Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A nagynénéméknél voltunk...

A nagynénéméknél voltunk vendégségben. Az asztal közepére egy kancsó lehűtött csapvizet helyeztek és a tegnapi maradékot adták nekünk enni. Hogyan viszonozhatnám ezt a "kedves" fogadtatást?

Figyelt kérdés

2014. okt. 9. 20:40
1 2 3
 11/27 Buford Tannen ***** válasza:
91%

Olyan nagynéni kellene neked mint nekem van! :D

Romlott cuccokat simán kirakja h együk :) Mondjuk ő is eszi... Volt olyan hogy többen mentünk hozzájuk vendégségbe,és csomó péksüti stb is volt... utólag kiderült h a piacon vette egy zsákkal amit kutyakajának szánnak XD semmi bajunk nem volt tőle...

2014. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
Kevés infó.
2014. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
És mi volt a maradék? Amúgy nálunk is mindig csapvíz van itthon, na de le is szoktam már a vendéglátóskodásról, nekünk sincs rá keret. Gondolom a nagynéninek sem volt rá. Lehet, hogy még nem kapott fizetést, hó eleje van.
2014. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%
Kevés infó.
2014. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a baj...

A vizet szerintem mindenki szereti, de minimum megissza, ha "kell". Tényleg nem értem, hogy ez miért baj. Jó, van ahol nem finom a csapvíz, nálunk sem túl jó ezért ásványvizet, szódát iszunk, de nyilván ha ott azt isszák és azzal kínálnak, akkor gondolom nem áll fenn ilyen probléma. Ha meg szívesebben ittál volna valami mást, akkor szerintem nyugodtan rákérdezhettél volna, hogy kérhetsz-e/van-e valami üdítő vagy nem tudom, szerintem ez nem illetlenség, de nem kell magadban mérgelődni.

Nem mindenhol szokás naponta főzni, főleg hétvégén legalábbis nálunk ilyenkor mindig nagyobb adag készül mert több idő van rá mint hétköznap munka után. Szerintem egy ételt több napig is lehet enni. Vannak ételek, amik kifejezetten frissen a finomak, de szerintem az egynapos ételnek semmi baja nincsen. A maradékot meg gondolom nem úgy érted, hogy félig megrágott ételdarabok voltak, igazából itt sem értem a problémát. Oké, ha nem kifejezetten ebédre mentek és várnak titeket, akkor illik valami kis pogácsával, sütivel vagy bruschetta szerűséggel készülni, de szerintem ezzel sem volt probléma, engem legalábbis nem zavart volna a szituáció, de mindenki máshoz van szokva és nem érthetünk egyet mindenben, de nem is kell.

2014. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
És ti mit vittetek a vendégségbe? Ropogtatni valót, desszertet, üdítőt, bort?
2014. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Hol a kérdező?? Igen eltűnt.. Vagy csak nekem tűnik fel? :D

Én sem iszok semmi mást, csak csapvizet ( pedig régebben napi 2 másfeles üveg szénsavas lötty csúszott le)..

Maradék kaja sem gond, ha nem direkt vendégségbe mentetek. Ha áthívnak ebédre/ vacsorára, akkor kicsit kellemetlen, egyébként semmi gond vele..

2014. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor sem kellemetlen, ha olyan ételről van szó. persze mondjuk a sültkrumpli nagyon rossz felmelegítea, de mondjuk gulyásleves, sülthús, saláta ilyenek, ami nem állott dolog, az miért lenne az. Nem tudjuk, hogy a család milyen anyagi körülmények között van. Én is adtam már családbeli vendégeknek pl.előző nap főzött pörköltből. Abból általában nagy adagot főzünk. Miért ne lehetne abból adni?


Amúgy eleve nem értem, hogy közeli családtagok között hogy lehet ilyen illendőségi kérdéseken problémázni. Persze nem a lerágott csirkecsont maradékát teszi oda az ember, vagy megcsócsált kenyeret, de akkor is! Gondolom itt sem erről volt szó. Az embertök máshogy készül, ha mondjuk kollégákat vagy barátokat hív meg, mert az azért nem mindennapi, hanem előre leegyeztetett, ritka dolog. Arra külön készül az ember. De hogy betoppan pár családtag...hát nem tudom.


A kérdező meg tényleg reagálhatna valamit, ha ennyien vették a fáradtságot, hogy válaszoljanak a hülye kérdésére.

2014. okt. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kevés az infó. Nem mindegy, milyen a kapcsolatotok, hogy ők hívtak-e, vagy magatoktól mentetek. Ha ők hívtak és távolságtartó a kapcsolatotok, akkor bunkóság, ha viszont gyakran látjátok egymást, akkor szerintem nem annyira gáz, mert most nem készülhet minden alkalommal ünnepi ebéddel. Sok mindentől függ. Vagy lehet, hogy le voltak égve és amúgy sincs náluk mit enni, így azzal kínáltak, ami van.
2014. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
20%

Általában ha vendégségbe megy az ember, illik vinni egy palack bort vagy egy 2literes üdítőt. Vagy legalább egy zacskó ropit, vagy mittudomén.

A maradék kaja mondjuk gáz, hogyha ők hívtak meg titeket, illett volna frisset sütni, de legalább úgy rendezték el a tálon hogy ne úgy nézzen ki mint aminek már megették a felét, hanem szépen el volt terítve a tálcán?

Nem értem hogy ilyen közeli rokonok közt hogyan fordulhat elő ilyesmi, és a kérdezőnek hogy fordulhat meg a fejében hogy még bosszút is akar állni. És hogy erről képes gyakorin megkérdezni másokat is...

2014. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!