Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rongalo, hiperaktiv kistestver...

Rongalo, hiperaktiv kistestver, szuelimet nem erdekli. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Enyhen szolva szetvet az ideg. Ocsem ma reggel tonkretette az x boxomat, amire en gyujtottam ossze a penzt tavaly, 17 evesen. A garancia ugye erre nem terjed ki, igy kb. a kukaba is kidobhatnam. Mondzam szuleimnek, hogy vegyenek nekem egy ujat, mert az o hibajuk, hogy nem kepesek fegyelmezni. Erre nevetnek jajjj kisfiam hiszen kicsi meg stb. Amikor visszakerdezek, hogy ok ertem szoval vesztek nekem egy ujat vagy megcsinaltatjatok? Arra nema csond a valasz. Ocsem 6 eves. Minimalisan viselkedhetne mar. Mindent szabad neki. Ordiblni, rongali, utogetni, ovibol rendszeresen hazakuldtek hogy nem birnak vele, meguti az ovonot, meghuzza a hajat, verekszik. Minap ramboritotta a forro leveset, egy eve osszetorte a szemuvegemet, szuleimet is meguti, osszefirkalja a falat, anya tusfurdojet a minap belenyomta a wc-be. Es barmit csinal szuleim reakcioja: jaj de aranyos kis rosszcsont babam vagy. Mondjuk en ezentul le×sz@arom (bocsanat ideges vagyok) hogy szuleim cuccvaival mit csinal ezentul kulccsal zarom a szobamat es takaritok magamnak, de ez az xbox nagyon kiakasztott. Lehet masoknak csak egy vacak amin jatszani lehet, de en egesz nyaron meg az oszi szunetben foldet meg sodert lapatoltam, hogy osszejojjon az ara es szuleimnek ez semmit nem jelent.
2014. okt. 25. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
-igazad van,
2014. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyengék és felelőtlenek a szüleid, mert így nekik a könnyebb, mint következetesen nevelni.

Igazad van!


Zárd el minden cuccodat és zárd a szobád is, ha otthon van az öcséd. Ennyit tehetsz.


Meggyőződésem, hogy a szüleid rengeteget fognak szenvedni az öcséd miatt, ha pár évvel idősebb lesz. Ez lesz az ő büntetésük a nemtörődömségük miatt.

2014. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem is hiperaktiv a fiam, de nem rongàl. a hiperaktivitàs nem ebben terjed ki. szerintem simán neveletlen, ami anyàdék hibája.

sajnálom hogy a szüleid nem veszil figyelembe hogy neked is vannak értékeid. sokat nem tehetsz, záród a szobád, az értékes dolgaidat elzàrod ahol nem érheti el.

és tanulsz hogy kirepülhess a családi fészekböl.

2014. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen öcsém lenne, biztos kijárna neki pár istenes pofon, pedig aztán nem vagyok az erőszak híve...
2014. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Elzársz mindent, ahogy az előzőek mondták. Azt nem írtad le, hogy tette tönkre az X-boxot, mindenesetre nézz utána, hogy mennyibe kerülne a javítása, hátha nem teljesen reménytelen. Azt sem írtad, milyen anyagi helyzetben vagytok, ha szüleidnek jól megy, akkor előbb-utóbb szeintem rá lehet őket beszélni, hogy javíttassák meg, nekik mégis könnyebb, és azt nekik is be kéne látni, hogy arról nem te tehetsz, hogy ők mindent megengednek öcsédnek. És az X-boxot te vetted a saját pénzeden, így azt nem intézhetnék el egy "jaj de aranyos, hogy összetörte" mondattal. Ha meg azért kellett neked megkeresni rá a pénzt, mert nem engedhetik meg maguknak, akkor sajnos lehet, hogy a javításra is csak úgy lesz esély. De ott is próbálhatsz velük egyezkedni, hogy te megkeresel rá valamennyit, de segítsenek benne ők is, arra talán hajlandók. De nem látok bele az életetbe, te tudod, melyik a realitás.
2014. okt. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is biztos lekevertem volna neki egy pofont (egyet!) és megszidtam volna. Ha már a szüleid nem nevelik legalább Te tegyél valamit a dolog érdekében..
2014. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy ment tönkre, hogy többször ráugrott, ahogy körbe szaladgált és behorpadt a teteje, mivel fektetve tartom. Ugye pén ezt nem láttam, mert még aludtam. Nem kapcsol be, nem reagál semmire. Nem állunk vészesen rosszul, de nem dőzsölünk.
2014. okt. 25. 09:50
 8/16 A kérdező kommentje:
EsÉlytelen, hogy megüssem, pedig most nagy késztetést érzek rá. A fent említett leveses incidens miatt lekiabáltam és 2 napig hallgattam, hogy milyen szívtelen vagyok.
2014. okt. 25. 09:51
 9/16 anonim válasza:
100%
Érdekesek szüleid nézetei. Öcséddel akkor te nem nagyon tudsz mit csinálni, csak azt, hogy olyan helyre raksz mindent, ahol nem fér hozzá. Az X-boxot viszont szerintem vidd el szerelőhöz, kérj árajánlatot (ha csak a teteje horpadt be, akkor talán nem tört össze benne minden panel, lehet 1-2 alkatrész cseréjével rendbe hozható viszonylag olcsón). De ne hagyd ott, hanem vidd haza az árajánlatot szüleidnek, hogy ennyibe kerülne, ki tudják-e fizetni. Akkor már van konkrét összeg, amiről lehet velük egyezkedni. Addig talán ők is rájönnek, hogy mi lenne a helyes.
2014. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, milyen durván igazságtalanok a szüleid. Éppen most nevelnek antiszociális szörnyet az öcsédből... Sajnos nem sokat tehetsz. :(

Nincs esetleg egy jó fej nagyszülőd, aki segíthet a javíttatásban?

2014. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!