Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire szabad beleszólni...

Mennyire szabad beleszólni közeli családtag életébe (testvér, gyerek) ha úgy gondoljuk, hogy rossz döntést hozott?

Figyelt kérdés

Testvérem egész életében ambíciózus volt. Sokat tanult és dolgozott, hogy sikeres legyen a munkájában.


30 évesen szült, nem sokkal később jött a 2. gyerek. Nagyon örült neki az egész család, szeretjük őket, a párját is.

A gyerekek most mentek oviba, és a nővérem úgy döntött, hogy nem a régi munkahelyére megy vissza, hanem egy kevésbé felelősségteljes, részmunkaidős állást vállal. Nincs előrelépési lehetőség, nincs kihívás.


Már azt sem értettük, miért maradt otthon ilyen sokat. De az, hogy ráadásul ilyen könnye n lemond arról, amiért olyan sokat dolgozott, nagyon aggasztó. A gyerekek nem lesznek mindig ilyen kicsit, mi lesz vele 4-5-8 év múlva? Újra elkezdi a 0-ról? Hogyan beszéljünk vele, hogy megértse, hogy ezt hosszú távon nagyon bánni fogja?


2014. szept. 11. 16:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%

Tudod, nem mindenkinek fontos a karrier. Sőt, olyan is van, hogy fiatal korában fontos neki, küzd érte, aztán rájön, hogy más dolgok fontosabbak neki. Vagy úgy érzi, a szakmájában már elért eleget, nem motiválja az égig jutás. Kedves, szerető módon szabad az ilyenekről beszélgetni.


Az bárkinek jót tesz, ha a fontos döntéseit valakinek elmagyarázhatja, esetleg bele is kérdezel a magyarázatba a saját szempontjaid szerint. De beleszólni, meggyőzni próbálni nem szabad és nem is érdemes.

2014. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

És ha nem tudja bepótolni, az neked miért fáj? Rá vagy utalva ?

Az ő döntése, ha ezek alapján le van sajnálva a részetekről , akkor veletek van nem kis probléma...

2014. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Már mért tenné tönkre magát? Az elképzelhetetlen, hogy az anyaságban is ki tud teljesülni, és neki ez az állapot tökéletesen megfelel? 4-5-8 év múlva is lesznek gyerekei, akikről gondoskodni kell. Te a magad karrierével foglalkozzál.
2014. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Megkérdezheted, miért döntött így.

Utána elmondhatod, hogy szerinted ez miért jó döntés.

De utána hagynod kell, hogy élje az életét! Ő nem a pici babád, akit pátyolgatnod, pelenkáznod kell, hanem a jócskán felnőtt testvéred, aki helyett nem élheted az életét.

2014. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%
Az is lehet, hogy maga miatt csinálja, ki akarja pihenni magát egy kevésbé stresszes munkával.
2014. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egyszer jóindulatúan el lehet mondani az aggodalmaink vagy véleményünk, de többször felesleges. Joga van mindenkinek elkövetni a saját hülyeségeit.
2014. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmennyire.


Beleszólni semennyire, mert nincs közöd egy másik felnőtt ember életéhez és döntéseihez. Tanácsot azt adhatsz, ha kér, vagy a véleményedet elmondhatod, ha akarod, de ezek egyike sem beleszólás.

2014. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
nincsen jogod, nem szólhatsz bele. foglalkozz a saját dolgoddal.
2014. szept. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pl egy szépen ívelő karrier lehetőségét adtam fel egy nyugodtabb stresszmentes munkáért, és nem bántam meg! Nem mindenkinek életcélja ám a karrier.
2014. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Sz*rrá dolgoztam magam, két iskola mellett diákmunkáztam, aztán átvettek alkalmazottnak, a szakmámban dolgozhattam egy piacvezető cégnél, továbbra is iskola mellett, rugalmas időbeosztással. Imádtam csinálni, olyannyira, hogy észre se vettem: beteg vagyok. Alig ettem, nem volt rá időm, (nassolni se nassoltam, mégis híztam) 4 órákat aludtam, pörögtem, 110%-ot nyújtottam a munkámban és az iskolákban is, ösztöndíjas voltam mind a két intézményben. Ambíciózus voltam, későn akartam gyereket, nem akartam elköteleződni, munkamániás lettem, erre tettem fel az életemet. El se tudtam volna képzelni, hogy anyagilag ne keressek annyit, mint a párom, hogy függjek tőle. Aztán beütött a dolog: egy reggel nem bírtam felkelni, olyan hányingerem volt. Szép sorra jött a többi tünet is, hajhullás, székrekedés, álmosság, memóriazavar, körömtöredezettség, rossz bőr, rossz közérzet. Kiderült: pajzsmirigy alul működés. Kaptam gyógyszert, de az alatt a 3 hónap alatt, amíg kiderült, mi bajom van, és +1 hónap, amíg beállt a gyógyszeradagom, hát egy világ fordult meg velem.

Nem szerzett örömet a munka, nem abban képzeltem el tovább az életemet. Ott hagytam. Felmerült a külföld lehetősége, így amint végeztem az iskoláimmal, kiköltöztünk a párommal. A nyelvet tanulom, 4 órában dolgozom. (A párom majdnem háromszorosát keresi, mint én.) Háztartást vezetek, esküvőt, gyereket tervezünk.

Többé nem viseli el a szervezetem a stresszt, így választhattam: vagy nyugis 4 órás melóm lesz, vagy klassz munkám, amiben az ambícióimat kiélhetem, de a tüneteim újra előjönnek. Nem kockáztattam. Többé nem éri meg.

Most boldog vagyok, nyugodt, kisimult, tünetmentes. Épp 3 éve kezdődtek a tüneteim.

Anyukám próbált győzködni, tudott volna munkahelyet is otthon, persze stresszeset. Nem akartam.


Ne szólj bele a testvéred döntésébe. Nekem gyerekem se lett közben, csak egy betegségem, mégis 180 fokot fordult velem a világ. Megvannak az okai. Hagyjad szépen békén.

2014. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!