Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha az anyósom...

Mit tegyek, ha az anyósom mindig beleszól a pénzügyekbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Friss házasok vagyunk, én 26 éves vagyok, a férjem pedig 28. A férjem szüleitől 2 percnyire lakunk. Naponta legalább egyszer, de volt már olyan is, hogy négyszer!!! is átjött az anyósom hozzánk. Az egészben a legjobb az, hogy nem is szól előtte, csak jön... és egyszer amikor nem voltunk otthon, akkor megsértődött és két napig nem szólt hozzánk.


Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem a pénzügyek.

Én egyetemen levelező képzésen tanulok, és mellette informatikai területen dolgozom. A fizetésem 2-szer annyi, mint a férjemé, viszont ezt az anyósom nem képes elhinni, és szerinte egy eltartott pi_csa vagyok.


Ma nem kellett mennem dolgozni és elmentem bevásárolni amíg a férjem dolgozott. Hazaértem és néhány perccel később jött át a drága anyósom. Pakoltam ki a szatyorból a dolgokat, és leordította a fejemet, hogy hogy volt merszem 700 Ft-ért Globus ketchupot vennem, amikor lehet 200 Ft-ért kapni Tescosat vagy valami olcsóbbat...

Múlthéten egy futócipőt vettem 20 ezerért, mert a régi szétszakadt. Minden este szoktam futni, ezért próbáltam jó minőségűt választani, hogy legalább 2 évig kibírja, mint az elődje, de ez nem hatotta meg őt, mert szerinte a piacon kellett volna vennem...


Júniusban elmentünk nyaralni egy hétre, és akkor is vita volt, hogy szórjuk a pénzt...

Mit lehetne tenni? Nem akarom megbántani és azt sem szeretném, hogy a férjem haragudjon rám.



2014. aug. 21. 16:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

pff meg is érdemlitek, ha hagyjátok

gondolom párod meg bólogat, nehogy anyucit megbántsa!

2014. aug. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Azigen:D Pár ilyen hepciáskodás után igencsak elszakadna nálam a cérna. Van az a pont,amikor már nem tud érdekelni,hogy valaki megsértődik-e vagy sem és önkéntelenül is átváltok ultrabunkóba. Az égvilágon semmi köze nincs a ti pénzügyeitekhez. Férjedet nem zavarja? Én tájékoztatnám,hogy ha nem áll le az anyja,vagy ő nem állítja le,akkor én fogom,de abban nem lesz köszönet.
2014. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Tapogasd ki, mitől fél az anyósod, pl. pókok, kisállatok, stb. Aztán hajrá, szerezz egyet. Tegyél fel pókos plakátot, tartsál tengerimalacot, legyen olyan dolog a lakásodban, amitől undorodik. El fog maradni magától. Ha meg azt kifogásolja, mondd neki, hogy szereted azt a dolgot. Hallgass rockzenét, jó dobosat, üldözd el finoman. Menni fog.
2014. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy idő múlva megszokja. Ki kell várni.Azt kell megoldani, hogy ne legyen bejáratos hozzátok.

Jelezni kell neki, hogy majd jelentkeztek, amikor ráértek.

Azt mondanám neki, hogy nagyon elfoglaltak vagytok, s majd inkább ti mentek át hozzá, amikor alkalmas.

Kérjétek meg, hogy mindig telefonáljon, hogy ráértek-e.


Pénzügyek és egyéb magán szféra legyen tabu

2014. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer szólna bele anyós olyan dologba, amihez nincs köze, asszem többet nem beszélne hozzám!

Mi az hogy külön háztartásban, saját jövedelemből nem vehetsz azt, amit akarsz?

Olyat az én anyósom is szokott mondani, hogy nééééééézd milyen folyékony mosószert vettem kisboltbaa...5 liter csak 1500 Forint volt...

Na hát én azt a minőséget köszönöm szépen. Nekik jó, nyugdíjasok, otthon vannak, nem koszolják a ruháikat.

De soha nem mondott olyat, hogy menjek és vegyek olyat az Arielem helyett.


De ha TI hagyjátok, hogy a SAJÁT otthonotokba hívatlanul átmenjen és beleszóljon a TE ÉS PÁROD költségvetésébe, akkor vessetek magatokra!

2014. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!