Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire szabad beleszólni...

Mennyire szabad beleszólni közeli családtag életébe (testvér, gyerek) ha úgy gondoljuk, hogy rossz döntést hozott?

Figyelt kérdés

Testvérem egész életében ambíciózus volt. Sokat tanult és dolgozott, hogy sikeres legyen a munkájában.


30 évesen szült, nem sokkal később jött a 2. gyerek. Nagyon örült neki az egész család, szeretjük őket, a párját is.

A gyerekek most mentek oviba, és a nővérem úgy döntött, hogy nem a régi munkahelyére megy vissza, hanem egy kevésbé felelősségteljes, részmunkaidős állást vállal. Nincs előrelépési lehetőség, nincs kihívás.


Már azt sem értettük, miért maradt otthon ilyen sokat. De az, hogy ráadásul ilyen könnye n lemond arról, amiért olyan sokat dolgozott, nagyon aggasztó. A gyerekek nem lesznek mindig ilyen kicsit, mi lesz vele 4-5-8 év múlva? Újra elkezdi a 0-ról? Hogyan beszéljünk vele, hogy megértse, hogy ezt hosszú távon nagyon bánni fogja?


2014. szept. 11. 16:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Simán elkezdheti a karriert 40 felett is. De simán úgy is dönthet, letojja a karriert.

Én a kérdésfelvetést se értem, miért tenné tönkre az életét?? mert te úgy gondolod nem így élnél?? Isten mentsen az ég ilyen tesótól!

Amúgy kiskülönbséggel 2 gyerek, ovi suli... nem sorolom.. amíg nem tökéletesen önjáróak, és ez nem egy két év, amúgy is gyakorlatilag lehetetlen egy seggel 2 lovat. vagy a család, vagy a munka megsínyli. Vannak időszakok amikor választani kell. Mert nem lehetsz napi 10 órában a melóhelyen is, meg ott a a gyerek mellett is.

Én szintén a gyerekeim választanám. Ha már szültem, akkor amíg nem totál önjáróak, bizony, inkább hoznám vinném őket , hétvégén kirándulnánk, leülnék melléjük minden nap.. figyelnék arra hogy egészségesen egyenek, sokat mozogjanak, mindig legyen időm velük beszélgetni, ha gondjuk van, vagy megoszthassák a jókedvüket... na ezeket ha ott csüccsül az ember a fenenagy karrierben, ami eljárós, meg ha szereti úgyis besszippantja, nem lehet.

De a gyerekek felnőnek, akkor megint rá lehet pörögni valami másra. !0-45 évesen még egyáltalán nem késő megint váltani. Sokan így teszik.


Ne szólj bele az életébe. Kioktatni meg, tuti nem dolga egy testvérnek. Beleszólni, meg kéretlen tanácsokat adni, meg úgy hogy gondolom nem élsz vele okoskodni, hogy tönkreteszi az életét...


szülj te is, aztán próbálj meg úgy karrierista lenni... Ha te akarod a hétköznapokban is nevelni majd a gyereked, biza ideiglenesen kicsit visszább kell majd venned.

2014. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A véleményedet elmondhatod, vagy kérdezz rá, hogy miért döntött így. De azért, mert te úgy látod jónak, hogy inkább a karrierépítésre kellene koncentrálnia azért még nem biztos, hogy ez az egyetlen járható út.

Nyilván amíg nem voltak gyerekei addig a munkája töltötte ki az életét és szerette csinálni. Most más a fontosabb a számára. Az ő élete, az ő döntése. Te magad is írtad, hogy "a gyerekek nem lesznek mindig ilyen kicsik". Talán nem szeretne egy munka miatt lemaradni a gyerekkorukról.

2014. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
20-as: üdítő volt olvasni. Szerencsére Te még időben megértetted ezt, nem hatvanévesen jössz rá, hogy elpazaroltad az életed felesleges dolgokra. Állítólag a legtöbb ember ezt mondja halála előtt: hogy bánja, hogy annyit stresszeltek a semmiért, annyit gyötörték magukat a jobb teljesítményért, és pénzük lett, de azt most nem vihetik magukkal... viszont lemaradtak az ÉLETről magáról, és már nem tudják bepótolni, nem tudnak élményeket szerezni, több közös emléket a szeretteikkel...
2014. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ha közeli kapcsolatban vagy a tesóddal, akkor szerintem nyugodtan elmondhatod neki, hogy miért aggódsz. Én biztosan nem sértődnék meg, sőt, jól esne, ha a testvéremet érdekelné az életem és aggódna értem. De kioktatást, kéretlen tanácsokat nem kérnék, köszönöm.

Egyébként hasonló cipőben járok én is: három kocsi gyermekem van, akik mindennél fontosabbak számomra. Az anyaság nekem nem merül ki abban, hogy az alapvető fizikális szükségleteik ki legyenem elégítve, pl evés ivás, lakhatás, tiszta rua, stb. A lelki, érzelmi dolgokból fog táplálkozni egy életen át, erre nagy hangsúlyt kell fektetni. Nekem is jó munkám volt, a gyerekek között visszamentem dolgozni, most a harmadikkal vagyok itthon. Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy szeretném továbbra is csinálni ugyanazt a stresszes, felelősségteljes munkát. Szívesebben csinálnék valami kevésbbé stresszeset, akár alacsonyabb bérért részmunkaidőben, mert a gyerekeknek nem egy idegroncs, ordítozó, pénzhajhász anyára, hanem egy szetetetteljes, nyugodt családra és otthonra van szükségük.

2014. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 mi a fene ***** válasza:
És Te hol vagy a karrierépítésben ? gyerek?Csak akkor szólj bele, ha Te előrébb jársz !
2014. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!