként tök mind 1 ugyanott vagy.


Ha ez így van inkább konzolt vegyél, ott ha elveszi a modemet még mindig használhatod.

2014. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember vagy, te húzod meg a határaidat. Ha nem tetszik, hogy anyád kontrollál, akkor tessék neki megmondani vagy tessék szépen elköltözni otthonról vagy segítéséget kérni.


"Anyam szerint fuggo vagyok, elmentunk psichologushoz aki mondta semmi bajom,(anyam szerint szar az orvos)"


Anyád ostoba ember, és erőszakos. A pszichológus NEM orvos, hanem bölcsész végezttségű szaksegítő. Az orvos az a pszichiáter. Doktor lehet a pszichológus, ha ledoktorál, de akkor sem lesz soha orvos, csak ha elvégzi az orvosit.


Ha függő vagy, akkor gyenge vagy, akkor nagyon nehéz lesz ilyen erőszakos, önző anyáról leválni. De ha nem, akkor sem árt egy kis segítség. Pszichiáterhez kell lemenni (19 évesen már anyád sem kell díszkíséretnek), és majd az segít, ha te is akarod.

2014. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerezz be a telefonodra netet. Kb. már 500Ft-tól lehet venni egy 2gb-os adatforgalmat, ami a levelek olvasására, gyakorikerdesek olvasására jó. :) Ha a telefonodat nyomkodod, akkor azért is szólna? Meg azt csak nem veszi el... vagy mégis?

Igaz, ha kicsi a kijelzője, akkor nem olyan komfortos azon netezni, mint gépen, de az is több a semminél.


Vagy elmész a wc-re és ott nyomkodod, oda csak nem megy utánad..


Egyébként tényleg nem értem anyukádat.. Kicsit túlzásba viszi a dolgot. Ezzel csak azt fogja elérni, hogy feszültséget generál kettőtök között. Ketten éltek egy fedél alatt vagy van más is? Ha igen, velük beszéltél már, hogy beszéljenek anyukád fejével?


Az az érv pedig nagyon találó, hogy olcsóbb, mint a heroin! :)

2014. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gepen ink jatszom, neha net ha meg kell vlmi a geppbe akkor azt a sajat penzembol veszem meg, telomon is van net,onnan irok most is. Volt mar ra pl h elmentem pl futni es vittem vlna a telot zenet hallgatni , elvette mert h netezni megyek..
2014. aug. 11. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!